2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benim su sızıntısından ve damardaki dirençden dolayı hareketleri azalmıştı. Ama bak doktor sana su vs normal demiş canım. Günde en az 3 litre su iç su baya etkiliyor bu dönemde. Belkide sakin bir bebişin olacaktır :) strese sokma kendini

Canim kendi doktorumla görüştüm çok şükür rahim ağzında hiç açılma yokmuş, enfeksiyondan kaynaklı ağrılar çıkmıştır dedi. Antibiyotik başlıyoruz, ciğer geliştiriciye şuan gerek yok acil bir durum olursa son anda da yaparız dedi

Evet muayene öncesi söyledim pazar gününden beri azaldı dedim
Muayenede de doktor hakikaten hareketleri az dedi.
Pazar gününden beri eskiye kıyasla 10 da 1 e düştü diyebilirim
Anladim insallah bol bol hareketlerini hissedersin. Benim bebek özellikle meyve yedikten sonra hareketleniuor bir şey yiyip ictikten sonra uzanıp beklemeni öneririm. Stres yapma ben stres yapınca hiç hissetmiyorum gibi

Kacinci hafta senin

Benim de son kontrolümde aynı haftadaydık 1470 gr 37 cm idi.Hareketi az dedi doktorum ama aç karnına gitmiştim ona bağladım.Normalde de çok harektli değil gibi geliyor bana ama doktorum bişey demedi.Tok karnına saatte 4 hissedersen normal dedi.Benim bazen saatte 2 oluyor bazen 12.Umarım iyidir bebişlerimiz

İnşallah iyidir kuzum
Bebek sahibi olma ihtimalimiz %5 iken tüp bebek tedavisi ile geldi mucizem herhalde bu sebepten küçücük bir aksilik çıksa bile çok korkuyorum

Bugün benim de alt karın bölgemde ağrılar oluşuyor kasılma denen set bu mu acaba canımı acıtıyor olduğu zaman 32.haftadayım henüz yarın doktor kontrolüm var korkmalı mıyım

Merhaba geleceğin anneleri,öncelikle sizleri tebrik ederim,doğumunuz yaklaşırken kafanızda emzirmeyle ilgili stresler soru işaretleri varsa destek olmak isterim. Ben de halihazırda bir emziren anneyim,bebeğimin doğumuna birkaç hafta kala bir emzirme danışmanından evimde destek aldım ve inanılmaz faydasını gördüm, doğumdan sonra iyikim oldu.Gelişime açık, öğrenmeye hevesli bir anne olarak ben de eğitimimi tamamlayarak emzirme danışmanı sertifikamı aldım,bana iyi geldiği gibi başka gebe hemcinslerime de bilgim ve deneyimimle iyi gelmek isterim.Ankara’da yaşıyorum ,eğer düşünürseniz özelden iletişim kurabiliriz.Hoşçakalın

Bugün benim de alt karın bölgemde ağrılar oluşuyor kasılma denen set bu mu acaba canımı acıtıyor olduğu zaman 32.haftadayım henüz yarın doktor kontrolüm var korkmalı mıyım
Kasılma nın tarifini çok değişik yapıyorlar. Mesela bebek bir yerde toplanıyor ona da da kasılma diyorlar. Bence dinlenince geçiyor ve çok sık değilse problem değil. İki gebeliğimde de ağrılarım ve toplanmalarım çok oldu ama nts de hiç çıkmadı. Son aya doğru evham yapıyoruz :)

44 mm'e erken doğum riski diyen doktoru, benim 33 mm'le erken doğum riski yok diyen doktorumla bi konuşturmak istiyorum acaba rahim ağzı uzunluğu tek başına bir gösterge mi sayılmıyor? neyse inşallah hepsi de vaktinde, sağlıkla gelir bebişlerimizin

Benim de 7 hafta önce 33mm ölçtü
Herşey normal risk yok demişti evde bebeğim 12 kg onu kucağıma alıyorum mecburen ve sürekli ev işi yapmak zorunda kalıyorum, ayrıca sık yürüyorum. şükür sıkıntı olmadı

Rahim ağzı uzunluğu iyi ama rahim ağzında incelme var dedi istirahat dedi sağlıkla zamanında gelsinler de inşallah

Canım ben de 29-32 arasında hareketleri çok az hissediyordum nedenini bilmiyorum doktora da söylemedim burda kızlar plasentanın konumundan olabilir dediler hakikaten ultrasonda dikkat ettim plasenta öndeydi yüzünün yanındaydı.
Amaa senin doktoru anlayamadım orda 5 dk ultrasonda çocuğun hareketine denk getirmek zor değil mi o kadar kontrole gittik bazen kıpır kıpır bazen hiç değil . Ayrıca madem hareketsiz geldi gözüne o zaman nedir suyu mu az direnç mi var ee onlarda da sorun yok demiş anlamadım

Evet bu kadar hareketsiz olmasına anlam veremedim dedi.
Hareketsizlik durumunda ya suyu azalmış oluyor ya da bebeğe yeterli kan akışı olmuyor bu durumlarda da bebek kilo alamıyor ama senin suyun da iyi bebeğin kilosu da iyi dedi
Hareket ettirmek için çok uğraştı ama yok .

Bende senin gibi düşündüm ultrason muayenesi ile hareket anlaşılır mı ki hemen

Bana doktor süre tut demisti eğer belli aralıklarla giriyorsa o kasılma oluyormus ama normal bir ağrı ise devamlı olur dinlendiğinde geçermiş uzan yat bir bak bakalım geçiyor mu .

Benim diğer hamileliğimde genel olarak hareketleri azdı. Ama gerçekten sakin bir çocuğum oldu.
Hatta doktor üst üste nstye sokuyordu hareketleri az diye.
Çözümü gitmeden önce çikolata yemekte bulmuştum. Belki öyle deneyebilirsin

Birde ilk ya nasıl evham oluyorum sürekli kafamda deli sorular diyorum Allah'ım sen yardım et
Bana doktor süre tut demisti eğer belli aralıklarla giriyorsa o kasılma oluyormus ama normal bir ağrı ise devamlı olur dinlendiğinde geçermiş uzan yat bir bak bakalım geçiyor mu .
Ayakta ilen oluyor genelde bide bazen uzanıp yatınca hafif hafif sanki kız çimçik atıyo yada olduğu yerde kazı yapıyor gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…