2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benim kızımın da buna benzer var içine babynest koydum hep içinde yattı. 16 aylık hala içinde uyuyor çok seviyor beşiğini. Çok kullanışlı oldu anne yanı olması da güzel. Anne yanı park beşikler oluyor onlarda güzel

2. Çocuk yapmaya karar verirsem doğum Nisan Mayıs olacak şekilde planlayacağım bu sıcaklarda asla çekilmiyor hamilelik
Benim ilk ve ikinci gebeliğim kışa doğruydu valla mükkemmel geçti
Gerçekten yazın hiiiç çekilmiyor. İlk zamanlar havalar güzeldi ama bu sıcakta doğurmak işkence gibi geliyor.

Benim hep sınırda çıkmaya başladı 2-3 gün üst üste 95 çıktı, bugün 87 çıktı ama 98 falan da gördüğüm oldu. Aksam tokluk 105 cikiyo sabah açlık 95 cikiyo bu nasıl iş anlamadım. Bende tek fark eden şey akşam yürüyüşü şu ana kadar. Dün de yürüyüş üstüne meditasyon yaptım ondan mı düştü acaba yarın diyetisyenle konusucam sana da yazarım dediklerini. Redditte de yatmadan önce protein ağırlıklı atıştırmalık öneriyolardi açlık süresi çok uzayıp şeker sapitmasin diye.

Canım ben iki paket prima PC 1 numara,iki pakette 2 numara aldım.Ama primadan devam etmeyeceğim

Artık deneye deneye anlicaz canım. Mesela prima benim her iki bebeğime alerji yaptı ve paketi bitirmeden başka beze geçtim. Bütün markaları denedim molfix ve e bebekte satılan goondan memnun kaldım. Sleepy önceden iyiydi ama o da bozdu kendini.

Benim şeker yüzünden gece yatmadan önce yemem gerekiyor ( 8 saatten uzun aç kalmam yasak ) genelde şekersiz ayran ve ceviz yiyorum..bazen de süt +2 bisküvi (yine şekersiz ) diyetisyen bunları vermişti
Ya mesela ben baya aç kalıyorum akşam 7 buçukta falan yiyorum sonra sabah 9 buçukta kahvaltı yapıyorum diye sabaha karşı çişe kalktığımda ölçüyorum şekerimi onu da bi sormam lazım benim de aklımda kefir falan var. Bi de ketojenik pankek karışımı buldum ona badem ezmesi falan sürüp belki

Kızlar ya bugün kontrolüm vardı 32+0 oldu bebiş, 1700 gram olmuş ama doktorum 1 hafta geriden geliyor dedi. Tahlil falan istedi, hepsi normal çıktı. Artık her hafta kontrole gideceğim, kilo takibi yapacakmış. Aynı durumu yaşayan var mı? Kafama takıldı, ne yapabilirim bebeğin kilo alması için?

1 hafta geriden gelmesi sorun yaratmaz takma kafana. 2 haftaya kadar normal görüyorlar bildiğim kadarı ile. Muz, yumurta ve kaşar peyniri çok kilo aldırıyor bebişe test ettim

1 hafta geriden gelmesi sorun yaratmaz takma kafana. 2 haftaya kadar normal görüyorlar bildiğim kadarı ile. Muz, yumurta ve kaşar peyniri çok kilo aldırıyor bebişe test ettim
Yumurta yemediğim gün yok Muza ara vermiştim kabızlık durumu olmasın diye ama başlayayım tekrar canım sağol

O kadar düşük gelmedi kilosu bana googlede bile bu hafta da kilo 1600-2 kg arası diyor. Bir hafta geriden gelmesi veya bir hafta ileride olması normal karşılanıyor

Teşekkür ederim canım.Açılma yok galiba yani alttan muayene olmadım karından rahim boyu normaldi kısalma yok dedi.İnsallah bir sorun olmaz.

Canım bu kilo durumu genel geçer değil bence ben bunu anladım, kuzenim 32+2 1900 gr imiş bebiş 3-5 gün geri demiş, başka birine aynı kiloya iri bebek diyorlar, çok kafana takma sıkı takip dediyse öyle yap tabi ama büyük bir sorun değil bence

Ya bence her bebeğin gelişimi yapısı farklı, belki yapısı gereği zayıf bir bebiş olacak bilmiyorum üzüldüm öyle söyleyince ama dikkat edeceğim bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…