2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar cumartesiden beri biraz hastaydım.Dün sabah sağlık ocağında crp baktırdım.Sonucum akşam çıktı ve aşırı yüksek.74 çıkmış.O panikle dün acile gittim önce kadın dogum acil sonra normal acile.Sabah da kendi doktoruma gittim.Antibiyotik başlandı.Bebek iyi ama ben serklajlıyım ve enfeksiyon çok yüksek.Doktorum ani hareket etme kalkma dolaşma dikiş olmasaydı bu bebek 10 kere doğmuştu şimdiye kadar dedi.Yarın tekrar crp baktıracaĝım ama insallah bebegim erkenden gelmez daha 29.haftadayım😔
Geçmiş olsun canım, sen içini ferah tut yat dinlen biraz, vücudun da bebisinde senden dinlenmeni bekliyor. Herşey yolunda gidecek içini ferah tut dualarım seninle 🙏🏼

Yok canim ya bence de normal sen de uzunsun esin de uzun 10 kilo da çok normal bence takılma. 32. Haftada bizim bebis de 1930 grdi doktor bizim doğum kilolarını sordu boylarımız da uzun normal dedi.
Canım her doktor farklı değerlendiriyor galiba ya, bugün kuzenim kontrolden çıktı seninle aynı 32. Haftada 1900 gr çikmiş bebiş 3-5 gün geride diyebiliriz demiş. Kimi iri bebek diyor kimi geride diyor anlamadım ben bunun matematiğini

Kızlar bir de bez konusunda ne düşünüyorsunuz? O kadar çok kafam karıştı ki. Direkt prima premium care’den başlamak istemiyorum ama bu gidişle o olacak yani.

Sleepy alacaktım iptal ettim siparişi. Sleepy natural var, bionaturali var. Molfix pure and soft var bir de Goon var. Hangisini alacağımı bilemedim gerçekten çok kafam karıştı. Full bez yorumu okuyorum. Primanın bile alerji yaptığı bebek var sanırım öyle okudum.
Islak mendil olarak prima pampers aldım zaten genel anlamda temizleme pamuğu alacağım. 1 paket ıslak mendil 100 liraya geliyor ama dışarda falan kullanacağım için çok takmadım onu.

Siz hangi marka alacaksınız bir fikir verin bana
ben popo silmek için hep babyme kare pamukları ıslatıp kullandım yine öyle yapacağım. ıslak mendil dediğin gibi anca dışarda zor durumda kalınca kullanırım. bez olarak da ilk ay prima premium care kullanırım sonra deneyerek bakcam goon deneyeceğim öncelikle

Geçmiş olsun canım kötü düşünme antibiyotik verilmiş zaten çabucak atlatırsın inşallah stres yapıp kendini üzme. Grip mi oldun salgın var yine gripken enfeksiyon çıkıyor böyle ilaçlar hemen iyi gelsin inşallah🙏🏻
Yok canım grip de degilim zaten serklajlı oldugum için evden de çıkmıyorum yatıyorum hep neden oldu ben de anlamadım.insallah düşer hemen enfeksiyon değeri

Kızlar cumartesiden beri biraz hastaydım.Dün sabah sağlık ocağında crp baktırdım.Sonucum akşam çıktı ve aşırı yüksek.74 çıkmış.O panikle dün acile gittim önce kadın dogum acil sonra normal acile.Sabah da kendi doktoruma gittim.Antibiyotik başlandı.Bebek iyi ama ben serklajlıyım ve enfeksiyon çok yüksek.Doktorum ani hareket etme kalkma dolaşma dikiş olmasaydı bu bebek 10 kere doğmuştu şimdiye kadar dedi.Yarın tekrar crp baktıracaĝım ama insallah bebegim erkenden gelmez daha 29.haftadayım😔
Çok geçmiş olsun kuzucum, açılma falan yok ama değil mi öyle olsaydı doktor mutlaka yatış verirdi zaten serum falan taklardı.
Büyük ihtimalle bir hafta sonra gene test ister belki o zaman da düşmezse serumla antibiyotik verirler. Sen bol bol dinlen doktorlar hep böyle çok temkinli konuşuyor, çokça su içmeye çalış🌸

Merhaba hanımlar dün kontrolüm vardida doktor bebeğin pozisyonuyla ilgili bişey demedi acaba dondumu merak ettim bas prezentasyonu izlenmektedir yaziyor da bu ne demek acaba

gerçekten de cahilce konuşan insan kayniyor etraf. dün pazara gittik oğlumla bank vardı poşetleri koydum iki dak durup kalkacaktık. oğlum da balon çıkaran köpüklü oyuncaklar var ya onla oynuyordu üflüyordu balon çıkarıyordu yavrum😄 çıkarmaz olaydı orada teyze vardı oğlumun kursağında bıraktı onlar çok zararlı onlarla oynamaman lazım bilmem ne, korkuttu çocuğumu. birsey olmaz dedim oğlumu çektim kenara yanımda çocuk var diye sinirlenemedim de. olabildiğince kaçmaya çalışıyorum ama yine buluyorlar
aiiyh parcalariii. valla terbiyesiz kucucuk cocuktan ne isterlerki ya

Daha yer değiştiriyorlar zaten merak etmeyin benim 20 li haftaların başından beri başı aşağıda duruyordu dün gittiğim kontrolde ayakları aşağıda çıktı doktor daha döner zaman var, yeri var dedi 30.hatfalığım

Daha yer değiştiriyorlar zaten merak etmeyin benim 20 li haftaların başından beri başı aşağıda duruyordu dün gittiğim kontrolde ayakları aşağıda çıktı doktor daha döner zaman var, yeri var dedi 30.hatfalığım ben de
Erken doğum riskim var canım ondan da panik oldum plesenta yaşlanması filan da ayriyeten inşallah sağlıkli sıhhatli vakti zamanında yavrularımızı kucağımıza alırız🤲🤲🥰

Kızlar bebek burda kaç haftalık ya bana 1600 gram dedi ona bakıyorum 30+1 aşagida da 30+6 yazıyor

Eklentiler

• IMG_20240611_120207.jpg
    IMG_20240611_120207.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar bende bugün gittim doktora 1260 gr olmuşuz haftasıyla uyumlu dedi 29+3üz. Sancım ve bazen vajinal batma oluyordu. İdrar yolu enfeksiyonu dedi. Monurol ve Aksef verdi. Kanım düşük çıktı gynoferon verdi. Demir hapını kullanmak istemiyorum. Yapabileceğim başka bir şey var mı

Kızlar bende bugün gittim doktora 1260 gr olmuşuz haftasıyla uyumlu dedi 29+3üz. Sancım ve bazen vajinal batma oluyordu. İdrar yolu enfeksiyonu dedi. Monurol ve Aksef verdi. Kanım düşük çıktı gynoferon verdi. Demir hapını kullanmak istemiyorum. Yapabileceğim başka bir şey var mı
Banada demir verdi kullanamıyorum bende et ceviz muz yeşillik meyve süt ürünleri bunları çok sık tüketiyorum ilaç kullanmamak için birde çok su iciyorum

X