2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239

Eklentiler

• IMG20240506104857.jpg
    IMG20240506104857.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 56
Tabiki canım ☺️ kordon kanı Allah korusun ama ileride ortaya çıkabilecek kimi hastalıklarda kullanılmak üzere saklanıyor( doğumda kordondan çıkan kanı gelen kit ile hastane saklayıp firmaya gönderiyor) lösemi gibi çeşitli hastalıklarda dondurulan kanı donör ihtiyacı olmadan çocuğun sifalanmasi için kullanılıyor. Hatta ileride kardeşleri olursa onlarda da uyumlu olması halinde kullanılabiliyormuş. Biraz masraflı ancak oda gibi bazı ihtiyaçlarından feragat edip saklatmayi düşünüyorum.
Teşekkür ederim 🌹🌹🌹
uf benim migrenkm var ikisininde yan etkisi bas agrisi ama sipinalin yan etkisi daha agir basiyo kararsiz kaldim ya
Benim hala hiç bir fikrim yok doğum konusunda
acaba pismanliklari neden
Ağrı sızı sonrası ev işlerinde kaldır indir yapamama üşüyünce ağrı sızı olması sanırım canım
benim ilk doğumun erken oldu 8 aylıktı ama kontrole gidip doğuma girmiştim. Belirtilik bir durum yoktu yani bende o yüzden bilemiyorum 🤷🏼‍♀️
Haktan hayırlısı inşallah mevlam utandırmasın

Açken ilk kan aldı sonra cihazla baktı 106 çıktı normal dedi 106 yüksek değil mi ya 😥
Şeker yüklemesi sonrası bu arada yediğimr içtiğime bende dikkat etmedim 100 102 çıktı açlık korktum ama sağlık ocağı hemşiresi bir sorun olmaz önemli olan şeker yüklemesi dedi sonra ama yine de dikkat et şekerli hamur işi falan çok tükrtmemeye çalış dedi şuan öyle yapıyorum ve iyi sonuç alıyorum

ayh evet yaa bizimkide sorunsuz gecsiiin 🤲 direk sert bi kahveymis en iyi gelen cafeinmis bas agrisini alan herhalde kahve damarlari aciyo diye galiba veriyolar benim hastanede altta kahveci var sjsjsj ordan esime eeen sert kahveyi aldiricam 😂 zaten ozledim
Sert kahvede hiç içmem🤣 büyük ihtimal ilk şekersiz nescafe ile başlarım olmadı sert😀😀

ayh insallah yaaa ben suan sadece kara kara sunu dusunuyorum ki bu dusunceden suan cikamiyorum cok yogunum bu konusa baskasina bebegimi nasil dokundurtucam kendi annem dahil esim dahil kimse ellemesin istiyorum tuhaf bi his geldi kiskanclik desen degil korku desen degil ama bi noktoda sanki incinir ama sesini cikaramaz gibi geliyo ayh cok garip delilkk iste
Bendede dokundurmaktan ziyade ya biri öperse diye için gidiyor nasıl mücadele etcem bilmiyorum. Bi haber görmüştüm uçuk virüsü ile ilgili çok etkilendim uçuk olsada olmasada öpülmemesi gerektiğini çoğu insan bilmiyor bilsede aman nolcak diyip öpüyor beni en çok düşündüren şey bu 😢

Doğum Çantası
3 adet lohusa pijama takımı
3 adet çorap
2 adet şal ve bone
2 adet penye sabahlık
2 adet emzirme sütyeni
1 adet emzirme atleti
5 ader lohusa külodu yüksek bel
Lohusa seti terlik ve taç
Göğüs ucu kremi
10'lu Depend
1 paket Gece ped
1 paket göğüs pedi
Sezeryan sonrası varis çorabı
lohusa Korse
Göğüs pompası elektrikli
Manuel süt pompası
Philips göğüs kalkanları
Wee baby silikon göğüs koruyucu
Bestlak süt artırıcı damla
Lactamil anne sütü artırıcı bitki çayı
Emzik ve tutacağı
Emzik kutusu
Kaşık biberon
Orta boy cam biberon
5 adet Alt açma bezi
15 adet bebek bezi
Pişik kremi
Tuvalet kağıdı ve havlu kağıt
Küçük havlu
1 paket temizleme pamuğu
İsimli kapı süsü
Süt saklama poşeti 25'li
2 adet ıslak mendil(biri hemşireye biri alt değiştirme için)
1 adet normal ateş ölçer (hemşireye)
Emzirme yastığı c şeklinde
Emzirme örtüsü
Roll-on doğal
Kirli torbası
Kendi numaranızdan büyük terlik
Hastane odası süslemeleri
Kolonya
Çikolata ve magnet
Hastane çıkışı kıyafeti ve ayakkabı
Puset ve puset örtüsü
Maşallah yazılı yaka iğnesi
2 adet penye pike
2 adet müslin kumaş örtü
1 adet isimli nevresim ve yastık(görsel ve takı için)
İsimli yenidoğan hastane çıkışı tulum set (hemşireye) pikesiyle birlikte
1 adet önden açılmalı hastane çıkışı seti
1 adet müslin tulum seti
3 adet ağız mendili

Benim valiz düzenim biraz detaylıca oldu siz ekleyip çıkarabilirsiniz kızlar eğer eksik gördüğünüz ya da önerdiğiniz bişey varsa bana da söyleyin ekleyeyim.
Harika olmuş ellerine sağlık screenshot alıyorum direkt❤️❤️

cihaz sasa biliyo ya oyuzden iste cihaz takibi istemiyolar bide aclik degilde tokluk cok daha onemli askisi
Kim cihaz takibi istemiyo? GD çıkarsa direkt cihazla takip ediyosun. Biz de cihazla takip ediyoruz hamilelik boyunca artan bi şey insülin direnci en azından ilerleyen haftalarda da çıksa yakalama şansın oluyo.

Belki
Dün akşam çikolata yemiştim karpuz vs yedim keşke yemeseydim 🥹 sonucu etkiler mi ?
bir ihtimal etkileye bilir. E nabızdan takip et öğleden sonraya çıkmaya başlar tabi gittiğin yer özel değilse ben devlette yaptırdım öğleden sonra çıkmaya başlamıştı sonucum 🌷

Bendede dokundurmaktan ziyade ya biri öperse diye için gidiyor nasıl mücadele etcem bilmiyorum. Bi haber görmüştüm uçuk virüsü ile ilgili çok etkilendim uçuk olsada olmasada öpülmemesi gerektiğini çoğu insan bilmiyor bilsede aman nolcak diyip öpüyor beni en çok düşündüren şey bu 😢
ayyh ben ellerinden opuyorum ayagindan opuyorum yuzunu opmuyorum diyenlerin agzina yapistiririm vallahi cok sukur oyle insanlar yok etrafimda ama oyle insanlarda var bahsettigin videoyu bende izledim nasil agladim var ya yazik yavrum ya bi annemden supheliyim sjsjsjs ama onada bakisim yeter yapmaz derdimi anlar 😂

Kim cihaz takibi istemiyo? GD çıkarsa direkt cihazla takip ediyosun. Biz de cihazla takip ediyoruz hamilelik boyunca artan bi şey insülin direnci en azından ilerleyen haftalarda da çıksa yakalama şansın oluyo.
hayir hayiiir diyabet cikarsa degil seker yuklemesi yapmadan direk cihazi onermiyolar onu demek istedim ben yukleme sartmi kendim kontrol etsem demistimde bi kac doktordan fikir almistim en azindan benim sordugum doktorlar yukleme yapmadan kontrol etme dediler yukleme onemli dendi yaptim onu demek istedim

X