2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim öncesinde 2 düşüğüm ve pıhtılaşma sorunum olduğu için kendim başladım. Bir zararı olmaz sanırım değil mi?
Keşke bir doktora danışsaydın. Biz bir şey olmaz destek olmaz olur desek olmaz. Benim ciddi kanamam ve yüksek düşük tehlikem olduğu için kullanıyorum. Araştırdığım kadarıyla düşüğe mani olmuyor aslında doktorum bana sağlıksızsa düşecek sağlıklıysa kalacak önemli olan kanamaların sana hayati risk oluşturmaması dedi.

Bizim başlığa da 2021 temmuz anneleri gelir yazardı, çok dıygulandım diye.
Simdi görünce de ben duygulandım 2022 temmuz annesi olarak 🥹🥹
Hepinize hayırlı olsun, sağlıkla tamamlayın bu süreci inşallah ❤️
Ben ise 2014 temmuz annesiyim kızım suan 8 yasinda asilama oldum 1 hafta önce, insallah 2023 Temmuz annesi olurum. Bende gorunce cok duygulandim

Kızlar merhabalar bu sitede her defasında bir şey öğrendim. Uzun süredir bebek bekliyordum şimdi son adet tarihime göre 7 haftalık hamileyim ama dün aşırı karın ağrısıyla uyandım ve lekelenmelerim var dünden beri iki doktor kesen küçük dedi düşük riskin olabilir 5+1 günlük kadar gözüküyor dedi çok üzüldüm tuhaf bir his oldu içimde sizlerdende böyle bir durum yaşayan var mı bebeği sağlıkla büyüyen doğan var mı
Canım hiç üzülme böyle olup bebeği haftasını yakalayan da oluyor hem geç döllenme de olabilir bilemezsin sen içini ferah tut

Merhaba herkese. 5+0 ile ben de aranıza katıldım. Bugün doktorda keseyi gördüm , daha doğrusu 2 kese vardı ama 1i düzensiz küçüktü, onun yok olmasını bekliyor. İkiz olacakmış da olamamış gibi.

Keşke bir doktora danışsaydın. Biz bir şey olmaz destek olmaz olur desek olmaz. Benim ciddi kanamam ve yüksek düşük tehlikem olduğu için kullanıyorum. Araştırdığım kadarıyla düşüğe mani olmuyor aslında doktorum bana sağlıksızsa düşecek sağlıklıysa kalacak önemli olan kanamaların sana hayati risk oluşturmaması dedi.
Benim doktorum bazı düşükler progesteron eksikliğinden gelişir demişti. Progesteron hormonu yetersiz gelirse tutunmakta zorlanır diye. Ona istinaden başladım ben de ama doktora sormadan başlamak ne kadar doğru o ayrı tabi

Benim doktorum bazı düşükler progesteron eksikliğinden gelişir demişti. Progesteron hormonu yetersiz gelirse tutunmakta zorlanır diye. Ona istinaden başladım ben de ama doktora sormadan başlamak ne kadar doğru o ayrı tabi
Onun için tahlil vermeniz ya da doktorunuzun rahim kalınlığının durumuna bakması gerek

Screenshot_20221112_235655.jpg
kızlar bu değer normalmi sat 9 ekim

canım dış gebelik için sorun olması gerekiyor galiba tüplerde vs sen ameliyat olmuşsun orası yenilenmiştir vücudun hamileliğe hazır hale gelmiştir bence için rahat olsun
canım ben düzenlenmeye yönelik ameliyat olmadım. dış gebelik ilaçla gitmedi.bebek inatla büyüdü ilaca rağmen.tupumu patlattı.ic kanama geçirdim.iceride 2 litre kan vardı.normal sezeryan gibi oldum tüpümü aldılar.insallah dediğin gibidir.😟 keseyi görene kadar inanamıyorum

Son düzenleme:
Kızlar selam neden buraya yazdığımı bilmiyorum. Hesapladigim kadarıyla hamileysem 2023 temmuz annesi olacağım.. Aslında test yapmadım hamile de hissetmiyorum /dum..
13 aylık Bi kızım var emziriyorum. 10 ay önce de spiral taktirmistim.kizim 3 yaşına gelince 2.yi düşünüyordum kızım 4 yaşındayken doğar diye planlamistik. Plansız ve ani oldu olduysa eğer.Afedersiniz de zaten çocuğun dis dönemi büyüme atağı vs derken eşimle ayda bir beraber oluyoruz olduysa da nasıl oldu ve spiralle..kızım 16 Ekim 2021 de doğdu sezaryen ile.Doğumdan itibaren ekime kadar hiç adet görmedim. Yani 1 sene sonra ilk adetim gördüm. Sezaryen dogum ve emzirdigimi için ilk adetim 2 ekimde başladı. Bu ay adet görmem gerekiyordu görmedim. (pko yum bu arada adet dongum uzun 34 günde bir, doğal yolla hamile kalmıştım) 8 gün geçti. Aslında emzirirken düzensiz olması normal diye takılmadım ama içime Bi kurt düştü dünden beri. Ağrılarım birkaç belirtileri var ama ben adet öncesi ağrısı diye yordum kendimce. İlk hamileliği deki gibi sırt ve bel ağrısı kasik ağrısı var. Çok takilmamaya çalışıyorum ama test sipariş verdim bakalım inşallah test gelene kadar adet olurum. Olmazsa da tabiki şükür verene istemiyorum diyemem karalar bağlamam zor buyutucem biliyorum ama sevinirim. Tek kaygım kızım daha bebek.. Onu severken suçlu gibi hissetmeye başladım daha yavrumu büyümeden ikisine de yetebilecek miyim sevgi ilgi olarak.. Aynı durumda olan var mı?
ben büyük kızım 16 aylıkken ve emzirirken küçüğüne hamile h
kalmıştım plansız.ayni duyguları yaşadım.simdi biri 8 biri 10 yaşında iyiki olmuşlar.hatyatimda olan en güzel şeymiş.birlikte oynuyor uyuyor ve eğleniyorlar.kimseyle işleri yok.cok güzel bir son oluyor.eger varsa sevinmelisin.ikiz gibi büyüyorlar 💖

Evet canim yolk ne bilmiyorum ama bebegin kesesi olusmus bebek de minik gozukuyor dedi ama tam ben goremedim , kese ile yolk ayni mi bilmiyorum ama keseyi gordu sadece karindan bakarak. Haftaya muhtemelen kalp atislarini duyaruz dedi.
Çok benzer durumdayız, bende de 2 kese var. Birinin gelişeceğini, diğerinin gelişemeyeceğini düşünüyor doktor. 24ünde gideceğim tekrar.insan 2 tane görünce ikiz de istiyor 😄 ne zaman gideceksin bir sonraki kontrole?

İyi akşamlar arkadaşlar 🌺 doktor bana folik asit kullan dedi sizin kullandığınız marka nedir ve güzel mi bana tavsiyede bulunur musunuz 7 haftalık hamileyim 🥰🌼
Pregnom kullanıyorum bende ama doktor farketmez dedi tek folik asit olan ilaçlar çok az olsada onlar riskli içinde başka vitaminler olanları kullan

X