2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
2730 doğdu.9 aylıkken gitmişiz 9700 bugün 13 ayı geçti artık 9750.
Merhaba, benim bebegimde 2820 dogdu ve hala 9 kilo olamadi bile. Ya da bu ay yeni yeni 9 olmuştur. Doktor takibinde ve persentil olarak düşüş yok, sınıra yakın sadece. Emdiği için yemek yemiyor kilo almıyor diye düşünüyordum bende ama doktorumuz emzirmeye devam dedi hatta bi aksilik olmazsa 3 yaşına kadar emzirme taraftarı. Doktorlar bile kendi aralarında faklılaşıyorken her detayi kafaya takan biz anneler ne yapalim ya cidden. Ben senin yerinde olsam emzirmeye devam ederdim bırakmazdım. Yemeklerine yuksek kalorili seyler ekle. Mesela sabah bol tereyagli peynirli omlet yaptim onu yedi. Ha cok istahli hapur hupur yiyen bi bebek değil benimkide ama yetiyor demek ki yedikleri. Senin doktor benim oğlani görse ne derdi acaba

Kızlar bizim bebiş gece uykularını bıraktı, baya sabah 7de falan uyuyoruz ve artık çok yorucu olmaya başladı. Bir gün düzen tutsa diğer gün yine inatlaşıyor bozuluyor uykular vendayanacak gücüm azaldı :/ etrafta aç olduğu için uyumuyor diyen var, mama vermemi söyleyen var ama kafam çok karışık yemesi iyi, kilosu iyi dedi doktor ama gerçekten aç olsa huysuzlanırdı heralde dimi

Sabaha kadar ağlayarak mi uyumuyor yoksa keyfi yerinde sadece uyumuyor mu?

Gun icinde nasil uyuyir ve hareketliliginiz nasil disari temiz hava cikariyor musunhz gun icinde ?

Kizlar bebegimin saclari gur degil etraftan kazit diyenler oluyor ise yariyor mu bir de gur olmasi icin yapilacak seyler var mi ?
Ben kazımadım ama 3 numara kestirdim sanki daha sık gibi şuan bilemedim.
Bu arada 13 temmuz doğumluyuz 2 haftadır elleri bırakıp bir kaç adım atıp oturuyor bizim hanım. Abisi ve ablası da tam anlamıyla yürümeye 14 haftalık geçmişlerdi ama hiç emeklememişlerdi çok şaşkınım bu hanımda 14 haftada çözecek sanırım tam yürüme olayını.
Bu konuşma olayı erkeklerde özellikle geriden geliyor korkmayın bence ama takip edin, bazı özel davranışlar var mesela dönen şeylere ekstra ilgi sonra sese konuşana ismine tepki vermeme göz teması kurmama ve hatta özellikle bu temastan kaçınma, sosyal olmama(olamama) yaşıtlarından uzak durma bunlar biraz önemli. konuşma erkeklerde özel ilgi istiyor yani siz ne kadar üstüne düşerseniz o kadar hızlı ilerliyor müzik seven bebeklerle şarkı ninni söylerseniz işe yarar.
Kilo mevzusunda pek akıl veremeyeceğim ama bir arkadaşımın kızı anne sütüyle çok az beslendi 4 aylıkken mama ek gıda başladı benim kızımdan kat kat fazla yiyordu ama çok aktifti erken yürüdü konuştu vs ama çok zayıftı, yani kilo bebekte olabilmesi için yedğini yakamaması gerekiyor bir de bazı bünyelerde öyle hani yiyip yiyip kilo almayan insanlar var ya bence sağlıklı ve sürekli hasta olan bağışıklığı düşük bir bebek değilse takılacak bir konu yoktur diye düşünüyorum.
Hepinize sevgiler selamlar

2 hafta öncesinden bizimkide öyleydi. Sabah 8 uyanip 12 den 2 ye kadar uyuyordu. Sonra aksam 7 8 gibi uyuyordu. Ama cok zorlaniyordu. Uykusu var ama direniyordu uykuya. Simdi yine iki uyku yapiyor daha iyi bu şekilde. Sabah uyanma saati etkili bence. Suan 6 ila 7 arasi uyaniyor.
Kızlar bebeği gündüz tek uykuya geçen var mı benimki geçmek istiyor sanırım

Sabaha kadar ağlayarak mi uyumuyor yoksa keyfi yerinde sadece uyumuyor mu?

Gun icinde nasil uyuyir ve hareketliliginiz nasil disari temiz hava cikariyor musunhz gun icinde ?

Keyifli oluyor genelde huysuzluk yaşamıyor, uyku bastırmaya başlayınca meme istiyor ama 2 saat falan aralıklı emiyor o şekilde dalıyor ancak
Açık havaya çıkıyor gün içinde hiç çıkmasak balkonda zaman geçiriyoruz o da nadir genelde park, bahçe, misafirlik geçiyor zamanımız, bir de evin içindeyiz gündüz bu bölge aşırı sıcak hâlâ o yüzden akşamüstü çıkabiliyoruz en erken ama farkeder mi ki bilmiyorum balkonda alıyoruz kısa süreli güneşimizi.
Dün irmik denedim uyumasına yakın gece 1de daldı sabah 5te uyandı emdi bu seferde 11de uyandı öğlen :/

Merhaba canim ben kisa sureli bi 15/20 dk da olsa sabahtan da zibinla da olsa bebek arabasina koyuyorum marketten bir sey alip donuyoruz. Aksam da parkta min 1 saat gecirtiyorum bilmiyorum belki yorulmuyordur belki de dis vs den dolayidir. Kolayliklar diliyorum

Sicaktan da uyumuyod olabilir oda Sicakligi da onemli

Kacta uyaniror ve kacta oglen uykusuna geciyoe ve gece kacta yatiriyorsunyz
Biz uyutmayı bıraktık aylar önce çünkü o kendi ne zaman isterse o zaman uyuyo. Koyuyo kafayi yatıyor. Uyutmayi denersek uyumadıkça geriliyoruz Genelde akşam 10-12 arası uyuyo sabah 8-10 arası uyanıyo öğlen de 12-2 arasında uyuyo 2-4 arasında uyanıyo

Ben sabah erkenden kısa süreli çıkarıyorum canım zaten erken kalkıyorlar ya hava daha serin oluyor, akşam da parka götürüyorum. Gündüz biz de evdeyiz yapacak birşey yok öğleden sonra balkon gölge oluyor balkona çıkıyoruz. Gece yatmadan önce ben de irmikli mama yediriyorum iyice doysun diye. Keyfi yerindeyse en azından sadece uykuyu düzene sokmak gerekir hasta vs değildir. Benimki de gece çok kalkıyordu yürümeye başlayınca uykusu daha iyi olmaya başladı yine kalkıyor ama çok kısa süreli çok az su içip geri dalıyor. Akşam 9 9.30 gibi yatıyor ilk 4 gibi kalkıyor sonra 2 3 kez daha kalkıp 7 gibi uyanıyor tamamen. Gündüz de 2 uyku yapıyor ikisi de kısa süreli toplam 1 1.5 saat gibi. Gece 1i yavaş yavaş önceye çekmen lazım eskiden benimki de 12 1 gibi uyurdu o zaman da sabah 7de uyanırdı akşam erken yatınca uyku süresi uzuyor. Süt sağıyorsan biberonla ver istersen sütünü emmek yerine nasılsa artık büyüdü biberona alışmasından korkmaya gerek yok. Biberon daha kolay gelir sana da ona da gece için. Sonra yavaş yavaş suya çevirir sütü azaltırsın gece emmelerini

Benimki maalesef hiç yumurta yemiyor.Ağzını kilitliyor yada çatala vurup etrafa dağıtıyor, kendi yesin diye önüne koyuyorum yerlere saçıyor.Her çeşidini denedim.Pancake yapıyorum onu da yemiyor.Peynirin hiç bir çeşidini yemiyor tel peynir yiyorlar genelde dediler asla ağzına sürmedi.Labne de yemiyor.
Genel olarak bizim büyük bi yeme sorunumuz var.Doktor patates kızartması,makarna bile mi yemiyor dedi işine gelmeyince onu da yemiyor.Aç duruyor sokaklarda meme diye bağırıyor ama asla biz sofradayken yanımıza gelip bişey istemiyor.
Beni sürekli meme diye çekiştiriyor.
Yarım saatte bir aç olduğu için meme istiyor.

Gece emzirmeyi bırakmadım emziriyorum yine ağlayarak uyanıyor çünkü ve asla susturamıyorum.Gündüzden aç kaldığı için onu istiyor 3-4 defa.Kandırmıyor çünkü onu.

Son düzenleme:
Ayy umarım bizimkide tekrar 2 uykuya döner erken kaldırmaya çalışıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…