2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben zaten o bye bye, gel gel sevmiyor diye göstermeyi tamamen bırakmıştım. Doktora bunu da söyledim ama yapması lazımdı sen öğretmesen bile çevresinde görüp yapar dedi. Bir nesneyi alıp atıyorum topu babana götür dediğinde alıp babasına götürmesi gerekir dedi bunları yapmıyor. Şimdi bol bol bye bye, gel gel çalıştırmaya çalışıyorum ama inat ediyor, elini bye bye gibi yaptırmaya çalışınca alkış yapıyor tek elini tutunca alkış yapamasın diye bağırıyor. Yerinde durmuyor evet sürekli hareket halinde, otursun asla istemiyor. Oyun grubu buldum eve uzak ama taksiye binip gideriz artık haftaya başlayacak inşallah olumlu sonuç alırım ordan. Doktoru amcasının hastanesinde iyi bilinen bir doktor ama taşınma bahanesiyle onu da değiştireceğim yavaş yavaş.

Kuzu benimki 1 yaş 1 aylık olduk nerdeyse topu al babaya veri bırak baba nerde deyince bile çoğu zaman bön bön bakıyor çocuğun gerçekten çok normal ama içine bir kurt düştü artık içinin rahat etmesi adına götür bakalım (ama unutma ki erkek bebek ile kız bebek arası dağlar kadar fark var, erkekler dikkatlerini toparlayamıyor, çok çabuk sıkılıyor, yerinde durmak nedir bilmiyor...)

Eşim bunu da söyledi ama farketmez erkek kız olması öyle söylenti olsa da gerçekle ilgisi yok dedi. Umarım bir sorun yoktur içime gerçekten kurt düştü artık. Bir sorun varsa elbette hemen tedaviye başlamasını isterim ama sorun yoksa da boş yere beni endişe ettirdiyse kendisine inancım biter

Canım sen niye tek doktorla kalıyorsun ki
Başka doktora geç eminim o senin içini rahatlatır
Boşuna endişeleniyorsun benim oglumda aynı seninki gibi tam anlamıyor bazense keyfi ne isterse onu yapıyor

Ayy sorma her yerim pufpuf mayalı poğaça gibi klima karşısında bile terliyorum artık :/

Ayy sorma her yerim pufpuf mayalı poğaça gibi klima karşısında bile terliyorum artık :/

Anca bu kadar güzel anlatılırdı, süpersin valla bu arada dogum sonrası veremediğin fazlalıklar var ise de onunda başlıca nedenlerinden biri de adet olamamak, bu sıcakta adet olanlardan biri olarak olmak için hiç acele etme o da ayrı bir dert

Arkadaşlar bugün doktorumuza kontrole gittik ve 3 aydır doğru dürüst yemek yemeyen bebeğimin kilo almadığını öğrendik.Yemek yemiyor sürekli emmek istiyor.Kolayına geliyor.
Memeyi kesmem gerektiğini söyledi kesicez mecbur.Fakat bu çocuk memeyle uyuyor siz nasıl uyutuyorsunuz? Deneyimli anneler yardımınıza ihtiyacım var.

Kaç kilo doğdu şuan kaç kilo ?

2730 doğdu.9 aylıkken gitmişiz 9700 bugün 13 ayı geçti artık 9750.

Son 3 ayda kilo almamış olabilir (diş çıkarma hareketlilik artma evresi oldugu için) ama 1 yaş kilosu doğum kilosunun ortalama 3 katına çıkmasını bekleriz demişti benim doktor ki sizinki iyi geldi bana
Emen çocuk için ben 1.5 yaşına kadar emzirme taraftarıyım açıkcası

Doğumdan önceki kiloma daha yeni dönebildim ama görünüşte değil tartıda ay öyle deme olamamak bin kat daha zor, 5-6 gün çekerim geçer en azından kondisyonum biraz daha normale döner yoksa bebişimin arkasından koşarken ben nefes nefese kalacağım

Kızlar selamlar. Bebeğim temmuz başı doğumlu, çok da hareketli kıpır kıpır maşallah. Yürüme arkadaşıyla her yere gidiyor, ablasını (kedimiz ) ezip duruyor. Tek elini tutunca da geziyor ama bağımsız yürümüyor. Artık 13 ayı da ortaladık ben hafiften gerilmeye başladım. Gerçi bana doğru birkaç adım attığı oldu geçtiğmiz haftalarda ama artık ayakkabılarını giydirip parkta kovalamak falan istiyorum sizlerde durum nedir? Bağımsız yürümeyi bekleten minnoşlar var mı?

Benimki de 13.5 aylık canım parkta kovalayacak kadar değil henüz ama yürüyor bağımsız 15 gün falan oldu başlayalı. Tek el yürümeye başladıysa yakındır yürümesi, gerilecek hiçbir şey yok 18 aya kadar normal ki sizinki kalmaz bir iki haftaya başlar iyice

Benimki de sizinki gibi yavaştan alıyordu. Canı isterse kalkıp bi kaç adım atıyordu. Hafta sonu 2 gün çocuklarla beraberdi. Sonrasında daha çok yürümeye başladı. Şimdi nadiren emekliyo

Benimki de sizinki gibi yavaştan alıyordu. Canı isterse kalkıp bi kaç adım atıyordu. Hafta sonu 2 gün çocuklarla beraberdi. Sonrasında daha çok yürümeye başladı. Şimdi nadiren emekliyo
Evet çocuk görmek çok önemli cidden benimki de kuzenini gördü o da yeni yeni yürüyor aslında ama ilk adımlarını onun peşinden gidebilmek için attı keşke hep birlikte olsalardı diye insanın içi cız ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…