2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Tüm hasta bebelere Allah’tan acil şifalar diliyorum bizim de 6 dişimiz var atak haftamız bitti bu pazartesi hemen kendini belli etti sabah ezanı kalkıyordu karanlıkta uyutmak çok zordu sanki daha iyi birkaç gündür inşallah böyle devam eder
Bizim de atak bitince rahatladık. 1 yaş olunca atak tekrar başlayacakmış 😄 atak zor geçiyor, atak olmayan bu ay sanki çok hızlı geçiyor

Bu saat oldu uyumadım. Ya bu nsl birşey çocuk sürekli ağlıyor yenidoğan gibi oldu sesi gitti artık gece gündüz ağlamaktan. Ytsa uyuyamiyor hicbi doktorda sorunu şu demedi. Yarın özele götürüyorum bakalım o bir çözüm bulur inşallah. İshal geçti yemiyor uyumuyor sürekli ağlıyor. Bu farklı bişey ya . Kaçıncı hastaneye gidişim normal dyip gönderiyorlar böyle normal mi olur çocuk yarım kilo verdi 1 hftada ya 😞

Bu saat oldu uyumadım. Ya bu nsl birşey çocuk sürekli ağlıyor yenidoğan gibi oldu sesi gitti artık gece gündüz ağlamaktan. Ytsa uyuyamiyor hicbi doktorda sorunu şu demedi. Yarın özele götürüyorum bakalım o bir çözüm bulur inşallah. İshal geçti yemiyor uyumuyor sürekli ağlıyor. Bu farklı bişey ya . Kaçıncı hastaneye gidişim normal dyip gönderiyorlar böyle normal mi olur çocuk yarım kilo verdi 1 hftada ya 😞
Hepsi gercek kilo degildir onun korkmayin su kaybetmistir. Biz de oyle oluruz ya diyet yapinca basta cok hizli kilo gider. Benimki de hastayken 500 gram vermisti cok uzuldum ama sonra cok hizli aldi onu. Normalde oyle hizli kilo almiyor.

Bı bebek iki gecedir uyumadan nasıl yaşar. Gündüzde sadece yarım saat uyudu. Asla uyumuyor çığlık kıyamet ağlıyor besigr koyunca. Sürekli emmek istiyor. Yine doktora götürdük cozum yok. Allah aşkına napicam ben. Gaz şurubu verdi karnımı ağrıyor gaz mi acaba diye. Sesi gitti artık ağlamaktan ses fln yok

Bı bebek iki gecedir uyumadan nasıl yaşar. Gündüzde sadece yarım saat uyudu. Asla uyumuyor çığlık kıyamet ağlıyor besigr koyunca. Sürekli emmek istiyor. Yine doktora götürdük cozum yok. Allah aşkına napicam ben. Gaz şurubu verdi karnımı ağrıyor gaz mi acaba diye. Sesi gitti artık ağlamaktan ses fln yok
Benim geçen gün aklıma takılmıştı nereden geldiyse: bebeklerin bizim gibi boynu, sırtı tutuluyor mudur diye. Öyle kas ağrısı gibi dışarıdan anlayamayacağımız bir şey olabilir mi acaba sebepsiz görünen bazı ağlama nedeni?

Tecrübeli anneler, kızıma e bebekten ayakkabı aldım. Geçen haftadan beri 2 defa avm de giydirdim. Önce Bi kaç adım ayağı havaya kaldırdı afalladı, sonra alıştı, düşmeden rahat yürüyor şükür. Bi kaç yerde okuduğuma göre ayakkabı zararlı kalın corapla yere bassın yazıyor. Dr lar bu konuda size bilgi verdi mi ne zaman ayakkabı giymeliler.

Başka bir sorum daha var. 12. Ayda Nimerix yaptıracak olanlar var mı? Sağlık ocağı 3 aşı olacak diyor. Ebemiz Menenjit de olursa 4 aşı ağır olur dr ile konusun başka aya ertelesin dedi. Dr a 6. Aydan sonra götürmedim. Devletten herhangi bir dr bexsero için 8 10 13, Nimerix için 12. Ay demişti. Dr sağlık ocağındaki aşıları bilerek 12. Aya özel Nimerix veriyor sonuçta. Ne yapayım bilemedim.
Merhaba bana bildirimler hiç gelmedi şimdi öyle girince gördüm
Ayakkabı dışarda tâbi ki giymeli ama evde herhangi bir sey giydirmeye gerek yok. Çorap ya da çorapsız dolaşabilir.yalniz ayakkabı bebis icin ilk başta yürürken zor geliyor denge sağlaması. Birde ilk ayakkabısı ayağını kavrayan, cok yumuşak olmayan ayakkabi olmalim ben viccodan aldim bir ayakkabı henüz yürümüyor ama dışarı giderken giydiriyorum.

Aşı konusunda benimde nimerix var 13.ayda yazıyor zaten tek doz bir aşı olduğu için illa su ay yapılmalı diye birşey yok. Ben büyük oğluma 2yasindayken yaptırmıştım. Menenjit asilari bizim
Bexesore 5-7-15
Nimerix 13 ay planlanmış

Bir sıkıntısı var belli diş cikariyor mu

Canım benim bebişte ishal olmsutu hemde nerdeyse 2 haftayı geçkin kilo verdi, tabi ki hiç yemedi. Zaten yemekle arası yok. Henüz iştahı toparlanmamis olabilir. Benimki ishalden sonra 5 gün filan cok yedi ne versem yedi ama sonra bıraktı o ara verdiğini almıştı

Allah allah karni mi ac acaba? Bir sebepten yemek yiyemiyor diyorsun bir gastroya mi gostersen?

Aç olunca ne uyur ne huzurlu olur, doymadığı için ağlıyordur. 1 yaşına girecekler artık katı yiyor olmaları lazım. Eminim denemişsindir yine de söyleyeyim , süt verme nasıl olsa ağlıyor ,yemeği zorlarsan inşallah alışır.

Merhaba bana bildirimler hiç gelmedi şimdi öyle girince gördüm
Ayakkabı dışarda tâbi ki giymeli ama evde herhangi bir sey giydirmeye gerek yok. Çorap ya da çorapsız dolaşabilir.yalniz ayakkabı bebis icin ilk başta yürürken zor geliyor denge sağlaması. Birde ilk ayakkabısı ayağını kavrayan, cok yumuşak olmayan ayakkabi olmalim ben viccodan aldim bir ayakkabı henüz yürümüyor ama dışarı giderken giydiriyorum.

Aşı konusunda benimde nimerix var 13.ayda yazıyor zaten tek doz bir aşı olduğu için illa su ay yapılmalı diye birşey yok. Ben büyük oğluma 2yasindayken yaptırmıştım. Menenjit asilari bizim
Bexesore 5-7-15
Nimerix 13 ay planlanmış
Ayakkabıyı artık daha rahat giyiyor. Hello baby almıştım. Hafif.
Menenjit için sevindim, 3. Bexsero Aşı hatırlatma yani ileride de olsa olur demekki. Ebe bize aşılar arasında 28 gün olsa yeterli ona göre yaptırabilirsin dedi. 1 yaş aşıları zaten fazla, 3 tane. Teşekkür ederim 🍀

Kizlar bu menenjit asisiyla ilgili bir sorum var. Benim yasadigim yerde yapmiyorlar bu asiyi, (parali asi diye de bir sey yok) 2000 senesinden beri bes vaka mi ne gorulmus sadece. Ama ben Turkiye'ye gelip gidecegim icin tedirginim. Biz yazin gelip 1 ay kaliyoruz, anladigim kadariyla bu asi belli araliklarla 3 kerede falan yapiliyor. Onun icin de zaman yok. Tek seferde yapilani da var mi bu asinin? Osman Gonulal'a sordum beni iplemedi :)

Kizlar bu menenjit asisiyla ilgili bir sorum var. Benim yasadigim yerde yapmiyorlar bu asiyi, (parali asi diye de bir sey yok) 2000 senesinden beri bes vaka mi ne gorulmus sadece. Ama ben Turkiye'ye gelip gidecegim icin tedirginim. Biz yazin gelip 1 ay kaliyoruz, anladigim kadariyla bu asi belli araliklarla 3 kerede falan yapiliyor. Onun icin de zaman yok. Tek seferde yapilani da var mi bu asinin? Osman Gonulal'a sordum beni iplemedi :)
Bexsero 1 yaşından önce 2 defa 2 ay ara ile yapılıyor. 1 defa da hatırlatma dozu 1 yaş sonrası yapılıyor.

Nimerix 1 yaşından sonra 1 kere yapılıyor. Zaten doğum günü kutlarız yakında:) 2 yaşında bile yaptırabilirsin artık. Ne zaman gelir, uygun olursan.

Bunlar aynı aşı değil, Menenjit in farklı gruplarını koruyor. Benim bexsero yaptırma sebebim, dr. Burda Suriyeli çok onlardan hastalık geliyor, okulla temasın var yaptır dedi.

Bexsero 1 yaşından önce 2 defa 2 ay ara ile yapılıyor. 1 defa da hatırlatma dozu 1 yaş sonrası yapılıyor.

Nimerix 1 yaşından sonra 1 kere yapılıyor. Zaten doğum günü kutlarız yakında:) 2 yaşında bile yaptırabilirsin artık. Ne zaman gelir, uygun olursan.

Bunlar aynı aşı değil, Menenjit in farklı gruplarını koruyor. Benim bexsero yaptırma sebebim, dr. Burda Suriyeli çok onlardan hastalık geliyor, okulla temasın var yaptır dedi.
Cok aciklayici oldu tesekkur ederim 🙏

Ayakkabıyı artık daha rahat giyiyor. Hello baby almıştım. Hafif.
Menenjit için sevindim, 3. Bexsero Aşı hatırlatma yani ileride de olsa olur demekki. Ebe bize aşılar arasında 28 gün olsa yeterli ona göre yaptırabilirsin dedi. 1 yaş aşıları zaten fazla, 3 tane. Teşekkür ederim 🍀
Canim yine doktoruna sor yanlışta olmasın

Ne zaman geleceksiniz, 1 yaş sonrası nemirex. Tek doz oluyor yalnız menenjit aşısı iki grup a ve b grubu
A grubu nemerix bu 1yastan sonra tek doz
B grubu bexsero bu üç doz
Yani ben büyük oğluma tek doz nemirex yaptırmıştım bexesore yoktu o zaman sonra çıktı yaptırmadım. Tek doz olan bir yas sonrasi nemirex

X