2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kizlar desteksiz uyumayi ogretin cok rahat edeceksiniz. Memede, sallanarak ya da kucakta uyuyosa biraktirin kendi gecsin uykuya o zaman gece kalkinca da kendini uykuya donduruyor.

Bizimki ayakta sallanarak uyumaya alismisti hatta gunduz uykularinda ayagimdan hic indiremiyodum birakinca aninda uyaniyodu. Ilk once gece biraktim sallamayi sonra gunduz simdi besigine birakiyorum bazen hemen uyuyor, bazen de yarim saat oturuyor kalkiyor oynuyor sonra uyuyor. Ve hic beni al diye aglamiyor o surede normalde asla yalniz kalmaz. Dusundugumuzden hizli ogreniyor bebekler.
Mesela benimki kısmen kendi uyuyor, yatağa koyunca biraz kalkıyor atliyor ama sonra uyuyor ,ben yatağı salliyorum sirf kendi kendime desim yeri var am.bazen gece kalkınca emziriyorm uyanıyor uyumuyor bazi zamanlar üç dört gün oluyor. Ama benimde derdim sabah 7 de bari kalksa 6 da uyanıyor karanlık hava yatsana yok al diye ağlıyor, alıyorum bu sefer babasına vuruyor. Vurma ve saç çekmeye başladı. ben zaten kalkıyorum esimde7 de uyanıyor normalde ama yazik o da 6 da kalkıyor bazen

Mesela benimki kısmen kendi uyuyor, yatağa koyunca biraz kalkıyor atliyor ama sonra uyuyor ,ben yatağı salliyorum sirf kendi kendime desim yeri var am.bazen gece kalkınca emziriyorm uyanıyor uyumuyor bazi zamanlar üç dört gün oluyor. Ama benimde derdim sabah 7 de bari kalksa 6 da uyanıyor karanlık hava yatsana yok al diye ağlıyor, alıyorum bu sefer babasına vuruyor. Vurma ve saç çekmeye başladı. ben zaten kalkıyorum esimde7 de uyanıyor normalde ama yazik o da 6 da kalkıyor bazen
Brnim kızım da 6.30 da uyanıyor bazen 7 i buluyor. Geçen hafta ıhlamur verdim gece yatmadan önce içti. Çok gaz çıkardı gece de 3 4 kez uyandı sabah 9 a kadar uyudu. Çok ilginç dün gece de ıhlamur verdim. Gece 3 kez uyandı. Şimdi de 9.30 hala uyuyor. Uyandırmak istedim ağladı geri uyudu🤣 ilginç. Hala uyandın diye bekliyorum

Benimki aksam 9 bucukta yatiyor sabah 7-7 bucuk gibi kalkiyor. Daha erken yatarsa ya gece uyaniyor ya da sabah cok erken kalkiyor yatirmiyorum o yuzden.

Yine emeklemeye geçmiş sürünen var daha 😂
Bizim kızlar tembel 😅 ilk dişi yeni çıktı 😅 sürünürken aglıyodu benimki beni süründürüyorsunuz kucagınıza almıyorsunuz diye 😂😂

Uykular nanay 😂 uyuyor ama uykusunda bagırıp saga sola dönüyor tam verimli uyumuyor. Bir iki kez de sayıklama şeklinde homurdadıgını duydum. Ama onun sesine uyandığımdan ben uykumu alamıyorum. Gece belki 10 kez kalkıyorum boyle

Tütülü mor tayt ve pembe bady. Doğum günü için aldım😄 elbise ayağına takılır diye tercih etmedim. Dinlediğim dr videoları ve okuduğum yazılara göre 1 yaş sendromu bizde başladı😅🌸

Eklentiler

• Screenshot_20231130_205859.jpg
    Screenshot_20231130_205859.jpg
    58,2 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20231130_205848.jpg
    Screenshot_20231130_205848.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 41
Tütülü mor tayt ve pembe bady. Doğum günü için aldım😄 elbise ayağına takılır diye tercih etmedim. Dinlediğim dr videoları ve okuduğum yazılara göre 1 yaş sendromu bizde başladı😅🌸
Allahım ben yine uyuz uyuz ediyorum son dk tutuşurum ne yapsam diye😂

Allahım ben yine uyuz uyuz ediyorum son dk tutuşurum ne yapsam diye😂
😄 Ben de telaş içinde olurum diye aldım. Yazıcıdan iyi ki doğdun yazısı çıkarmıştım. 10 tane de balon aldım. Özel pasta olmayacak, normal bi pasta alırım yanına tatlı tuzlu birer çeşit bitti.. Tek korkum hasta olmasın, huysuz olmasın tadını çıkaralım 🤣

😄 Ben de telaş içinde olurum diye aldım. Yazıcıdan iyi ki doğdun yazısı çıkarmıştım. 10 tane de balon aldım. Özel pasta olmayacak, normal bi pasta alırım yanına tatlı tuzlu birer çeşit bitti.. Tek korkum hasta olmasın, huysuz olmasın tadını çıkaralım 🤣
Kizlar bu doğum günü anneler icin🥰☺️☺️ büyük oğlumda 32 kişi geldi cok güzel süsledim hediyeler, bir yas kürdanlari pastaya ,oasya özel çocuğun giysisini bile giydiremedk normal bi gömlekti ykksa kendjmiz ustunu tasarlamıştık. Ama aklı erince benim büyük doğum günüm olmadı dedi 8 yaşında yine yaptım. 2 yaşında da büyük doğum günü yapmıştım. Hic anlamiyor bebisler cok kasmamk lazım

Benim en çok istediğim öyle değişik bir çekim değil ama giyinip üçümüz fotoğrafçıda bir resim çekinip kızımın da bir vesikalık çekip her yıl tekrarlamak🥰evde küçük bir doğum günü de nasıl olur bakalım 😅huysuzluk bizimkinin göbek adı 😂bugün doktorda bile yıktı yine😂

Kizlar bu doğum günü anneler icin🥰☺️☺️ büyük oğlumda 32 kişi geldi cok güzel süsledim hediyeler, bir yas kürdanlari pastaya ,oasya özel çocuğun giysisini bile giydiremedk normal bi gömlekti ykksa kendjmiz ustunu tasarlamıştık. Ama aklı erince benim büyük doğum günüm olmadı dedi 8 yaşında yine yaptım. 2 yaşında da büyük doğum günü yapmıştım. Hic anlamiyor bebisler cok kasmamk lazım
Ben asla büyük bir bir organizasyon yapamam elimdeki malzeme buna izin vermez verse de gerek yok ne bilecek ama aileler ile bir arada maksat anı olsun diye toplanırız birde resmi olur tamam 🥰

Cok gereksiz seyler askinsa haklısın biz sonra stüdyoda foto çektirmistik simdi belki yine oyle yaparız

Eklentiler

• IMG_20231130_222251.jpg
    IMG_20231130_222251.jpg
    117,9 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG-20150822-WA0003.jpg
    IMG-20150822-WA0003.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 39
Ya kiz bebislerin tutulu etekleri falan cok guzel ama erkeklerin begenemedim bi turlu kucuk adam gibi gorunuyolar :KK43: bildigin siyah tisort ustune birthday boy yazdirmayi dusunuyorum o kadar (gelenlerin hepsi yabanci). Cool bebek konseptinden yururuz diyorum 😂

Kızlaaar insanlık için küçük benim için büyük bir adım benim kız bugün ben kolundan tutunca güç alıp ayağa kalktı şükür 🥰🤭dün de doktor kontrolü vardı doktoru da nörolojik hiç bir sorun görmüyorum parmak ucu yan basma bişey yok, öncekine göre kaslar gelişmiş belli eğri oturmuyor, bakışı dikkati göz teması güzel, zamanında oturmuş, şuan geç ayaklanacak olması tamamen önceden hareketini kısıtlayan tedavi ve biraz da kendi istememesi dedi. Şuan bizimki 10 ay 20 günlük 9 kilo 250 gr boy da 73 cm olmuş.

Şimdi size sorum motor beceriler kısmı ile ilgili yapacaklarım tamam onu biliyorum da aktivite zihin gelişimi için bu aylarda ne yapıyorsunuz 🥰

Kızlaaar insanlık için küçük benim için büyük bir adım benim kız bugün ben kolundan tutunca güç alıp ayağa kalktı şükür 🥰🤭dün de doktor kontrolü vardı doktoru da nörolojik hiç bir sorun görmüyorum parmak ucu yan basma bişey yok, öncekine göre kaslar gelişmiş belli eğri oturmuyor, bakışı dikkati göz teması güzel, zamanında oturmuş, şuan geç ayaklanacak olması tamamen önceden hareketini kısıtlayan tedavi ve biraz da kendi istememesi dedi. Şuan bizimki 10 ay 20 günlük 9 kilo 250 gr boy da 73 cm olmuş.

Şimdi size sorum motor beceriler kısmı ile ilgili yapacaklarım tamam onu biliyorum da aktivite zihin gelişimi için bu aylarda ne yapıyorsunuz 🥰
Masallah tutunup ayaga kalktiktan sonra cok hizli gelisiyor her sey ☺️

Ben kitap okuyorum bol bol. Yukarida yazmistim. Ben okurken ozellikle kitaplarin icindeki minik kapaklari kaldirmayi cok seviyor. Bunun disinda genel olarak hic yasi kucuk anlamaz vs demeden her seyi ogretmeye calisiyorum. Benim oglum hic taklitci degil ama cok guzel komut aliyor. Aylardir bir alkis ogretemedim mesela. Ama karsilikli top oynuyoruz, top nerde oglum diye gostermeden sorunca bulup bana atiyor. Dut dut nerde deyince arabasini bulup suruyor. Organlari ogretmeye calisiyorum bu ara. Annenin burnu nerde, ayicigin gozleri, burnu nerde deyince gosteriyor. Ic ice gecen kaplardan kule yapiyorum onu deviriyor. Sekilleri uygun bosluklardan atmaya calisiyoruz, bazen denk getiriyor cogu zaman getiremiyor ama sokmaya ugrasiyor. Baska da bisey yapmiyoruz galiba. Saliyorum evde emekliyor 😂

X