2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Egzaması var canım çok ciddi kızarıklıkları var karında göğüste bacak arkası esnede arada yüzünde çıkıp geçiyo
Egzama çok moral bozuyor ya, benim bebeğimin yanaklarinda var. Kaşıntı da yapıyor uyumakta zorlanıyor bazen. Artık yanakları düzelsin de ben dayanırım diye kahvaltıda bile makarna yedim 3 gün. Umarım biter bu günler de, tatlı komasına sokacağım kendimi 😁

Evet testi yapan hemşiler gerçekten çok ilgililer,bizden neden kan almadılar acaba orda🤷‍♀️yumurta alerjisi çapraz tavuğu çok etkiliyor diyorlar, bizimki tavuğu ne zaman yese kakalı bez anında artıp kan geliyor
Biz işte 20 gün önce gittiğimizde bebeğin vücudunda test yapacak yer yoktu o kadar kötüydü ki test yanıltır diye kan almaya yönlendirmişlerdi.. Kan sonucu için gitmiştik ama alerji testine de yönlendirdi o şekilde oldu canım.. Aynen tavukta yumurtada yemicez ⛔

Evet Antalyayız.. Antalya üniversite hastanesinde yaptırdık çünkü eşim orda sağlıkçı birde hemşireler sağolsunlar ilgilendi 2 çocukla beklemek ayrıca zor ve o kadar kalabalıktı ki alerji bölümü.. Kanda almışlardı 20 gün önce orda da patates soya fıstık ve yumurta beyazı yazıyordu.. Bizimki de yarın tam 5 aylık olacak.. Bugün de test yaptılar yumurtaya daha fazla çıktığı için doktor sadece ona diyet verdi.. Belirtiler vucudu kaşınıyor ve kızarıyor ama ciddi şekilde kızarıklar mevcut.. Dr eser miktar bile olsa dikkat etmemi gerektiğini söyledi tavuk bile yeme dedi.. Bakalım dikkat edeceğim.
Allah kolaylık versin valla çok zor influencerlar neden 6 ayda emzirmeyi kesiyorlar anlıyorum

Egzama çok moral bozuyor ya, benim bebeğimin yanaklarinda var. Kaşıntı da yapıyor uyumakta zorlanıyor bazen. Artık yanakları düzelsin de ben dayanırım diye kahvaltıda bile makarna yedim 3 gün. Umarım biter bu günler de, tatlı komasına sokacağım kendimi 😁
Makarna da yemicez biz onun içinde de eser miktarda yumurta varmış.. Nemlendircez bol bol açıkçası ben fazla dikkat etmiyordum poğaca filan yiyordum mesela ki içinde yumurta var artık gıdaların içeriğine de dikkat etmek gerekiyor 🤷

Makarna da yemicez biz onun içinde de eser miktarda yumurta varmış.. Nemlendircez bol bol açıkçası ben fazla dikkat etmiyordum poğaca filan yiyordum mesela ki içinde yumurta var artık gıdaların içeriğine de dikkat etmek gerekiyor 🤷
Nuhun ankarasinda yumurta yokmuş sanırım ben onu yiyorum o yüzden. Alerji doktoru da bu markayı önerdi. Poğaça yemeyeli uzun zaman oldu, içi lorlu olanları çok severim 🙃😁

Bak canım böyle vücudu şimdi çektim fotoğrafta tam belli değil

Eklentiler

• IMG_20230605_184603.jpg
    IMG_20230605_184603.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 53
Elbette denemişsindir ama kundaklayarak uyutmayı denesen? Benimkide dalmakta zorlanıyor kucağımda kundaklayıp sallıyorum piş piş açıpta. Kundaklamazsamda yüzümü onun yüzüne yapıştırıyorum saçlarımla oynayarak uyuyo🥲
Bende hatırlatma yapayım dönen bebeklere kundak önerilmiyor uyurken tutuyorsaniz. Dönmezken kundaklama yapilanklir doktor

Elbette denemişsindir ama kundaklayarak uyutmayı denesen? Benimkide dalmakta zorlanıyor kucağımda kundaklayıp sallıyorum piş piş açıpta. Kundaklamazsamda yüzümü onun yüzüne yapıştırıyorum saçlarımla oynayarak uyuyo🥲
Artık bu aylar kundakta uyuyorsa bile kundaktan vazgeçme ayları 🥲

Antalya çok sıcaktı bugün şimdi ise yağmur yağıyor ona rağmen sıcak nemli olduğu için.. Ama evdeyken uzun kollu çıtçıtlı badi altına da şort giydiriyorum..evet Ankaranın havası soğuk oluyo normalde
Ben kısa kol ve şort giydiriyorum ya(antalya) ozellikle emerken vıcık vıcık oluyor zaten su veremiyoruz hic sıvısı kalmadı cocuklarin sicaktan 🤭evde sadece altina uzun giydiriyorum üstü yine kisa kol

Bende hatırlatma yapayım dönen bebeklere kundak önerilmiyor uyurken tutuyorsaniz. Dönmezken kundaklama yapilanklir doktor

Artık bu aylar kundakta uyuyorsa bile kundaktan vazgeçme ayları 🥲
Dönüyor canım ama sadece uyutma evresinde inatlaştığı zamanlarda o şekilde uyutuyorum uyuduğundada kundağı açıyorum zaten öyle bırakmıyorum

Ben kısa kol ve şort giydiriyorum ya(antalya) ozellikle emerken vıcık vıcık oluyor zaten su veremiyoruz hic sıvısı kalmadı cocuklarin sicaktan 🤭evde sadece altina uzun giydiriyorum üstü yine kisa kol
Şu son 1 haftadır havalar sıcaklaştı.. Bir ara sivrisinek felaketi yaşadık büyük kızımın kolu ve bacağı kötü olmuştu sivrisinek ısırığından.. Ben de uzun kollu giydiriyorum bu yüzden.. Klimayı da dün açmaya başladık çok sıcak oldu mu açıyorum serin olduğunda kapatıyorum

Şu son 1 haftadır havalar sıcaklaştı.. Bir ara sivrisinek felaketi yaşadık büyük kızımın kolu ve bacağı kötü olmuştu sivrisinek ısırığından.. Ben de uzun kollu giydiriyorum bu yüzden.. Klimayı da dün açmaya başladık çok sıcak oldu mu açıyorum serin olduğunda kapatıyorum
Klima işi de çok kafama takılıyor bebeğin olduğu odada klima olmasın bebeğe vurmasın istiyorum ama nasıl olacak

X