2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canım gece daha çok mu beslesen sütün yağlı kısmını içirsen faydası olur mu acep ,benim bebeğim de pek kilo almadı bu ay gözü hep etrafta
Aslinda niyetimde iki üç gündür gece beslemek var ama alarm kuruyorum uykumda kapatip yatıyorum farkinda olmadanUyuyup kalıyorum geceleri. Esimden destek isteyecegim o görüyormuş kapattigimi ayiltsin beni 🤭
Yagli kismj derken canim son kismini. 3,4 gundue aynj memeyi ust uste veriyorum bakalim ise yarayacak mı

Oyyy geçmiş olsun şimdiden bol sabır diliyorum sana da canım zor valla yenidoğan yaptırdık minnoşu ama ağlıyor yine de ,lokal anestezi ile olacak değil mi
Anestezi mi bilmiyorum canim ilk oglum hipospadias di o genel anestezi oldu ama bunu ilcemizde bi saglik memuru var ona yaptircaz yillardir herkes ona yaptiriyormus Bana bi krem verdi onu 2 gibi surcem uyusmasi icin 4.30 gibi anlastigi klinige gidicez igne vurup uyusturarak yapacakmis. Hastanede olmadigi icin icim rahat degil ama kime sorsam onu onerdi.

Bende çok takıntılıyımdır aslında ama takmak fayda etmiyor koyverdim artık şu uykuyu takıyorum bu aralar. Gece 3 te uyandı şu saate kadar toplam en fazla 2 saat uyumuştur geceden beri ben stres yaptıkça o daha da uyumuyor 😢
Uyku çok büyük problem benim oğlumda ben çok çektim 3 yaşına gelene kadar mahvoldum ise yarı uykuda gidiyordum resmen çok zor. ALLAH yardımcın olsu

Anestezi mi bilmiyorum canim ilk oglum hipospadias di o genel anestezi oldu ama bunu ilcemizde bi saglik memuru var ona yaptircaz yillardir herkes ona yaptiriyormus Bana bi krem verdi onu 2 gibi surcem uyusmasi icin 4.30 gibi anlastigi klinige gidicez igne vurup uyusturarak yapacakmis. Hastanede olmadigi icin icim rahat degil ama kime sorsam onu onerdi.
Fatih abimi yapacak canım

4 ay 5 günlük bir kızım var. Uyuyacağını anladığı anda basıyor çığlığı uyuturken çok ağlıyor. 2 haftadır öğlen uykuları da çok kısaldı. 30 dakika dolar dolmaz gözleri tak açıyor. Tekrar uyutmaya çalışıyorum imkansız! Sonra uykusunu alamadığı için çok huysuz oluyor. Uyku gerilemesi desem sanırım o durum gece uykuları için geçerli bilemedim. Bunun geçici bir dönem olduğunu söylemeniz için geldim🙏🙏 geçici değil mi🥹

Uyku koçları 2-3 bin civarı isteyince dedim ben bir deneyim :)

- çocuğu bir hafta izledim kaçta uyuyor kaçta kalkıyor öğlen kaçta kaç Dk uyuyor not almak şart. Sonra ortalama uyku saatlerini anladım.

- 1 hafta akşam 8 de uyuttum zorla sabah 7 de kaldırdım . İsterse yattıktan 15 dk sonra kalksın o saati empoze etmeye çalıştım .

- bunları yaparken bir uyku rutini belirlemek çok önemli ( en önemlisi bebek uyuyacağını anlamıyormuş yoksa 😅 )akşam uykusundan 1 saat önce emzirdim sonra aktif oyun oynattım , banyo ,kucakta dans ederek şarkı söyleme sonra yatağa bırakıyorum . ( bu e.a.s.y uygulaması yedir oynat uyut) bu sıralama hep aynı olmalı

- olay başlıyor ilk gün yanına bir uyku arkadaşı verdim gece lambası açık birde pişpiş sesi açtım. Tabiki ağlıyor ( burda ağlarsa konuşabilirsiniz ama temas etmeden) önce 3 dk sonra sakinleşsin diye kucağıma aldım sonra 5 sonra 7 dk sonra. Sakinleşince hemen yatağına geri bırakıyorum. ( kitapta eğer kucağınıza alır almaz susuyorsa sizi kandırıyor ağlama numarasıyla diyor ) 40 dk boyunca uyumadı . Bende alıp salona getirdim yarım saat daha oynattım sonra bir daha aynı sıralama 20 dk sonra uyudu. Gece de aynı şekilde emzirsem bile yarı uyanık bıraktım.

- diğer gündüz 20 dk civarı ağladı tabi çok ağlayınca alıp sakinleştirdim yerine bıraktım gecede 20 dk civarı.

- 3. Gğn 10 dk civarı ağladı.

Bu sabah yatağına bıraktım ve 2 dk sonra uyudu.

Arkadaşlar ben koç vs değilim kitabını okudum tracy hogun ve uygulayanların videolarını izledim . Uyguladığım taktikler bunlara bağlı.

Şimdi gece sadece 2 defa uyanıyor emmeye ve gündüz yatınca 2 saat uyuyor 2 defa yine.

21 gün yapılması gerekiyormuş . Çocuğum daha sakin ve aktif oldu bu sürede.

Umarım anlatabilmişimdir .
Oxygen1 Oxygen1 Burda birwz anlatmıştım ama yine takıldığın bir yer varsa umarım yardımcı olabilirim .

4 ay 5 günlük bir kızım var. Uyuyacağını anladığı anda basıyor çığlığı uyuturken çok ağlıyor. 2 haftadır öğlen uykuları da çok kısaldı. 30 dakika dolar dolmaz gözleri tak açıyor. Tekrar uyutmaya çalışıyorum imkansız! Sonra uykusunu alamadığı için çok huysuz oluyor. Uyku gerilemesi desem sanırım o durum gece uykuları için geçerli bilemedim. Bunun geçici bir dönem olduğunu söylemeniz için geldim🙏🙏 geçici değil mi🥹
Aynı durumdayım uyku gerilemesi bizim geceleri de zor geçiyor geçici diyorlar inşallah öyledir 😢

Herkes uyku sorunu yazmış genelde 1500 video yazı ve kitaptan sonra diyebilirimki eğer bebeğiniz kendi kendine dalamıyor ve uykuyu bağlayamıyorsa (kimi şanslı yapıyor )bunu kendiliğinden öğrenemez önce sizin öğretip Yardımcı olmanız lazım sonra kendi yapacak. Kendi kendine ancak 3 yaşında öğrenir

Herkes uyku sorunu yazmış genelde 1500 video yazı ve kitaptan sonra diyebilirimki eğer bebeğiniz kendi kendine dalamıyor ve uykuyu bağlayamıyorsa (kimi şanslı yapıyor )bunu kendiliğinden öğrenemez önce sizin öğretip Yardımcı olmanız lazım sonra kendi yapacak. Kendi kendine ancak 3 yaşında öğrenir
Teşekkür ederim bunu yapmaya cesaretim olduğunda mutlaka deneyeceğim. Ben dr çok araştırdım. Normalde de zor uyuyan bir bebiş ama iki haftadır farklı bir durum varbiraz daha yumuşaması gerekecek. Bir de doktorum 6.5 7. Ayda eğitim vermeni öneririm, diş çıkarma zamanlarında her şeye baştan başlayabilirsin dedi, beklemedeyim.
Aynı durumdayım uyku gerilemesi bizim geceleri de zor geçiyor geçici diyorlar inşallah öyledir 😢
ahhh. Ne zamandan beri çekiyorsunuz bu durumu. Sarılıp ağlayalım mı?

Teşekkür ederim bunu yapmaya cesaretim olduğunda mutlaka deneyeceğim. Ben dr çok araştırdım. Normalde de zor uyuyan bir bebiş ama iki haftadır farklı bir durum varbiraz daha yumuşaması gerekecek. Bir de doktorum 6.5 7. Ayda eğitim vermeni öneririm, diş çıkarma zamanlarında her şeye baştan başlayabilirsin dedi, beklemedeyim.

ahhh. Ne zamandan beri çekiyorsunuz bu durumu. Sarılıp ağlayalım mı?
Dişi 10. Ayda da çıkartabilir tabiki bebekler robot değil bazı dönemler bu rutine uymayabilir ama şartlar düzelince bildiği şeye geri döner . Ya zaten bu durum şöyle anneye tak dediği zaman yapıyor 😀

Mamayi mi reddediyordu ? Benimde meme reddi anlamiyorm.bir gün geçiyor sonra yeniden başlıyor 🥲🥲 yüzüne pata pat yapınca aliyodu şimdi almiyor bugünde parmağımi ağzına getirdim emdi memeyi verdim aldi baya yarin ne yapmak zorunda kalacam.kmbilir hahh
Ewt ya icmek istemiyor şuan biraz daha iyi ama yinede eskisi gibi değil çoğu kişi havaların sıcak olmasına bağladı doktoruda diş döneminde oyuzden normal dedi. ay ben de çok stres oluyordum mama saati geldiğinde benim kız odaya girer girmez ağlamaya başlardı kucağıma yatırmaya geçmeden daha düşün bu 1 ay çok zor geçti bizim

Canım İrlandalı annenin postlarına baktım şimdi saat düzenlemesi yapıyorum hatta saat ile bile gece daha az kalktı gibi geldi sonraki adıma geçtikçe fikrini alırım inşallah,
Bi hafta aynı saatte uyu uyandır toplam şimdi gece 10-11 gündüz 2 buçuk-4 saat toplam uyusa işte tamam bebek saatleri . Gece de ben 9 da yatırıp 8 de kaldırıyorum ( şimdi kendi tam 8 de kalkar ) hatta doğrusu akşam 8 sabah 7 dir ama ben 7 de kalkamıyorum.bebekler bu saatleri seviyor ,düzen seviyor ama bilmiyorlar . 5. Ay tam uyku arkadaşı yaşı bi ayı örgü peluş sevdiği bi oyuncak varsa yatağına koy ama sadece orda dursun onu görünce bi süre sonra (bi ay kadar sonra )uyuması gerektiğini anlayacak

Haftasonu çiftlikte kaldık kıyamet kopardı kızım orada da en azından eşimin kardeşleri annesi bakar diye düşündük her gören halime acıdı böyle çocuk görmedik bu nasıl gelişsin sürekli ağlıyor dediler yine doğru düzgün uyku uyumadım eve geldim piyanolu oyun halısı almıştım lavaboya giderken içinde kalsa yeter diye malesef 5 saniyenin sonunda her koyduğumda basıyor çığlığı bu ağlama dönemi inşallah biter gelen misafirimiz doktordu oda muayene etti gazı çok fazla dedi masaj yaptı Bi kez çıktı gaz ama ona rağmen 10 dakika sonra yine başladı 😒

Haftasonu çiftlikte kaldık kıyamet kopardı kızım orada da en azından eşimin kardeşleri annesi bakar diye düşündük her gören halime acıdı böyle çocuk görmedik bu nasıl gelişsin sürekli ağlıyor dediler yine doğru düzgün uyku uyumadım eve geldim piyanolu oyun halısı almıştım lavaboya giderken içinde kalsa yeter diye malesef 5 saniyenin sonunda her koyduğumda basıyor çığlığı bu ağlama dönemi inşallah biter gelen misafirimiz doktordu oda muayene etti gazı çok fazla dedi masaj yaptı Bi kez çıktı gaz ama ona rağmen 10 dakika sonra yine başladı 😒
Çok biliyor herkes kafana takma niye gelişmesin eskiden bebekleri bırakıyorlarmış bi köşeye ağlaya ağlaya . Herkes izbandut gibi büyümüş . Bebek bu ağlayacak . Al benimkide gece boyu ağladı reflüsü var ona bağladım olacak o kadar . Ağlama sebebi gazsa eğer onu rahatlatacak şeyler kullanın ama gaz damlası olabilir kiraz çekirdeği olabilir

3,5 ay senin dediklerini duydum hatta üstüne ek hatırlayın hastahane koridorunda epilepsi mi otizm mi diyen bile oldu sonra 4. Ay atağı ile en zirveyi görüp bir anda değişti şuan alerjisi olamasa bambaşka bir kızım var burda kaç kez yazdım kimseye bakmaz yüzüne bile bakmazdı gülmezdi sürekli ağlama hali hele uyuyacağı zaman ve saat öğleden sonra 5 gibi olan dönemler Allahım kabus gibiydi ama kızım çok da güzel kilo alıyor gelişiyor takma geçecek bak benimki düzeldiyse herkese umut var net

Kızım bu ara sürekli ııııı ııııı ağmakla ağlamama arası vırvırlanıyor..1 dakka yanından ayrılmamıza müsade etmiyo, sürekli dönüyor dönüncede o şekilde yorulup tekrar ağlıyor.. aslında ilk yüzüstüyken dönmeyi öğrenmişti , şimdi bikaç haftadır sırt üstünden yüzüstüne dönüyor ama yorulup ağlıyor, ilk öğrendiği dönmeyi unutmuş gibi düzeltmiyorda kendini, basıyor yaygarayı.. ya diş gelicek yada atak haftasındayız kestiremiyorum 🤷‍♀️

X