2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızım bu ara sürekli ııııı ııııı ağmakla ağlamama arası vırvırlanıyor..1 dakka yanından ayrılmamıza müsade etmiyo, sürekli dönüyor dönüncede o şekilde yorulup tekrar ağlıyor.. aslında ilk yüzüstüyken dönmeyi öğrenmişti , şimdi bikaç haftadır sırt üstünden yüzüstüne dönüyor ama yorulup ağlıyor, ilk öğrendiği dönmeyi unutmuş gibi düzeltmiyorda kendini, basıyor yaygarayı.. ya diş gelicek yada atak haftasındayız kestiremiyorum 🤷‍♀️
Ya evet hem dönüyor dönünce de ağlıyor neden öyle anlamadım

Minnoşuma alerji testi yapıldı aynı bu şekilde 15 dk durduk sonucunda yumurta beyazına, sarısına ve buğdaya alerjisi çıktı.. Dr 3 ay takip verdi yumurta diyeti verdi şimdilik buğday için vermedi ama ben buğdaya da dikkat ediceğim.. Süt ürünlerinden şüpheliydim onda bişi çıkmadı umarım atlatırız 😒

Eklentiler

• IMG_20230605_165928.jpg
    IMG_20230605_165928.jpg
    80,6 KB · Görüntüleme: 61
Minnoşuma alerji testi yapıldı aynı bu şekilde 15 dk durduk sonucunda yumurta beyazına, sarısına ve buğdaya alerjisi çıktı.. Dr 3 ay takip verdi yumurta diyeti verdi şimdilik buğday için vermedi ama ben buğdaya da dikkat ediceğim.. Süt ürünlerinden şüpheliydim onda bişi çıkmadı umarım atlatırız 😒
Masallah minnosa.insallah kisa sürede biter alerji

Bu arada hva sicK sanırım ankarada hala bebise uzun kollu giydiriyorum. Yenide almadım evdemi giydikleri küçüldü.yazlik aldım ins kuculmeden giyer
Antalya çok sıcaktı bugün şimdi ise yağmur yağıyor ona rağmen sıcak nemli olduğu için.. Ama evdeyken uzun kollu çıtçıtlı badi altına da şort giydiriyorum..evet Ankaranın havası soğuk oluyo normalde

Antalya çok sıcaktı bugün şimdi ise yağmur yağıyor ona rağmen sıcak nemli olduğu için.. Ama evdeyken uzun kollu çıtçıtlı badi altına da şort giydiriyorum..evet Ankaranın havası soğuk oluyo normalde
Siz de mi antalyadasınız 🌸 bende daha yazlıklara geçemedim kapalı ama basık birden de yağmur yağıyor durmadan . Yazlıkları ip gibi dizdim bekliyorum . Denize sokacak mısınız bu ay

Siz de mi antalyadasınız 🌸 bende daha yazlıklara geçemedim kapalı ama basık birden de yağmur yağıyor durmadan . Yazlıkları ip gibi dizdim bekliyorum . Denize sokacak mısınız bu ay
Evet canım Antalyadayız.Hazirana girdik artık sıcaklar geliyor bu yağmurlar aslında sıcaklığın habercisi çok sıcak olucak bu senede belli.. Evet denize de götürürüz ayağını sokarım bir deneyim normal de suyu çok sever ama vücudu kızarık ya sokmadan önce bir Dr sorayım ona göre hareket ederiz.

Siz de mi Antalya dasınız, tıpta mı araştırma da mı yaptılar testi birde sizden kan da aldılar mı, bizimki tam 4,5 aylıkken yapıldı çıkmadı deride belki küçük diye çıkmamıştır dediler ama sizin mesela net belli olmuş, belirtileri neydi miniğin

Siz de mi Antalya dasınız, tıpta mı araştırma da mı yaptılar testi birde sizden kan da aldılar mı, bizimki tam 4,5 aylıkken yapıldı çıkmadı deride belki küçük diye çıkmamıştır dediler ama sizin mesela net belli olmuş, belirtileri neydi miniğin
Antalyalı bebeler alerjik sanırım 🤣

Merhaba kızlar, bebeğimin konakları hala devam ediyor. Sanırım besin alerjisi olan çocuklarda konak daha uzun kalıyormuş. Arada bir zeytinyağı ile temizliyorum saçları dökülmüştü şimdi ufak ufak çıkmaya başladılar. Fakat bugün dikkatimi çekti, kafasında 2-3 yerde sivilceler çıkmış. Boyle bir durumla karşılaşan var mıdır acaba?

Maşallah çok tatlı bebeğiniz ☺️ benim bebeğime de test yapıldı yumurta biraz kızardı sadece ama başka bir çok şeye alerjisi var. Testler çok güvenilir olmuyormuş, gözlemleriniz daha önemli burada. Gördüğüm kadarıyla egzaması yok, egzaması olmayan bebeklere test yapmıyoruz dedi görüştüğüm 2 doktor da. Sizin belirtilerinin neydi acaba?
Ben egzaması geçsin diye sade makarna, kuru soğan, salatalik yedim 3-4 gün. Egzamasina da krem kullandim, iyice iyileşince besinleri tek tek denemeye başladım. Kuzu eti denedim, ishal oldu. 1 gün ara verdim. Bugün patates denedim. İshal eldevam ediyor, taze fasulye deneyeceğim şimdi. Teste çıkmasa bile sanırım hayvansal gıdalar dışında domatese de alerjisi var, meyveler de pişik yapıyor. Umarım kısa zamanda biter alerjileri.

Antalyalı bebeler alerjik sanırım 🤣
Havası mı suyu mu anlamadım😂😂 ben bu cuma bir de araştırma hastahanesine gideceğim şu zamana kadar kilo alan çocuk 2 haftadır diyet yapıyorum fark ediyorum 1 haftadır kilo almıyor bundan önce ne kadar alerjik belirti olsa da kilosu hiç sorunlu değildi, kabak fasülye döne döne yemekten ne geçecek çocuğa😏aksi gibi bu aç kalmaya yok günde bir bezde mutlaka kan var

4 ay 5 günlük bir kızım var. Uyuyacağını anladığı anda basıyor çığlığı uyuturken çok ağlıyor. 2 haftadır öğlen uykuları da çok kısaldı. 30 dakika dolar dolmaz gözleri tak açıyor. Tekrar uyutmaya çalışıyorum imkansız! Sonra uykusunu alamadığı için çok huysuz oluyor. Uyku gerilemesi desem sanırım o durum gece uykuları için geçerli bilemedim. Bunun geçici bir dönem olduğunu söylemeniz için geldim🙏🙏 geçici değil mi🥹
Elbette denemişsindir ama kundaklayarak uyutmayı denesen? Benimkide dalmakta zorlanıyor kucağımda kundaklayıp sallıyorum piş piş açıpta. Kundaklamazsamda yüzümü onun yüzüne yapıştırıyorum saçlarımla oynayarak uyuyo🥲

Evet Antalyayız.. Antalya üniversite hastanesinde yaptırdık çünkü eşim orda sağlıkçı birde hemşireler sağolsunlar ilgilendi 2 çocukla beklemek ayrıca zor ve o kadar kalabalıktı ki alerji bölümü.. Kanda almışlardı 20 gün önce orda da patates soya fıstık ve yumurta beyazı yazıyordu.. Bizimki de yarın tam 5 aylık olacak.. Bugün de test yaptılar yumurtaya daha fazla çıktığı için doktor sadece ona diyet verdi.. Belirtiler vucudu kaşınıyor ve kızarıyor ama ciddi şekilde kızarıklar mevcut.. Dr eser miktar bile olsa dikkat etmemi gerektiğini söyledi tavuk bile yeme dedi.. Bakalım dikkat edeceğim.

Maşallah çok tatlı bebeğiniz ☺️ benim bebeğime de test yapıldı yumurta biraz kızardı sadece ama başka bir çok şeye alerjisi var. Testler çok güvenilir olmuyormuş, gözlemleriniz daha önemli burada. Gördüğüm kadarıyla egzaması yok, egzaması olmayan bebeklere test yapmıyoruz dedi görüştüğüm 2 doktor da. Sizin belirtilerinin neydi acaba?
Ben egzaması geçsin diye sade makarna, kuru soğan, salatalik yedim 3-4 gün. Egzamasina da krem kullandim, iyice iyileşince besinleri tek tek denemeye başladım. Kuzu eti denedim, ishal oldu. 1 gün ara verdim. Bugün patates denedim. İshal eldevam ediyor, taze fasulye deneyeceğim şimdi. Teste çıkmasa bile sanırım hayvansal gıdalar dışında domatese de alerjisi var, meyveler de pişik yapıyor. Umarım kısa zamanda biter alerjileri.
Egzaması var canım çok ciddi kızarıklıkları var karında göğüste bacak arkası esnede arada yüzünde çıkıp geçiyo

Dr da söyledi yapılan testlerin güvenirliği olmadığını dikkat et dedi yediklerine takip etmek gerekir ama yüzde yüz yumurta alerjisi var

Evet Antalyayız.. Antalya üniversite hastanesinde yaptırdık çünkü eşim orda sağlıkçı birde hemşireler sağolsunlar ilgilendi 2 çocukla beklemek ayrıca zor ve o kadar kalabalıktı ki alerji bölümü.. Kanda almışlardı 20 gün önce orda da patates soya fıstık ve yumurta beyazı yazıyordu.. Bizimki de yarın tam 5 aylık olacak.. Bugün de test yaptılar yumurtaya daha fazla çıktığı için doktor sadece ona diyet verdi.. Belirtiler vucudu kaşınıyor ve kızarıyor ama ciddi şekilde kızarıklar mevcut.. Dr eser miktar bile olsa dikkat etmemi gerektiğini söyledi tavuk bile yeme dedi.. Bakalım dikkat edeceğim.
Evet testi yapan hemşiler gerçekten çok ilgililer,bizden neden kan almadılar acaba orda🤷‍♀️yumurta alerjisi çapraz tavuğu çok etkiliyor diyorlar, bizimki tavuğu ne zaman yese kakalı bez anında artıp kan geliyor

Havası mı suyu mu anlamadım😂😂 ben bu cuma bir de araştırma hastahanesine gideceğim şu zamana kadar kilo alan çocuk 2 haftadır diyet yapıyorum fark ediyorum 1 haftadır kilo almıyor bundan önce ne kadar alerjik belirti olsa da kilosu hiç sorunlu değildi, kabak fasülye döne döne yemekten ne geçecek çocuğa😏aksi gibi bu aç kalmaya yok günde bir bezde mutlaka kan var
Bende kırmızı et domates süt ürünleri çikolata inanır mısın hayattan zevk almıyorum. Gram mama ağzına koymuyor. Bana da kilo almıyor gibi geliyor . Sağlıklı evet ama az cıllık oldu

Bende kırmızı et domates süt ürünleri çikolata inanır mısın hayattan zevk almıyorum. Gram mama ağzına koymuyor. Bana da kilo almıyor gibi geliyor . Sağlıklı evet ama az cıllık oldu
Ya ben cidden bak son acaba buğday mu dedim ekmek pilavın içinde olan şehriye yi bile çekip yerine kendim ekmek yaptım gluten olmadan yok ne değişen var ne kan bitti insan böyle olunca daha çok zorlanıyor hani geçse yine bi motivasyon olacak

X