2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kızımı tarif ettin herkes allah yardım etsin bizim böyle çocuk olsa birdaha dogurmazdik bunun birgun ettiğini bizimkiler ömürleri boyunca etmedi diye söylüyor
Ay bizimkini görenlerde öyle diyorlar çocuklarımıza şükür ediyoruz 🙄bebek yani ben ne yapabilirim . Psikolojim çok iyi durumda ya bide böyle söyleyerek daha iyiye sokuyorlar

Bu 1 ay içerinde 2. Kez mama icmeyi reddediyor anlamadım bende nette bu aylarda oluyit yazıyor ama doktora götürdüm gecen cuma sadce 300 gram almış yani kiloda kaybetmiş oyuzden israr ediyorum içsin diye ama yok içmiyor bu ay valla bitsin artık şu atak dönemi cok yoruldum cidden gündüz uykular 15 dakika oldu uyanınca çığlık atarak uyanıyor zor bela sakinleştiririyorum ve sürekli kucagimda neredeyse
Benimki gerçekten çok tuhaf şekilde 2 hafta zirvelerde atak geçirdi sonra hiç olmadığı kadar uysal bir bebek oldu tek sıkıntı uyku sorunu işte o azaldı dediğin gibi ama aynı kaç kez emmeyi reddetti gündüz gece çok emdi ondan galiba kilo alımı sorun olmadı

Benim bebeğin kafasi arkaya doğru uzuyor diye beyin cerrahina yönlendirdi cocuk doktoru, tomografi çekildi yan sütürlar kapanirsa beyinin buyumesinde dorun olur dedi. Sanırım öndeki bıngıldakta kafa büyümesi icin kontrol altında olmali demiştir . Düzenli büyüyüp büyümedigine ama sunu anlamadim 2 aylik kontrolde doktor bişey demedi ya da sağlık ocağı elle bakarken kac cm acik biliyorlar
Bişi söylemediler sağlık ocağı da baktı emin olamadım demişti. Erken kapanmış hastanedeki Dr söyledi şimdiye kadar kafa ölçülerinde bir aksilik yasamadık şükür ama takip edeceğiz insan bir tedirgin oluyor

Vitamin olarak d vitamini, ocean mummy bide şimdi mecbur kalsiyum kullanıyorum, bestlak damla ile solgar da almıştım solgarı çok kullanamadım bebeğin alerjisi için diyete girince, uyanık olduğu iki saat içinde bi uyanınca bi uyurken ama hep değil yine de bana sıkmış gibi geliyor o zaman 🙈birde iki arka arkaya emmeyi hep aynı tarafı veriyorum sürekli ön süt almasın diye çünkü çok kısa emiyor gibi geliyor, diyetle şuan çok seçenek az olsa da üç öğün yeme işine dikkat edip aşırı fazla su içiyorum korkudan
Hari selam, demiri söyledim doktora. Alerjiye sebep olmuyormuş o. Patlıcanı şimdi kes, 10 gün sonra yeniden dene dedi.

Hari selam, demiri söyledim doktora. Alerjiye sebep olmuyormuş o. Patlıcanı şimdi kes, 10 gün sonra yeniden dene dedi.
Şüphe ettiğimiz şeyi 10 gün yemeyeceğiz demekki, benim herşeyi keseli 10. Gün dün iki kez fazla kan gelmişti bir gün önce rota aşısı olmuştu günlerce böyle gelir artık demiştim ama bugün kan hiç yok, hep bir gün gelmeyince umutlanıyorum ama arkasına mutlaka geliyor daha hiç iki gün arka arkaya olmadı 🤭çok teşekkür ederim o zaman demir konusunda bari rahat olabiliriz, bizimkine de patlıcan sıkıntı yaratmıştı

Şüphe ettiğimiz şeyi 10 gün yemeyeceğiz demekki, benim herşeyi keseli 10. Gün dün iki kez fazla kan gelmişti bir gün önce rota aşısı olmuştu günlerce böyle gelir artık demiştim ama bugün kan hiç yok, hep bir gün gelmeyince umutlanıyorum ama arkasına mutlaka geliyor daha hiç iki gün arka arkaya olmadı 🤭çok teşekkür ederim o zaman demir konusunda bari rahat olabiliriz, bizimkine de patlıcan sıkıntı yaratmıştı
Ha-ri Ha-ri cim , benim tanıdığım birinin bebeğinde çoklu gıda alerjisi var, 4-5 aylıkken anlaşılmış .baya katı bir diyet yapıyor .şey demişti , 21 gün sürüyor yediğin şeyin etkisi ve bicak gibi kesiliyor 21. günde . Eğer yanlışlıkla alerji yapacak birşey yersem tekrar başa sarıyor , 21 gün çile çekiyoruz . Hatta bana bir liste göndermişti , bulursam paylaşayım

Ha-ri Ha-ri cim , benim tanıdığım birinin bebeğinde çoklu gıda alerjisi var, 4-5 aylıkken anlaşılmış .baya katı bir diyet yapıyor .şey demişti , 21 gün sürüyor yediğin şeyin etkisi ve bicak gibi kesiliyor 21. günde . Eğer yanlışlıkla alerji yapacak birşey yersem tekrar başa sarıyor , 21 gün çile çekiyoruz . Hatta bana bir liste göndermişti , bulursam paylaşayım
Gerçekten mi 🥺 Allahım inşallah şuan kazara zarar eden bişey yemem 🤲🏻bugünü kansız bitirdim dört gözle kan işi tam bitse diye bekliyorum ona göre belki eleme yaptırır besin denetir, şükür bizimki çile çekecek kadar değil az az kakada kan ve fazla kaka yapma var ama can sıkıcı tabi bunları görmek, bulursan atarsan sevinirim 🤭

Yatarakta emmiyor bugun iki memeyide almadi zorla mahvoldum. Nasıl ağlıyor az az emzirebildim, sol meme şişti koluma vurdu ağrısı biraz emzirdim bakalim. Damlalikla verecem ama o da cok zor oluyor oğlumda kac ay verdik geri memeye dönmüştü ama yıpranıyor insan
Ben az biraz çözümü uyutup tam dalarken emzirmede buldum. Bi de kesinkes en az 3 saat sonra ancak gönlü olup emiyor

Kızım beş aylık , gece 03-04 arası uyanınca veriyorum canım. Beslemek için uyandırmıyorum o uyanıyor
Peki oncesinde kacta icmis oluyor kuzu?
Mesela benimki 8.30’da en gec mamayi icmis ve uyumus oluyor. Uyanmiyor ama ama ben gece 1, 1 bucuk gibi yine veriyorum. Sabah da 8.30’da uyaniyor. O nedenle soruyorum. Bazen acaba cok mu ya da az mi yediriyorum diye dusunuyorum. Benimki ocak 20 dogumlu, 4 ay 11 gunluk.

Peki oncesinde kacta icmis oluyor kuzu?
Mesela benimki 8.30’da en gec mamayi icmis ve uyumus oluyor. Uyanmiyor ama ama ben gece 1, 1 bucuk gibi yine veriyorum. Sabah da 8.30’da uyaniyor. O nedenle soruyorum. Bazen acaba cok mu ya da az mi yediriyorum diye dusunuyorum. Benimki ocak 20 dogumlu, 4 ay 11 gunluk.
Bizim de uyku saatimiz düzenli olduğu için 19.00 gibi verip uyuyoruz, gece daha erken kalkarsa besliyorum , ama en geç 03 ya da 04. Gibi uyanıyor , besleyip yeniden uyutuyoruz. Gündüz daha dikkatliyiz. Saatini şaşırmıyoruz ama gece ona bıraktık . Doktorumuz da uyandirmayin dedi. Gunduz uykusu pek yok cunku. 27 aralikta dogdu kizim

Bizim de uyku saatimiz düzenli olduğu için 19.00 gibi verip uyuyoruz, gece daha erken kalkarsa besliyorum , ama en geç 03 ya da 04. Gibi uyanıyor , besleyip yeniden uyutuyoruz. Gündüz daha dikkatliyiz. Saatini şaşırmıyoruz ama gece ona bıraktık . Doktorumuz da uyandirmayin dedi. Gunduz uykusu pek yok cunku. 27 aralikta dogdu kizim
Ya annem de uyanmadigi surece uyandirma diyor, doktor gecen ay sordugumda 5-6 saatte yedir dedi gece. İnternette de 4 saati gecirmek hayati riskler almaya neden olur diyordu bir doktorun yazisinda.
Ben de korktum acikcasi yanlis mi yapiyorum diye.

Ya annem de uyanmadigi surece uyandirma diyor, doktor gecen ay sordugumda 5-6 saatte yedir dedi gece. İnternette de 4 saati gecirmek hayati riskler almaya neden olur diyordu bir doktorun yazisinda.
Ben de korktum acikcasi yanlis mi yapiyorum diye.
İçiniz rahat ettiği gibi olsun. Ama uykuya da ihtiyaçları var sonuçta

X