2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benimkinin beta 55 Den büyük. Ultrasonu çeken kişi normal dedi. Daha doktora göstermedim. Bu bahsettigim ses beni cok rahatsiz ediyor. Sanki kemikler birbirine sürtüyor gibi..
Beta kısmı galiba kalçanın yuvaya giren topuzun şekli ile ilgili değer okuduklarım ve ölçülürken onu anladım ama büyük çıkınca ne olur bilmiyorum bu ses işini mutlaka doktora söyle hatta için rahat etsin istersen sonucu bi ortopedi doktoruna da göster bişey yoktur belki ama aklın kalmaz bence seninki miniğin kemikleri gelişiyor normal bir sestir ama tabi ben net bişey diyemem haklı olarak

Çocuk doktoru normal dedi ultrason sonucuna bakmadan. Evet bir ortopediste gideceğim mutlaka. Tekrar baksin. Tek noktada hep aynı yerde olması bu sesin beni huzursuz etti.

Kızlar benim kız sürekli meme de.. meme harici hiçbişeyde durmuyor sürekli ağlıyor.. ne kucakta ne ayakta ne arabada ne ana kucağında..sadece meme de sakinliyor.. istiyor ki 7-24 memede dursun içsin koklasın uyusun.. herkes aç kalıyordur mama ver dedi (oysaki kilo alımı bez sayısı iyi).. çok zorlandığım için denedim mamayı ama yine aynı.. dün aşıya gittik evden çıkarken bi başladı arabada sağlık ocağında aşı sırasında sonrasında hiç susmadı.. ne zaman memeye taktım o zaman sustu sakinleşti..hemşirede diyorki aç mı emzirmedin mi kızım gazlı bi bebek, bu durum onunla mı alakalı bilmiyorum ama umarım geçer.. 5 dakikam yok wc yemek işini bile görebilmek için annemde kalıyorum

Senin kayinvalide = benimki
Bakalım biz napicaz . Az kalmış sabret Allah yardım eder canım

3. 5 ayda oluyor bizim çocuk doktoru 3.ayds yapacak. 3. Ayda devlet aşısı yok dedi hepsi ust uste gelmesn diye

Ilk.akla gelen aç olduğu ama değil demissiniz. Emzik kullansanız. Gazla ilgili olduğunu sanmıyorum. Bebeğim uyumak için bazen meme emiyor aç olmadığı halde ama sizinki kadar çok değil.

Kızlar ben bunu kullanıyorum. Kaka lekesi süt lekesi vs hiçbir şey bırakmıyor. Tertemiz oldu kızımın lekeli kıyafetleri. lekenin üstüne bu tozdan döküp üstüne kaynattığım suyu ilave edip 1 gece bekletiyorum

Eklentiler

• 0C460CAD-B868-4F91-927B-0A4AB9F5CED1.png
    316,8 KB · Görüntüleme: 52
Ilk.akla gelen aç olduğu ama değil demissiniz. Emzik kullansanız. Gazla ilgili olduğunu sanmıyorum. Bebeğim uyumak için bazen meme emiyor aç olmadığı halde ama sizinki kadar çok değil.
Aç değil eminim, emzikte tutmuyor beni emzik niyetine kullanıyor zaten kimi duysam benimki gibi değil, çok üzülüyorum nasıl vazgeçicek bundan

Kızlar başındaki konaklar için ne yaptınız? Doktor mustelanın konak setini alın dedi. Dün sağlık ocağındaki hemşirede ne gerek var ona para vermeye, zeytinyağı ve karbonatı karıştırıp sürün dedi duş öncesi. Kararsız kaldım. Zeytinyağı okey ama karbonat zarar verir mi?

Zeytinyağını sürüp yarım saat bekletip ince tarakla tara canım. Oğlumda öyle yapıyordum bir kac yıkamadan sonra bitti. Karbonat da bişi yapmaz ama sertlestirir bence. Yumusatıp çıkartmak amacımız

Hareketli canım hatta kuduruk sırt üstü pek uyumuyor artık ben bayadir yüzüstü uyutuyorum biraz dalınca çeviriyorum sırt üstüne
Bizimkide durmuyor ben kundak yapıyorum yarım sonra gece uykudan onu da açıyor emzik artık hiç almıyor ellerinden dolayı yüz üstü nasıl alıştırdınız benimki yüz üstü durmaktan nefret ediyor başlıyor çığlık yalandan bağırma ağlama

Kızlaaar ayağı düzelmiş ama ortopedi doktoru sonucu göremedi bandajı çıkarmaya izin verecek mi bakalım öksürük için de yakın takibe aldı doktor zatüre riskine karşı buhar tedavisi ve antibiyotik yazdı yarın tekrar görecek, şuan ciğerlerde sorun yok ama riske atamam dedi

Çok sevindim. Çok şükür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…