2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar merhabalar ben 27 haftalık hamileyim. Gezerken bu grubuda gördüm. Çok heyecanlanıyorum doğuma az kaldıkça nasıl geçiyor süreç bebeklerle ev dengesi nasıl değişiyor biraz kaygılıyım tecrübelerinizi okumak isterim.
Sağlıcakla kucağına alırsın inş 🥰 bence hiç ilerisini düşünüp stres yapma kendine. hamileliğin tadını çıkar.her süreç ayrı çünkü keyfini Çıkara çıkara git

KIzlar bisi sorcam, bnm oglum bu cuma tam 8 haftalik oluyor ve inanilmaz aktif yani elleri, kollari ve bacaklari hep kipir kipir, uyku ztn yok cünkü sicrama haraketleri var sirt üstü yatinca kendi kendini uyandiriyor bugün fark ettimki karin üstü uyumasini seviyor ama sizinkilerde cok harektli mi yoksa korkmaliyim ?

KIzlar bisi sorcam, bnm oglum bu cuma tam 8 haftalik oluyor ve inanilmaz aktif yani elleri, kollari ve bacaklari hep kipir kipir, uyku ztn yok cünkü sicrama haraketleri var sirt üstü yatinca kendi kendini uyandiriyor bugün fark ettimki karin üstü uyumasini seviyor ama sizinkilerde cok harektli mi yoksa korkmaliyim ?
Hareketli canım hatta kuduruk 😂 sırt üstü pek uyumuyor artık ben bayadir yüzüstü uyutuyorum biraz dalınca çeviriyorum sırt üstüne

Evet çok hareketli. Benim kız da karnı üstünde 2 3 saat rahat uyuyor. Sıçrayamıyor. Sırt üstü yatınca ellere havaya kalkıyor bağırıyor uyanıyor. Kundağa da alıştırmadım. Ama benim gibi hata yapma. Yüz üstü uyumaya alıştığı için geceleri nöbet tutuyorum. Ani ölüm riski yüksek. Dikkat et.

2007EF4E-1CE0-4418-AC55-E6DE6F8EA78B.jpeg
Merhaba kızlar bişey danışacağım sizinde bebeklerinizin bacakları sürekli böyle mi duruyor bana biraz farklı geliyor sanki kucağıma alıp mama verdiğim zaman bitanesi sanki dışa doğru duruyor

Benim de çok bildiğimden değil ama alfa açısı 60 dan büyük beta açısı 55 den küçük olmalı diyor nette bizimkinin sağ kalça alfa açısı 60 ı geçemedi 55 çıktı
Benimkinin beta 55 Den büyük. Ultrasonu çeken kişi normal dedi. Daha doktora göstermedim. Bu bahsettigim ses beni cok rahatsiz ediyor. Sanki kemikler birbirine sürtüyor gibi..

Kızlar merhabalar ben 27 haftalık hamileyim. Gezerken bu grubuda gördüm. Çok heyecanlanıyorum doğuma az kaldıkça nasıl geçiyor süreç bebeklerle ev dengesi nasıl değişiyor biraz kaygılıyım tecrübelerinizi okumak isterim.
Hayırlı olsun ilk ay çok zordu çünkü uykuyu çok seven bir insandım ve çok fazla uykusuz kaliyordjm ne zamanki hasta oldu inan uykusuz kalmaktan daha zormuş o 🥴ozman dan beridir uykuyu falan düşünmüyorum 1 saat bile yatsam yetiyor bana şuan gülücükle karşılık veriyor bana herseyi unutuyorum . Evin işlerine yetişmekte zorlanıyorum ama birsekilde ev temizleniyor zaten bi zman sonra sende alışıyorsun ve onun uyku düzeni gün geçtikçe düzene giriyor

kan hakkında fikrim yok ama çapaklanmadan korkma canım gözü bi mikrop kapmış damla veriyorlar düzeliyor. Caydan bişi olmaz ama sütle silmeseydşn keşke. Sütümüz şekerli ya ordaki bakterileri besleyebilir.

Canım çapak bizde de vardı.ben direndim ilaç kullanmıcam diye sütlü pamukla siliyodum.gözyaşı kanalına 10 defa falan masaj yapıyodum.tek göz geçti ama birini geçiremedim.damla verdi bi müddet kullanınca kendine geldi çapak bitti.yani ilaca çok karşı değilsen doktor direk damla veriyo.ya da ılık temiz suyla veya sütünle sil

Gözü normal göz pınarına serce parmağınla masaj yap. Bence başka doktordan fikir al

Selam benim kızımın gözü doğduğundan beri o durumda göz damlası da kullndik ama yine aynı masaj yapıyorum yine aynı.3. ayda göz kontrolü var o zmn göz doktoru ne diyecek bklm. Diğer sorun hakkında fikrim yok

1.sorunu bilemiyorum canım ilk defa duydum inşallah basit ve geçici virseydir bencede baska doktora göster.
2.srun içinde anne sütü bazı bakterileri yok ediyor bazılarını arttiriyor demişti bir doktor. Çay genelde kullanılıyor. Birde benim kızıma da emzirirken birkaç kere sütüm fışkırdı gözüne ertesi gün aktı birşey olmadı hatta temizledi tam tersi. Arpacık çıktığı zamanda anne sütü ararlar genelde göze damlatmak icin temizliyor çünkü

Göz aynı oldu bende de damla verdi doktor 6 gğn kullandık şu an hiçbir şeyi kalmadı. Bence ilaç harici diğer şeyleri sürmeyin bilemezsiniz bebek daha onlar daha kötü yapar

Kizlar sag olun.
Pzretsi baska bir doktora gittik. Gozu icin damla verdi bir hafta kullanilacak, cok sukir simdiden tesir etti, gecti ama tabi damlayi kullanmaya devam.
Kan icin de gogus kanallarinda tikanma olabiliyormus bazi kiz bebeklerde hatta erkek beneklerde de gorulebiliyomus. Anneden gecen hormonlarin da etkisi varmis. Orasi icin de bir krem verdi. Korkulacak bir sey olmadigini soyledi. Kisa sure icinde de gececegimi soyledi.

Rabbim safi ismiyle su an evlatlari icin sifa arayan butun annelerin yardimcisi olsun, bebislere derman olsun..

64 günlükken yaptılar aşıları. Çok şükür ateşsiz atlattık. Az emdi çok uyudu. Kırgınlık yaptı bu da normal. Bugün hala uykusu agir ama biraz daha iyi..daha çok emmeye başladı.etkiler zaten 24-48 saat sürebiliyormuş. Yarın geçer diye umuyorum.
Darisi basimiza bakalim 🙏 benim oglumda iki gundur 10 ar dakkalii uykular uyuyor atak haftasi falan mi bilmiyorum ama hareketleri değişti sizdede var mi boyle bisey

Kızlar hasta olan bebişlere şifa, uykusuz bebişlere de bool boool tatlı uykular diliyorum 🙏☺️ Bayadır okuyorum ama yazmaya fırsat bulamadım bende bir şey soracağım. Bu rotavirüs aşısı 2. Ay harici hangi ayda vuruluyordu unuttum yani 2. Ay da vurulmazsa bir de kaç aylıkken vurdurabiliyorduk hatırlayamıyorum bu ara herhangi bir randevum da yok doktora da soramıyorum o yüzden internette de bin tane şey çıktı karmakarışık

Kızlar hasta olan bebişlere şifa, uykusuz bebişlere de bool boool tatlı uykular diliyorum 🙏☺️ Bayadır okuyorum ama yazmaya fırsat bulamadım bende bir şey soracağım. Bu rotavirüs aşısı 2. Ay harici hangi ayda vuruluyordu unuttum yani 2. Ay da vurulmazsa bir de kaç aylıkken vurdurabiliyorduk hatırlayamıyorum bu ara herhangi bir randevum da yok doktora da soramıyorum o yüzden internette de bin tane şey çıktı karmakarışık
2 defa vurulacak. 3. ve 5. aylarda vuruluyor. Dr bana 2. Ay yaptırma dedi. Diğer aşılarla birlikte çok etkileniyor. 3 ve 5 te yaptır dedi

Kıyamam benimkide gidecek yakinda😞
Şuanda pek faydası yok sınava hazırlanıyor ama olsun varlığı yetiyor.iki cocukls çok zor.
Aile yok mu yakında iki taraftanda
Canım valla annem depremzede İzmir’de ablamın yanında çağırdık gelemem dedi 🙄kayınvalidem de pek tembeldir yerinden kalkmaz bi de ona mı bakayım 😂 dedim hiç de çağırmadım,gece uykusunu biraz toparladık biz de daha iyiyim uyuyunca sütüm de geldi şükür 🙏🏻 azıcık aşım ağrımaz başım hesabı şimdilik idare ediyoruz 6. gün bugün kaldı 9 🥴😭

Canım biz 3. ve 5. aylarda yaptıracağız

Kızlar malum bizim bebeğin kalça ultrasonu iyi gelmemişti o dönem gittiğim ortopedi doktoru hiç bir işleme gerek yok çok küçük 2. Ultrasona göre karar verelim demişti ki o da bu perşembe olacak inşallah. Tabi biz dün için burada iyi denen bir ortopedi doktoruna da randevu ancak bulmuştuk ilk duyduğumuz zaman. Dün gittik işte adam ilk doktora çok kızdı nasıl bu kadar erken öğrenip bekletir diye. Hemen pavlik bandaj takılacak dedi tabi aldık takıldı orda aman Allahım o saat bu saat bizim kız asla rahat değil kısıtlı hareket ettiği için gece gündüz ağladı tek duam perşembe aslında herşey düzelmiş olur da şu bandaj çıkar 😔

İkinci bir durum eşim de bende sıra ile hasta olduk galiba çocuğun da burnu akıyor ve genizine o akıntı geldikçe öksürme ve hapşırma aşırı var diyemem ama var özellikle uyanıkken. Ateşi yok. Elimden geldiğince burnunu açık tutmaya çalışıyorum ama başka yapmam gereken bişey var mı
Canııım en hayırlı haberlerle gelin doktordan inşallah 🤲🏻

Arkadaşlar herkese merhaba,23 Ocak doğumlu kızım var.Bebeklerinizle bir gününüz nasıl geçiyor.Uyku beslenme durumları düzenli mi.Ben biraz sık emzirmeye çalışıyorum bu sefer de göğüsler boş olduğu için akıştan memnun olmuyor huzursuz oluyor malesef.Var mı benzer durum yaşayan
Doktor 2 saatte bir dedi bize o kadar bekleyemiyor ama 1 saati geçirmeye çalışıyoruz biraz birikiyor o zaman da

X