2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benimki gece uyanmasi zor oluyor canim, Göğsümden çok cansız emip uyuyor. Biberon daha tazikli olunca gözleri aciveriyor. Biraz sarılık var o yüzden iyi beslemeye çalışıyorum
İnşallah artmamistr. Bizimde eve geldi sütüm geç geldi mamayida cok almadı. Yüzü sari gibiydi sütüm gelince iyi emdi doktor kontrolünde sarilik 10 çıktı cok önemli değil dedi. Vücudu yüzü sararırsa getirin dedi. Ama geçti merak etme bişey olmsz inşallah

Off kızlar ya sütüm artmıyor. Bugun sagdım 30 cc anca oldu iki göğüsten. Artmama sebebini de biliyorum tamamen emip bitirmiyor uyuyakalıyor. Yarın kontrol var inşallah kilo vermemiştir
Canım smdi ona yetiyordur belki bebisker sağmaktan daha fazla çeker.
Hastaneden çıkarken baslak süt artırıcı damla önerdiler. Aldik ama kullanmadım daha deneyebilirsn eczacida önermiş onu , sonra tahin ye, bol su iç emmezse sağ, bebişin zamanla güçlenecek

Silikon ucu da denedim onu hiç almadı şükür. Yarın 6 gün oluyor. Ben çok stres yapıyorum sanırım. Oğlumda cabuk artmıstı.
Yarın sorayım eczaneye alayım. Her yolu deneyebilirim artık gerçekten üzülüyorum.

Kızlar bir şey sorucam özellikle erkek annelerine
Biz tam 1 aylıkken çocuk doktoruna gittik doktor göz için hemen randevu verdi göz doktoru aynı gün aynı saatte baktı kalça içinde bir hafta sonraya randevu verdi benim bebeği biz 20 günlükken sünnet yaptırdık özelde o zamanda özeldeki doktor testisleri su topluyor 1 sene takipli kalacak dedi devletteki doktor da ultrason hem kalça hem testisleri için bakalım ne durumda dedi su fıtığı olmuş çocuk geçmezse 1 sene sonra ameliyat dedi yaşayan var mı böyle bir durumu ayrıca doğumda 36 cm ölçülmüştü kafası 36.3 çıktı doktor en az 2 cm büyümüş olmalıydı bir ay sonra tekrar bakalım dedi belki doğum zamanı yanlış ölçüldü dedi öyle bir durumla karşılaşan var mı kaç gündür giremedim soramadım
Bu arada şükürler olsun kv evden gitti annem geldi bugün diye 10 gün annem benimle sonra kv de annemde aynı gün gidiyor

Lohusa kuymagi ne canım?
Benim hiç sutum akmıyor ya. Doluyor sadece göğsüm zaten küçücukler.
Birde ciğeri nasıl yapıyorsunuz etkili olması için arnavut tarzı mi sebzeli yemek gibi mi
Normal ciğer kavurma tarifi. Yarın annemden öğrenip ayrıntılı yazayım.
Lohusa kuymağı da süt yapar. Su un şeker tereyağı karışımı. Google lohusa kuymağı yaz tarif çıkıyor. Un helvası tadında. Göğüs küçük büyük farketmez ki. Yok denecek kadar küçük göğüsler bol süt veren arkadaşları gördüm. Ne kadar büyük olsa da süt çıkmayan arkadaşlarım da var. Sadece stres yapma, elinden geleni yapıyorsun, mama desteği de verirsin. İyi düşün. Süt gelir inşallah.

Kızlar merhabalar dün 12ye kadar kızım sancılandı hiç durmadı 12.30 gibi sütünü verdim 6 saat uyumuşum oda uyanmadı bende bu kadar uzun süre ac kalmaz kalkar diye saat de kurmamıstim çok üzgünüm

Kaç günlük oldunuz, 6 saat uzun bir süre, sarılık var mı. Olan olmuş sürekli uyandırıp emzirmeye çalış

Kaç günlük oldunuz, 6 saat uzun bir süre, sarılık var mı. Olan olmuş sürekli uyandırıp emzirmeye çalış
Daha 12 günlük malesef sarılık yok gibi sık emzir tahlil yapmıycam demişti doktor gece gazdan sık emmek ve uyumamak isteyince ben de aşırı yorulmuşum

Daha 12 günlük malesef sarılık yok gibi sık emzir tahlil yapmıycam demişti doktor gece gazdan sık emmek ve uyumamak isteyince ben de aşırı yorulmuşum
Sarılık yokmuş, Birşey olmaz, şimdi daha sık emzirirsin telafisi olur. Canını sıkma sütün gitmesin, Uyandıracak kimse yokmuş yanında, bir de lafını etmesinler, başkasına da söyleme :) bolca emzir. Birşey olmaz.

Sarılığı yokmuş hiçbir şey olmaz uyumadan önce güzelce doymuş demekki ki uyanmadı minnak. Kimseye söyleme ki moralini bozmasınlar, olabilir böyle şeyler insanız sonuçta robot değiliz telafi için şimdi sık sık emzirirsin olur biter valla benim bebeğimin sarılığı geçti geçeli (8 günlükken geçti) geceleri hiç alarm kurmuyorum ama herkese kuruyorum tabii ki kalkıyorum diyorum çünkü insanların her şeye bir yorumu var 40 ı çıkana kadar alarm kurmam gerekiyormuşta bla bla bla dert etme sende

Aynen canım birde kayinvalidem omurgasını kırdı gjnduzleri onun ev akşamları kendi ev valla pert oluyorum. İpek 46 günlük oldu. Kalça kontrolü 15inde ayın göz için 3 ayı bekleyim diyordum ama 2 aylıkken yaptırsam mi bilemiyorum hastane 3 aylıkken dedi oğlumda da 3 aylıkken yaptırmıştım. Açıkçası sakin mi bilemiyorum oğlumla kıyasladigimda maşallah çok iyi. Çünkü benim oğlum asla uyumayan sürekli ağlayan huysuz bir bebekte. İlk günlerdeki kadar tepki göstermiyor ama kucağımıza alamıyoruz onun yanında hele babası hiç alamıyor çünkü hemen bozuluyor kıskanıyor sinirleniyor zamanla biraz daha duzelir diye düşünüyorum canım inşallah. Senin kız alıştı mi? Bebis nasıl?

Canım 1.5 ay geçti zaten lesliyw başlayınca ben hepsini bir anda yapamam o yüzden önce 10 dakika falan sonra zamanla dakikasını arttırıyorum sonra da bir kaç tane videosunu yapıyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Ben diyetisyenle kilo veremiyorum canım ben aralıklı oruçla verebiliyorum ama şu an emzirdigim için o da zor gibi gözüküyor en azından leslieyle bir iki kilo verirsem bile kar diyorum bakalım

Yarın alayım turp deneyeyim hemen

Canım benim oğlumda vardi 1 yaşına kadar gecmezse ameliyat dendi tek testisdeydi. Ben 5 tane çocuk doktoruna götürmüştüm hepsi aynı şeyi söyledi. Bu yüzden sünnet yaptiramadik biz çünkü doktorlar eğer duzelmesse iki kere operasyona girmiş olacak o yüzden bekleyelim denmişti şükür 1 yaşından sonra geçti bir sorun kalmadı ama 3.5 yaşında hala sünnetsiz
Canım ben sarilik riski bittiğinden beri alarm kurmuyorum acıkiyorsa uyanır bence

Annemle kaynanam 7 gunde gitti kızım da 6 yaşında ikisi ile uğrasıp ev işini eşim yapınca oda yorulmustu başka kimse yoktu malesef

o kıskanclık bizde tavan 6 yaşında bana bundan aldınız mı bundan yaptınız mı beni sevmiyor musunuz keşke kardeşim olmasaydı deyip duruyor geçen bebek ağlıyor boşuna ağlama annen yok burda dedi oturdu bende koridordan izliyordum çok zor kardeş kıskançlığı okul bi açılsa nefes alırdık bebek de ben de

Kv nasil kirdi omurgasını yazik . Eltinin bebişi nasil oldu

Daha iyi olur zamanla canım. Benim kız alıştı epey çok daha iyi şükür.
Bebiste iyi şükür.
Hepimiz yeni hayata alışmaya çalışıyoruz.
Okul tatil benimle gezmek istiyor ben çıkamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…