2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Off çok iyi bilirim. 3 ay boyunca gün gün takip ettim. Hiç ummadığım bir anda gitti bebeğim. Ne silebildim ne bakabildim. Beni bekleyen riskleri hiç bilmediğim bir dönemdi. O günden bugüne dışgebelik hariç her kaybı yaşadım. Şimdi malesef o ultrasona oturunca kalp atışını duymak bile heyecanlandırmamaya başladı. Rahatladım ama öyle deli heyecanlanmadım. Hatta kese görmeye eşimi götürmedim.Ben öğrenir gelirim dedim. Yıldım biraz. Allahım hayırlısını versin.Nasip değilse de bu son olur sanıyorum.
İnşallah hepimiz bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız. Bu kötü günler geride kalır unutulur 🤲🏼

Sizin tedavi ilaçlı mıydı yani iğne fitil vs kullanıyor muydunuz? Ne zaman bırakılıyor ilaçlar merak ediyorum
Evet hepsini kullandım. Estrofem prednol duphaston coraspin progestan fitil ve progestan iğne. Estrofemi ve prednolü 10.hafta itibariyle bıraktık. Duphaston ve progestan iğneler 12.hafta son. Progestan fitil 16.hafta bırakacağım. Coraspin 34.haftaya kadar devam dedi hocamız

Arkadaşlar az önce şiddetli bir ağrıyla kıpkırmızı bi kanama oldu az da değil bir avuç kadar..tam da keseyi yolk sac ı gördüğüm gün düşük oluyor galiba yaa😭😭😭
Canım ne yaptın gittin mi acile ? Panik yapma lütfen bak benim de lekelenmeler kanamalar var. Burda çoğumuzun var sakin kalmaya çalış. Haber ver lütfen dualarim seninle 🙏🏼

İğneyi de dediğin gibi bitince bırakacağım. Estrofem kalp atışından sonra 8 gün kullan dedi sonra bi kereden bırak bebeklerin cinsiyetini etkiliyormuş gibi bişey dedi östrojen olduğu için erkek bebek cinsiyetinde genital problemden bahsetti
Canım bir kaç gündür giremedim foruma şimdi gördüm. Benim doktorum niye bıraktırmadı acaba estrofemi daha bir hafta var kontrole gitmeme. 9. haftada gitmiş olacağım bi sorun olmaz inşallah bebeğimle ilgili. Ben aşılama tedavisi falan görürken genelde östorejen hormonum düşük çıkıyordu acaba o yüzden mi devam ettiriyor

Bugünmüydü canim beta? 10.ncu gününmüydü?
Rabbim kalbine gönlüne göre versin insallah cok zor sürecler canim ya😔bende Kayserideyim Ama Memorial Hastanesindeyim ve tavsiye ediyorum kesinlikle cok iyi Doktorum Semih bey🤲🏻💞
Bü gün 12. Günümdü canım. Sabahtan beri ağladım valla. Ama 1 sene boyunca 500 bine yakın param gitmiştir herhalde. Bi daha tüp bebek düşünmüyorum. Bizimde imtihanımız buymuş.

Evet hepsini kullandım. Estrofem prednol duphaston coraspin progestan fitil ve progestan iğne. Estrofemi ve prednolü 10.hafta itibariyle bıraktık. Duphaston ve progestan iğneler 12.hafta son. Progestan fitil 16.hafta bırakacağım. Coraspin 34.haftaya kadar devam dedi hocamız
Folik mi kullanıyorsunuz peki multivitamine mi geçtiniz

Bü gün 12. Günümdü canım. Sabahtan beri ağladım valla. Ama 1 sene boyunca 500 bine yakın param gitmiştir herhalde. Bi daha tüp bebek düşünmüyorum. Bizimde imtihanımız buymuş.
Sinav dünyasi canim ya.
Insallah kendiliginden olur Rabbimin mucizesi cook🤲🏻💞Cok yipraniyoruz ve cook pralar döküyoruz bu ugra haklisin.. Rabbim kalbine gönlüne göre versin insallah.Dedigim gibi yenidende baslamak istersen kendini toprlayip kesinlikle Kayseri Memoriale gitmeni tavsiye eediyorumm🙏🏻💞

Sinav dünyasi canim ya.
Insallah kendiliginden olur Rabbimin mucizesi cook🤲🏻💞Cok yipraniyoruz ve cook pralar döküyoruz bu ugra haklisin.. Rabbim kalbine gönlüne göre versin insallah.Dedigim gibi yenidende baslamak istersen kendini toprlayip kesinlikle Kayseri Memoriale gitmeni tavsiye eediyorumm🙏🏻💞
Sağol canım benim Allah razı olsun. Sadece maddi değil manevi olarakta çok yıprandım. Akışına bırakacağım artık. Rabbim verirse de vermezse de başım gözüm üstüne.

Surekli okudukca birileri dusuk yapmis 9.haftada 7.haftada diye diye korkuyorum bakmasam olmuyo bakinca olmuyor bir yanim zaten duserse sagliksizdir diyo ama basa donup baslamak opunfalan yaptirmak o kadar gozumde buyuyor ki yemin ederim cok gerginim doktor kalp atisini acinca kalakaldim var ya resmen kal geldi bilmiyorum belki de ben cok korkuyorumdur anksiyete yapiyorumdur ya
Bende de bu anksiyete yapmaya başladı yani kalp atışını duymak rahatlatmıyor tam ohh diyorsun biri yazıyor 9.haftada bebeğin kalbi durdu hoppp en başa dönüyorum anksiyete tutuyor. Bazen bu forma girmicem diyorum ama işte illa ki bişey sormaya bakmaya giriliyor. Ben biraz daha önce ki kayıpları konusunda hassas davranmalarını beklerdim burda tüp bebek annelerinin kalbi ağzında zaten. Yani bu içimizde ki bebekleri de yersiz yere germek oluyor

Sağol canım benim Allah razı olsun. Sadece maddi değil manevi olarakta çok yıprandım. Akışına bırakacağım artık. Rabbim verirse de vermezse de başım gözüm üstüne.
Öyle canim diyorumya cok zor sürecler benimde 6.ci denemem bu olmasaydi bende artik biraz durucaktim cünki yaklasik 3senedir sürekli bu sürec icerisindeyim.. Rabbimin Ol demesiyle terslik düz oluyor cok sükür🤲🏻💞
Bol bol dua et hayirlisini Kolaylikla nasip etsin Rabbim.

Öyle canim diyorumya cok zor sürecler benimde 6.ci denemem bu olmasaydi bende artik biraz durucaktim cünki yaklasik 3senedir sürekli bu sürec icerisindeyim.. Rabbimin Ol demesiyle terslik düz oluyor cok sükür🤲🏻💞
Bol bol dua et hayirlisini Kolaylikla nasip etsin Rabbim.
Vallahi ediyorum canım hep hayırlısını sağlıklısını istedim. Demekki hayırlı değilmiş diyorum. Nasipten ötesi yok

Bende de bu anksiyete yapmaya başladı yani kalp atışını duymak rahatlatmıyor tam ohh diyorsun biri yazıyor 9.haftada bebeğin kalbi durdu hoppp en başa dönüyorum anksiyete tutuyor. Bazen bu forma girmicem diyorum ama işte illa ki bişey sormaya bakmaya giriliyor. Ben biraz daha önce ki kayıpları konusunda hassas davranmalarını beklerdim burda tüp bebek annelerinin kalbi ağzında zaten. Yani bu içimizde ki bebekleri de yersiz yere germek oluyor
O kadar dogru soyluyorsun ki. Tabii ki toz pembe degil ancak mesela doktor bana 8.haftayi atlatirsa sansi yuzde 85-90 olur dedi sonra biri 9.haftada kalbi durdu dedi. Yani risk aslinda hic bitmiyor ki. Kendimde sevinecek yada heyecanlanacak enerji bile bulamiyorum. Icimde safi korku var surekli dua ediyorum yatiyorum bi yerim agrisa hemen dusunuyorum. Hic bir sey almadim mesela esya hic girmedim magazalara. Dolu dolu hamileyim demekten bile cekiniyorum kusunca sukrediyorum falan. Cok degisik ruh hallerindeyim . Kendime sure verdim 11.haftada rahatlayacagim fetal dna sonuclarindan sonra diye. O zamana kadar bir sey olursa dayanabilmek icin yapiyorum aslinda bunlari

O kadar dogru soyluyorsun ki. Tabii ki toz pembe degil ancak mesela doktor bana 8.haftayi atlatirsa sansi yuzde 85-90 olur dedi sonra biri 9.haftada kalbi durdu dedi. Yani risk aslinda hic bitmiyor ki. Kendimde sevinecek yada heyecanlanacak enerji bile bulamiyorum. Icimde safi korku var surekli dua ediyorum yatiyorum bi yerim agrisa hemen dusunuyorum. Hic bir sey almadim mesela esya hic girmedim magazalara. Dolu dolu hamileyim demekten bile cekiniyorum kusunca sukrediyorum falan. Cok degisik ruh hallerindeyim . Kendime sure verdim 11.haftada rahatlayacagim fetal dna sonuclarindan sonra diye. O zamana kadar bir sey olursa dayanabilmek icin yapiyorum aslinda bunlari
Öyle ama bu süreçleri böyle geçirmek de bi taraftan üzücü bende kafamda 8.haftayı tamamlarsam rahatlarım dedim sonra bi gördüm 9.haftada kalbi durdu 11.haftada kalbi durdu yazılarını. Yemin ederim kalbim ağzımda geziyorum. Çok da üzülüyorum yaşadıkları şeylere. Bu kadar yaklaşmışken neden diye sorguluyorum haddime değil haşa. Yani şimdi çıta 12.haftaya çıktı her şey bu kadar zor olmak zorunda değil belki de kendimize zorlaştırıyoruzdur. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bebeklerimizi korusun

Kızlar benden size tavsiye mecbur olmadıkça foruma girmeyin. Anlıyorum merak ve bazen de çaresizlikten giriyorsunuz ama hamileliği öğrendiğinizde artık girmeyin. Sonuçta hiç kimsenin gebeliği aynı değil. Moralinizi yüksek tutun inanın o kadar önemli ki moral ❤️ kanamanız oldumu doktora yazın buraya yazarsanız kimse çare bulmaz. Biri erken ilaç iç diyor biri kan sulandırıcı bırak diyor. Hiç birimiz doktor değiliz. En doğrusu doktora sormak. Gerekmedikçe bence okumayın yazıları. Bebeğini kaybeden yazacak. Eşiyle kavga eden yazacak. Kanamadan düşük yapan yazacak. Bebeğinin kalbi duran haftasıyla sizi endişeye koyacak. En güzeli doktorunla sessiz bir şekilde ilerlemek bence. Ben öyle yapacam ikinci transferim de. Umarım hepiniz sağlıklı evlatlar alırsınız kucagınıza 🫶

Öyle ama bu süreçleri böyle geçirmek de bi taraftan üzücü bende kafamda 8.haftayı tamamlarsam rahatlarım dedim sonra bi gördüm 9.haftada kalbi durdu 11.haftada kalbi durdu yazılarını. Yemin ederim kalbim ağzımda geziyorum. Çok da üzülüyorum yaşadıkları şeylere. Bu kadar yaklaşmışken neden diye sorguluyorum haddime değil haşa. Yani şimdi çıta 12.haftaya çıktı her şey bu kadar zor olmak zorunda değil belki de kendimize zorlaştırıyoruzdur. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bebeklerimizi korusun
Ben de cok uzuluyorum bu haftalar icin gercekten ilerde cocugum sorsa kalbini duydugumda donakaldim diyexegim yani cok sacma gercekten sag saglim gecsin gitsin su gunler gercekten su gibi aksin bizim icin insalah

Ben de cok uzuluyorum bu haftalar icin gercekten ilerde cocugum sorsa kalbini duydugumda donakaldim diyexegim yani cok sacma gercekten sag saglim gecsin gitsin su gunler gercekten su gibi aksin bizim icin insalah
Amin canım su gibi geçsin inşallah 🙏🏻 her doktora gittiğimde kalbim ağzımda gidiyorum eminim ki çoğu kişi de böyledir. Ben sadece kendime hamile yastığı aldım çünkü gece hep yüzüstü yatmak istiyorum 😂 bebek sıkışacak diye uyanıyorum onun için alayım dedim

Amin canım su gibi geçsin inşallah 🙏🏻 her doktora gittiğimde kalbim ağzımda gidiyorum eminim ki çoğu kişi de böyledir. Ben sadece kendime hamile yastığı aldım çünkü gece hep yüzüstü yatmak istiyorum 😂 bebek sıkışacak diye uyanıyorum onun için alayım dedim
Ayy ben de hep yuzustu yatiyorum
Bi uyaniyorum kollarim havada shhshshshs insallah bisi olmuyodur manyak gibi yatiyorum belli ki djsjsjsjsjs

X