2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Ayy ben de hep yuzustu yatiyorum
Bi uyaniyorum kollarim havada shhshshshs insallah bisi olmuyodur manyak gibi yatiyorum belli ki djsjsjsjsjs
Bende deli gibi yatıyorum artık korkar oldum panikle uyanıyorum belki çözüm olur 😂 bacağımın arasına yastığı alır uyursam yüzüstü de yatamam hem 🤣🤣🤣

Kızlar benden size tavsiye mecbur olmadıkça foruma girmeyin. Anlıyorum merak ve bazen de çaresizlikten giriyorsunuz ama hamileliği öğrendiğinizde artık girmeyin. Sonuçta hiç kimsenin gebeliği aynı değil. Moralinizi yüksek tutun inanın o kadar önemli ki moral ❤️ kanamanız oldumu doktora yazın buraya yazarsanız kimse çare bulmaz. Biri erken ilaç iç diyor biri kan sulandırıcı bırak diyor. Hiç birimiz doktor değiliz. En doğrusu doktora sormak. Gerekmedikçe bence okumayın yazıları. Bebeğini kaybeden yazacak. Eşiyle kavga eden yazacak. Kanamadan düşük yapan yazacak. Bebeğinin kalbi duran haftasıyla sizi endişeye koyacak. En güzeli doktorunla sessiz bir şekilde ilerlemek bence. Ben öyle yapacam ikinci transferim de. Umarım hepiniz sağlıklı evlatlar alırsınız kucagınıza 🫶
Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. Beyin öyle bir mekanizmaki 10 tane olumlu yorum olsun bir tane olumsuz yorum olsun olumluları bırakıp gidip olumsuzu çekiyor kendine. Oyüzden çok okumamak çok araştırmamak lazım insan kendisine ve doğal olarak bebeğine zarar veriyor

Canım bir kaç gündür giremedim foruma şimdi gördüm. Benim doktorum niye bıraktırmadı acaba estrofemi daha bir hafta var kontrole gitmeme. 9. haftada gitmiş olacağım bi sorun olmaz inşallah bebeğimle ilgili. Ben aşılama tedavisi falan görürken genelde östorejen hormonum düşük çıkıyordu acaba o yüzden mi devam ettiriyor
Bi bildiği vardır canım. Baksana 10. Haftada bile kullanan varmış. Benim aksine progeston ve östrojen hep yüksek çıkıyordu lucrin ile baskılayıp öyle transfer yaptı. Ama bana dediği şey cinsiyete olumsuz etkisi olduğu fazla östrojenin ondan bırakacağız dedi.

Arkadaşlar genel manada dış sese çok kulak veriyorsak dıştan güdülenme dıştan motivasyon olarak hep beslenme varsa hayatımızda bence de bu forma girmeyelim. Hatta sosyal olmayalım çalışmayalım tv izlemeyelim gazete okumayalım insanlarla görüşmeyelim. İş yerinde arkadaşım hamileyim lekelenmem var vs dedikten sonra mesela bana arkadaşının 7 aylıkken bebeğinin kalbinin durduğunu suni sancıyla doğurttuklarını sütünün günlerce göğsünden aktığını anlattı. Bir yıl önce bi tanıdığım doğan bebeğini sebep yokken kırk gün sonra kaybetti mesela. Annem ablamı yıllar önce doğduktan 11 ay sonra bir anda ishal olmasıyla kaybetmiş. Bugün haberde 4 yaşındaki çocuğun babası tarafından görülmeyip traktörle ezildiğini izledim mesela… yani bir tarafımız beyaz bir tarafımız karanlık. Bir yerde ölüm var bir yerde doğum. Burda birilerinin bebeği tutarken birileri olumsuz sonuç alabiliyor. Bir anda sevinip bir anda üzülebiliriz. Dış etkenler çok kader var mesela çocuğumuz doğduktan sonra bile onu bekleyen bir sürü tehlikeleri düşünüp hayatımımızı zindan mı edelim Biz birbirimize burda hep destek olduk. Naçizane ben çok şey öğrendim burda. Ama asla etkilenmedim zaten kritik bir durum varsa doktorumla görüştüm. Allah nasip etmeyecekse de imtihanımız olacak zaten. İnançlı bi insansak şayet hayatta hep tevekkül haliyle yaşamak ömrümüzü yaşamayı hep daha da kolaylaştırır. Rabbim imtihanımız kolaylaştırsın. Endişeyle, telaşla beklediğimiz şeyin kabul olmuşluğunun sevincini mutluluğunu nasip etsin her birimize. Her ne olursa olsun dayanma gücü sabır versin. 🤲İyikş bu formdaki arkadaşlar var İyiki birileriyle ortak şeyler yaşayıp konuşabiliyoruz en önemlisi birbirimizi anladığımız tek platform hepimizin gönlü hep çiçek açsın.🌸hayırlı geceler arkadaşlarım 🥰❤️

Bi bildiği vardır canım. Baksana 10. Haftada bile kullanan varmış. Benim aksine progeston ve östrojen hep yüksek çıkıyordu lucrin ile baskılayıp öyle transfer yaptı. Ama bana dediği şey cinsiyete olumsuz etkisi olduğu fazla östrojenin ondan bırakacağız dedi.
Anladım canım her birimizin hormonları ilaçları ve doktorların tedavi şekilleri farklı. Ben de önümüzdeki hafta gittiğimde bi sorayım dediğin gibi vardır bir bildiği

Yenek
Aynı durumdayız sigara yemek kokusu iyice rahatsız etmeye başladı mesela

Benide parfüm deterjan kokuları yemek kokuları rahatsız etmeye başladı bide sulu yemek fırın yemekleri yiyemediğimi fark ettim
Yemekten yana suan icin pek sıkıntım yok ama olacak gibi duruyor ben şu su içme olayinu nasil çözmeliyim bilemiyorum ne kadar su içiyorsunuz günlük

Arkadaşlar genel manada dış sese çok kulak veriyorsak dıştan güdülenme dıştan motivasyon olarak hep beslenme varsa hayatımızda bence de bu forma girmeyelim. Hatta sosyal olmayalım çalışmayalım tv izlemeyelim gazete okumayalım insanlarla görüşmeyelim. İş yerinde arkadaşım hamileyim lekelenmem var vs dedikten sonra mesela bana arkadaşının 7 aylıkken bebeğinin kalbinin durduğunu suni sancıyla doğurttuklarını sütünün günlerce göğsünden aktığını anlattı. Bir yıl önce bi tanıdığım doğan bebeğini sebep yokken kırk gün sonra kaybetti mesela. Annem ablamı yıllar önce doğduktan 11 ay sonra bir anda ishal olmasıyla kaybetmiş. Bugün haberde 4 yaşındaki çocuğun babası tarafından görülmeyip traktörle ezildiğini izledim mesela… yani bir tarafımız beyaz bir tarafımız karanlık. Bir yerde ölüm var bir yerde doğum. Burda birilerinin bebeği tutarken birileri olumsuz sonuç alabiliyor. Bir anda sevinip bir anda üzülebiliriz. Dış etkenler çok kader var mesela çocuğumuz doğduktan sonra bile onu bekleyen bir sürü tehlikeleri düşünüp hayatımımızı zindan mı edelim Biz birbirimize burda hep destek olduk. Naçizane ben çok şey öğrendim burda. Ama asla etkilenmedim zaten kritik bir durum varsa doktorumla görüştüm. Allah nasip etmeyecekse de imtihanımız olacak zaten. İnançlı bi insansak şayet hayatta hep tevekkül haliyle yaşamak ömrümüzü yaşamayı hep daha da kolaylaştırır. Rabbim imtihanımız kolaylaştırsın. Endişeyle, telaşla beklediğimiz şeyin kabul olmuşluğunun sevincini mutluluğunu nasip etsin her birimize. Her ne olursa olsun dayanma gücü sabır versin. 🤲İyikş bu formdaki arkadaşlar var İyiki birileriyle ortak şeyler yaşayıp konuşabiliyoruz en önemlisi birbirimizi anladığımız tek platform hepimizin gönlü hep
Ağzına sağlık daha ne denir ki komple özet geçmişsin valla yüreğine de sağlık.

Yenek

Yemekten yana suan icin pek sıkıntım yok ama olacak gibi duruyor ben şu su içme olayinu nasil çözmeliyim bilemiyorum ne kadar su içiyorsunuz günlük
Benim su içme olayı azaldı 3 litre falan içiyordum şimdi çok içince midem bulanıyor 2 ancak içiyorum çok zorlarsam 2.5 oluyordur belki. Artık pek takipte etmiyorum midemi bulandırıyor diye

Bende başladı sanırım ama gaipten kokular aliyorum ya çok tuhaf geldi bana. Bir de 2 gündür gece mide bulantısı ile uyanıyorum ve uyuyamiyorum şuan olduğu gibi. Gündüzleri de hiç bulantım olmuyor anlamadim.
Gece mide boş oldugunda bulantı oluyor olabilir yatmadan biraz atıştırıp yatmayı dene kuruyemiş meyve gibi veya küçük bir ekmek arasına mideni bastiracak bişey peynir zeytin şeklinde

Bü gün 12. Günümdü canım. Sabahtan beri ağladım valla. Ama 1 sene boyunca 500 bine yakın param gitmiştir herhalde. Bi daha tüp bebek düşünmüyorum. Bizimde imtihanımız buymuş.
Aynen canım bizim de bi 450 bin gitti yaklaşık bir yıldır.ustelik ilk ve tek deneme.maalesef ben de yıldım bıktım ama yaşımdan dolayı son kez denemek istiyorum.😭

X