2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar göz muayenesi için çocuk göz diye bir bölüm yok randevu alacaktım da normal göz olarak randevu alacağım değil mi? Bebeğimi devlet hastanesine götüreceğim de muayene için bir de kalça ultrasonu için hangi bölüme randevu almam gerekiyor? Onuda çocuk sağlığı bölümüne alıp ordan mı yonlendiriyorlar acaba? Bileniniz varsa cevaplarsa çok sevinirim çarşamba günü 1 aylık olcaz randevu almam lazım.
Canım 40 günden sonra dedi bize özel hastane.
Çocuk doktoruna götür once o yönlendirir

Oğlumun poposu pişik olmuş ama neden oldu hic anlamadım. Sleepydi bezi ondan mi acaba diye Prima kullanmaya başladık. Sudocrem her açmada ama şimdi minik kanama vardi. Eczaci travozol vermişti sadece yara olursa kullanin diye ondan sürdüm smdi acaba ne yapmak lazim . Cok kaka yapiyor ondan mi bilmem.asitli bişeyde yemiyorum.mandalina vs istiyor canım yemiyorumda anlamadım
Canım ıslak mendil kullanma ben bebek pamuğu kullanıyorum. Benim kızımında poposu çok hassas bize doktorumuz hamazinc cinkolu verdi çok iyi geldi. Alt açmada biraz bekletip hava almasını saglmaya çalış. Benimki yaygarayi basıyor altı açılınca 🥴

Off kızlar ya sütüm artmıyor. Bugun sagdım 30 cc anca oldu iki göğüsten. Artmama sebebini de biliyorum tamamen emip bitirmiyor uyuyakalıyor. Yarın kontrol var inşallah kilo vermemiştir
Sıvı şeyler tüket. Meyve suyu, hoşaf, lohusa kuymağı, bolca su.. Bir de en çok arttıran şey ciğer. Tavada ciğer kavur, maydonozla karıştır. Çok fayda etti.

Off kızlar ya sütüm artmıyor. Bugun sagdım 30 cc anca oldu iki göğüsten. Artmama sebebini de biliyorum tamamen emip bitirmiyor uyuyakalıyor. Yarın kontrol var inşallah kilo vermemiştir
Yetmiyor deme o sinyali verme. Ben hiç sagmadim göğüslerim küçücük baktım bomboş oldu göğüslerim 30 CC mama ypiyorum ne kadar yerse kaşıkla o kadar idare ediyoruz. Çocuk sakin mi tek mi anne sütü alıyor. .süt icin boza ye etkili.
Vee bol su uyku dinlenme gerisi hikaye.
2 saat uyu göğüslerin dolar fark edersin emdikçe artar canıni sıkma hmn

Ciğeri ilk defa duydum geçen yedim ama dikktimi çekmedi.
Ben sütüm azaldı diyince annem yaptı getirdi. Göğüs pedi doldu fayda etmedi iki göğsüm de şırıl şırıl akıyor sürekli üst değiştiriyorum. Bir de uzun süre aç kalmıyorum. Arada mutlaka meyve, hoşaf, lohusa kuymağı, gibi şeyler atıştırıyorum.

Herkese selam. Dün sabah nişanım geldi ağrım sızım olmadığı için Dr a gitmedim. Bu sabahta ıslaklıkla uyandım, ama çok değildi. Suyum geldi sandım. Acilden giriş yapıp doğumhaneye gittim. Açıklık bakıldı, çok az bir açıklık var, gelen su değil dedi, serum takıp nst bağladılar, temiz çıktı. Bebek aşağı indiği için normal dedi, zaten 2 3 haftadr kanala girmişti. Sonrasında Eve geldim. Bulunduğum yerde icapcı Dr olmadığı için ağrın olunca gel bakalım ama doğum için Ağrı, Van ya da Erciş e gitmelisin dediler. Ebeler sorumluluk almıyoruz dediler. Dünden beri kar yağışı başladı bı 20 cm olmuştur. Lütfen bizim için de dua edin, her şey kolaylıkla, hayırla ve sağlıkla olsun. Yarın Dr kontrolüm var, bakalım Dr ne diyecek. O da en son sevk edebilirim demişti. Bu arada sata göre 39+4 üm. Ultrasona göre 1 hafta önde gidiyoruz. Umarım kısa zamanda doğurdum diye buraya yazmakta nasip olur 🥰
zamanlarımız aynı ikimizin de en son ben kaldım diye düşünüyordum.benim de yarın kontrolüm var bakalım ne diyecek.yarın haber ver.ikimizin de inşallah kolaylıkla sağlıkla gelsin de kurtulalım.

Ben sütüm azaldı diyince annem yaptı getirdi. Göğüs pedi doldu fayda etmedi iki göğsüm de şırıl şırıl akıyor sürekli üst değiştiriyorum. Bir de uzun süre aç kalmıyorum. Arada mutlaka meyve, hoşaf, lohusa kuymağı, gibi şeyler atıştırıyorum.
Lohusa kuymagi ne canım?
Benim hiç sutum akmıyor ya. Doluyor sadece göğsüm zaten küçücukler.
Birde ciğeri nasıl yapıyorsunuz etkili olması için arnavut tarzı mi sebzeli yemek gibi mi

Süt arttırıcı takviyeler kullandın mı canım?
İncir hurma meyve suyu bol su humana kullanıyorum. Meme ucum çok yok ondan buyuk savas veriyoruz her emmede
Sıvı şeyler tüket. Meyve suyu, hoşaf, lohusa kuymağı, bolca su.. Bir de en çok arttıran şey ciğer. Tavada ciğer kavur, maydonozla karıştır. Çok fayda etti.
Ciğeri deneyim bi de canım
Yetmiyor deme o sinyali verme. Ben hiç sagmadim göğüslerim küçücük baktım bomboş oldu göğüslerim 30 CC mama ypiyorum ne kadar yerse kaşıkla o kadar idare ediyoruz. Çocuk sakin mi tek mi anne sütü alıyor. .süt icin boza ye etkili.
Vee bol su uyku dinlenme gerisi hikaye.
2 saat uyu göğüslerin dolar fark edersin emdikçe artar canıni sıkma hmn
Emiyor sonrasında mama veriyorum sarılık olmasın diye ama mama içene kadar cok huzursuz ac oldugu belli.
Dinleniyorum da aslında canım annem kaynanam her işi yapıyor ama anlamadım gitti. Depresyona girmemeye çalışıyorum. Tamam mamayla da büyüyebilir ama emmesini severim çünkü emzirmeyi seviyorum 😭

İncir hurma meyve suyu bol su humana kullanıyorum. Meme ucum çok yok ondan buyuk savas veriyoruz her emmede

Ciğeri deneyim bi de canım

Emiyor sonrasında mama veriyorum sarılık olmasın diye ama mama içene kadar cok huzursuz ac oldugu belli.
Dinleniyorum da aslında canım annem kaynanam her işi yapıyor ama anlamadım gitti. Depresyona girmemeye çalışıyorum. Tamam mamayla da büyüyebilir ama emmesini severim çünkü emzirmeyi seviyorum 😭
Silikon ucla fln emzirmiyorsan kaşıkla ver mamayı canım birde biberona alışip memeyi iyice bırakmasın. Ver tabi sarılık riskini bı atlatta sonra hallolur.
Stres yapma kaç gün oldu doğum yapalı sen. Ayaktan ılık duş al oda indiriyor sütü

Kızlar iyi akşamlar bayadir zaman ayıramıyorum buraya arada bir bakıp bir kaç mesaj okuyorum o kadar. Doğuran herkese hayırlı olsun 🤣 bu arada bugünden itibaren diyet ve lesliye başladım bakalım işe başlamadan önce 80 altına inersem çok iyi olacak. Sizler nasılsınız?
İyi akşamlar canım bende giremiyom iki çocukla ev işleri çocuklar ve derken telimi nereye attım haberim bile olmuyor.
Kaç günlük oldu İpek kız 😍
Kalça göz kontrollerini yptrdiysan kaç günlükken ypildi?
Nasıl sakin mi nasıl bir kız İpek ?
Abinin tepki ne durumda 🤭

Hamilelikte kullandığım i kullanıyorum ben canım ama mutlaka doktorunuza danışın.ferrum hausman oral çözelti

Benim doktorum bana ferrum verdi hap olanını ama ben ferrum iyi bir ilaç değil diye duymuştum bir endokrin uzmanından içiyorum doktor verdiği için ama değiştirmek istiyorum 3 ay kullanmamı soyledi

Kızlar iyi akşamlar bayadir zaman ayıramıyorum buraya arada bir bakıp bir kaç mesaj okuyorum o kadar. Doğuran herkese hayırlı olsun 🤣 bu arada bugünden itibaren diyet ve lesliye başladım bakalım işe başlamadan önce 80 altına inersem çok iyi olacak. Sizler nasılsınız?
Lesliyie nasil yapacaksın zarar vermez mi karina . Diyeti kendin mi yoksa diyetisyenle mi yapacaksın. Benim diyetisyen 2 ay SONRA başlarız demişti. Kolay gelsin inşallah verirsin. Benimde incelmem lazim. Karnım biraz var eski pantolonlarm olmaz sanirim.

İyi akşamlar canım bende giremiyom iki çocukla ev işleri çocuklar ve derken telimi nereye attım haberim bile olmuyor.
Kaç günlük oldu İpek kız 😍
Kalça göz kontrollerini yptrdiysan kaç günlükken ypildi?
Nasıl sakin mi nasıl bir kız İpek ?
Abinin tepki ne durumda 🤭
Bana doktor söyle bi kağıt vermişti

Eklentiler

• IMG20230123165903.jpg
    IMG20230123165903.jpg
    168,6 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG20230123165856.jpg
    IMG20230123165856.jpg
    164,3 KB · Görüntüleme: 49
X