2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Sak
Arkadaşlar az önce şiddetli bir ağrıyla kıpkırmızı bi kanama oldu az da değil bir avuç kadar..tam da keseyi yolk sac ı gördüğüm gün düşük oluyor galiba yaa😭😭😭
Sakin kal cnm bebisin inşallah seninledir bazen öyle kanamalar olabiliyor diyorlar inşallah öyle birseydir seninde yat dinlen. İnşallah bebisin senledir
Allah yardimcin olsun

Valla artık ne düşüneceğimi bilemiyorun.Sanki vücudum atmaya çalışıyormuş gibi bir hissiyat. Hayırlısı bakalım.Yarın yine söyleyeceğim hocaya.
Benim iki dusugumde de hic bir sey hissetmedim hatta hamile hissediyodum kendimi. Missed miscarriage olmustu. Kasilmalar iyiye isaret bebekler buyuyo diye dusunuyorum ben.

Geçen gebeliğimde aynısı olmuştu.peşine düşük yaşamıştım. Onun etkisi heralde.Gidp gidip tuvalete kontrol eder oldum
Ben de senin gibi düşük yaptığım gebelikle kiyaslayip duruyorum insanın elinde değil seni çok iyi anlıyorum benim geçen düşüğümde kasığımda zonklama gibi bir his oluyordu patlayacakmis gibi böyle bebek içimde öldüğü için vücut atmaya çalışıyormuş . Bu gebeliğimde de aynısı oldu yazmıştım hatta buraya da dedim heralde yine bir şey oldu ama gittim kalp atışını dinledim. Şuanda hissettiğimiz ağrı sancı seyirme aklına ne geliyorsa hiçbirinin bebekle alakası yok ilaçların ve hormonların yan etkileri tamamen. Kendini sartlandirma biliyorum çok zor ben de kendime söz geciremiyorum. Ama pozitif olmak zorundayız 🙏🏼

Bu grubun en erken gebe kalanı sizmişsniz.Ben de az önce yazdım.Nerde öncekiler diye.😁 Göbek çıktı mı 😁
Göbek maşallah 4 5 aylık gibi 🙈 hormonlara bağlıyorum inşallah öyledir 😊 rahim kısmı daha belirgin çıkmaya başladı hareketlerini değil de varlıklarını hissediyorum 🥰

Ben de senin gibi düşük yaptığım gebelikle kiyaslayip duruyorum insanın elinde değil seni çok iyi anlıyorum benim geçen düşüğümde kasığımda zonklama gibi bir his oluyordu patlayacakmis gibi böyle bebek içimde öldüğü için vücut atmaya çalışıyormuş . Bu gebeliğimde de aynısı oldu yazmıştım hatta buraya da dedim heralde yine bir şey oldu ama gittim kalp atışını dinledim. Şuanda hissettiğimiz ağrı sancı seyirme aklına ne geliyorsa hiçbirinin bebekle alakası yok ilaçların ve hormonların yan etkileri tamamen. Kendini sartlandirma biliyorum çok zor ben de kendime söz geciremiyorum. Ama pozitif olmak zorundayız 🙏🏼
Sağol canım. O kdar çok şey yaşadım o kadar canım yandı ki.Umutlanmak isterken aynı zamanda umutlanmak istwmiyorum. Zihnimin frenleme mekanızmasıymış gibi geliyor.

Sağol canım. O kdar çok şey yaşadım o kadar canım yandı ki.Umutlanmak isterken aynı zamanda umutlanmak istwmiyorum. Zihnimin frenleme mekanızmasıymış gibi geliyor.
Aynı duyguları paylaşıyoruz inan ki. Bir kez daha kaybedicem diye çok korkuyorum hayal kurmaktan kaçınıyorum. Bir tane gebelik takip programi var gecen gebeliğimde indirmiştim onu gün gün bebeğin gelişimini gösteriyor. Bebeği kaybedince o programı silmek bana en ağır gelen şeydi. Bu sefer yine indirdim ama muayenelere giderken siliyorum programı direk kötü bir şey öğrenirsem sonra silmek ağır gelmesin diye sonra geri yüklüyorum 🥺

Benim de pgtsiz tutti ve seni anliyorum. Ilk trimester bitene kadar rahat etmicem
Surekli okudukca birileri dusuk yapmis 9.haftada 7.haftada diye diye korkuyorum bakmasam olmuyo bakinca olmuyor bir yanim zaten duserse sagliksizdir diyo ama basa donup baslamak opunfalan yaptirmak o kadar gozumde buyuyor ki yemin ederim cok gerginim doktor kalp atisini acinca kalakaldim var ya resmen kal geldi bilmiyorum belki de ben cok korkuyorumdur anksiyete yapiyorumdur ya

Merhaba, TSH gebelikle beraber otomatik yükseliyor HCG ile ilişkili olduğu için. Benim 2 gebeliğimde de aynı sorun oldu ilkinde 1 den 4e yükseldi 15 gün içinde bu gebeliğimde de 0.3 tü transferden önce pozitif alınca bir baktım 5.5 olmuş. 2.5 altında olması gerekiyor ilaç kullanman lazm ama buna kadın dogumcu değil dahiliye uzmanı karar veriyor. Bir an önce git bence dahiliyeye ama çok da endişe etme internette okuduklarına da bakma 20 30 olmadığı sürece TSH düşüğe neden olan bir şey değil ama garantiye almak için 2.5 altında tutuyorlar.
Teşekkür ederim cevapladıgınız için yarına randevu alayım ben en iyisi

Aynı duyguları paylaşıyoruz inan ki. Bir kez daha kaybedicem diye çok korkuyorum hayal kurmaktan kaçınıyorum. Bir tane gebelik takip programi var gecen gebeliğimde indirmiştim onu gün gün bebeğin gelişimini gösteriyor. Bebeği kaybedince o programı silmek bana en ağır gelen şeydi. Bu sefer yine indirdim ama muayenelere giderken siliyorum programı direk kötü bir şey öğrenirsem sonra silmek ağır gelmesin diye sonra geri yüklüyorum 🥺
Off çok iyi bilirim. 3 ay boyunca gün gün takip ettim. Hiç ummadığım bir anda gitti bebeğim. Ne silebildim ne bakabildim. Beni bekleyen riskleri hiç bilmediğim bir dönemdi. O günden bugüne dışgebelik hariç her kaybı yaşadım. Şimdi malesef o ultrasona oturunca kalp atışını duymak bile heyecanlandırmamaya başladı. Rahatladım ama öyle deli heyecanlanmadım. Hatta kese görmeye eşimi götürmedim.Ben öğrenir gelirim dedim. Yıldım biraz. Allahım hayırlısını versin.Nasip değilse de bu son olur sanıyorum.

Off çok iyi bilirim. 3 ay boyunca gün gün takip ettim. Hiç ummadığım bir anda gitti bebeğim. Ne silebildim ne bakabildim. Beni bekleyen riskleri hiç bilmediğim bir dönemdi. O günden bugüne dışgebelik hariç her kaybı yaşadım. Şimdi malesef o ultrasona oturunca kalp atışını duymak bile heyecanlandırmamaya başladı. Rahatladım ama öyle deli heyecanlanmadım. Hatta kese görmeye eşimi götürmedim.Ben öğrenir gelirim dedim. Yıldım biraz. Allahım hayırlısını versin.Nasip değilse de bu son olur sanıyorum.
Canım kaç aylıkken düşük oldu senin?

Selam kızlar. Bu sabah yine kasılmaya uyandım.Çakmak tutulmuş gibi yanıyor içim.Peşinden de kasık ağrısı.Tüm gün ağrıdı. Yarın olsa da bi kontrole gitsem😵‍💫
Kasilmalar bendede oluyo canim bugün kontrolum vardi sordumda doktoruma gayet normal büyüyo bebis ondan dedi🙏🏻🥰
Korkma icini ferah tut canimm

X