2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim oğlumda vardı gözünü açamazdi birini , sürekli capak oluyordu. Göz yaşı kanalları tıkalı dediler. Göz doktorunada.goturmustuk, göz pınarınin üstüne elle masaj yapin dedi, bebek şampuanıni hafif sicak suya koyup göze pansuman yapin dedi. Tabi doktora sorsanız daha iyi olur

o kıskanclık bizde tavan 6 yaşında bana bundan aldınız mı bundan yaptınız mı beni sevmiyor musunuz keşke kardeşim olmasaydı deyip duruyor geçen bebek ağlıyor boşuna ağlama annen yok burda dedi oturdu bende koridordan izliyordum çok zor kardeş kıskançlığı okul bi açılsa nefes alırdık bebek de ben de
Valla canım senin okul gibi bir şansın var bizin ki 3.5 yaşında bu sene kreşe de gonderem3dik 27sinde ise baslayacagim babaanne bakacak bilmiyorum nasıl olacak eylüle kadar böyle goturmemiz gerek süreci
Kv nasil kirdi omurgasını yazik . Eltinin bebişi nasil oldu
Canim arabadan bizim kız kucağında iniyordu ayağı takıldı yerdeki lastik gibi bir şeye bebeğin üzerine düşmemek için kendi sirt üstü düşmüş öyle kırıldı. Bebeğin üzerine düşseydi olurdu o zaman daha 25 günlük falandı
Daha iyi olur zamanla canım. Benim kız alıştı epey çok daha iyi şükür.
Bebiste iyi şükür.
Hepimiz yeni hayata alışmaya çalışıyoruz.
Okul tatil benimle gezmek istiyor ben çıkamıyorum
İnşallah canım ya valla benimki de gezmek istiyor ama evdeyiz bir pazar günleri hava sıcak olduğunda babasıyla parka falan götürüyorum bu sürece inşallah alışırız

o kıskanclık bizde tavan 6 yaşında bana bundan aldınız mı bundan yaptınız mı beni sevmiyor musunuz keşke kardeşim olmasaydı deyip duruyor geçen bebek ağlıyor boşuna ağlama annen yok burda dedi oturdu bende koridordan izliyordum çok zor kardeş kıskançlığı okul bi açılsa nefes alırdık bebek de ben de
Benim oğlumda 8 yaşında oda kıskanıyor belli etmemeye calisiyor ama tabiki anlıyoruz. Gecen ağladım üzüldüm böyle düşündüğü için onunla da ilgileniyoruz eksik mi hissediyor diye

Canım benim oğlumda vardi 1 yaşına kadar gecmezse ameliyat dendi tek testisdeydi. Ben 5 tane çocuk doktoruna götürmüştüm hepsi aynı şeyi söyledi. Bu yüzden sünnet yaptiramadik biz çünkü doktorlar eğer duzelmesse iki kere operasyona girmiş olacak o yüzden bekleyelim denmişti şükür 1 yaşından sonra geçti bir sorun kalmadı ama 3.5 yaşında hala sünnetsiz🤣🤣🤣

Canım ben sarilik riski bittiğinden beri alarm kurmuyorum acıkiyorsa uyanır bence
Niye sünneti yasaklamışlar biz 2 doktora götürdük 2 Side sorun yok olabilir defi hatta geçer erkenden dediler canım

Kizlar bebeklerinizin gözünde çapaklanma sulanma var mı? Varsa ne dedi doktor ne verdi onerdi
Canım bizim bebekte var doktor damla verdi damlattıktan sonra göz pınarına 10 kere masaj yapacaksın dedi ılık su ile de silebilirsin dedi yada anne sütü ile damlada oftamycin tek gözünde var

Kizlar bebeklerinizin gözünde çapaklanma sulanma var mı? Varsa ne dedi doktor ne verdi onerdi

Benim kızımda var ya neredeyse 10 gündür var ve yapışık bir şey üstelik ben siliyorum o oluyor çarşamba günü göz doktoruna randevumuz var o zaman göstereceğim ama çocuk doktoruna sormuştum ılık su ve pamuk ile sür geçer, her bebekte olur genelde küçük olduğu için gözyaşı kanalları tıkalı oluyor o yüzden çapaklanıyor dedi bende dediğini yapıyorum ama halâ geçmedi, kendi sütümü de sürüyorum, akşamdan kalma çay da denedim ama geçmedi damla kullanmak şart sanırım

Kızlar alakasız bir soru olacak ama doktorum bugun dedi ki kırkın cıkınca kontrole geldiğinde spiral takalım istersen dedi. Daha önce kullanan var mı. Ya da düşünüyor musunuz siz de
Ablam taktırmıştı. Hiç sorun yaşamamıştı. Cocuk istediği zaman çıkarttırdı. Çocuktan sonra da bağlattı. 40 ında muayene nasıl oluyor. Ben sadece dikiş bakacak diye düşündüm ama rahme mi bakacak acaba. Yani alttan mı bakması gerekiyor

Kizlar çok şükür kızımı getirdik eve şuan yanımda uyuyor😀😀😍 biraz zayıflamış onun dışında şükür iyi . Benim sütüm azaldı once her ikisini veriyorum ama yetmiyor duymadığı için çok çok ağlıyor bende mama veriyorum yiyince hemen uyuyor acaba sütüm artar mı bundan sonra her ağladığında veriyorum alıyor emiyorda ama doymuyor sadce

Kizlar çok şükür kızımı getirdik eve şuan yanımda uyuyor😀😀😍 biraz zayıflamış onun dışında şükür iyi . Benim sütüm azaldı once her ikisini veriyorum ama yetmiyor duymadığı için çok çok ağlıyor bende mama veriyorum yiyince hemen uyuyor acaba sütüm artar mı bundan sonra her ağladığında veriyorum alıyor emiyorda ama doymuyor sadce
Bence arttırırsın hiç gerilme sıcak duşunu al ara ara göğsüne sıcak su torbası aşırı sıcak olmadan durdur, yeme içmene dikkat et bol su iç bu süt artsın diye ne yenir ne içilir gece bile ye her emzirme sonrası olmadı bir süre pompa ile de uyar şimdi bebek de yanında da aklın rahat olup stres olmayınca eminim ki artacaktır 🥰bu işin yarısı fizyolajikse yarısı da psikolojik bence sen olumlu bak 🥰

Bence arttırırsın hiç gerilme sıcak duşunu al ara ara göğsüne sıcak su torbası aşırı sıcak olmadan durdur, yeme içmene dikkat et bol su iç bu süt artsın diye ne yenir ne içilir gece bile ye her emzirme sonrası olmadı bir süre pompa ile de uyar şimdi bebek de yanında da aklın rahat olup stres olmayınca eminim ki artacaktır 🥰bu işin yarısı fizyolajikse yarısı da psikolojik bence sen olumlu bak 🥰
Ya 20 gündür zaten pompayla yapıyordum ama emzirme gibi degildi tabi giderek azalmayq başlamıştı şimdi bebek her uyandığında veriyorum yeme konusunda yiyorum baya tartilmaya korkuyorum 😅😅 ewt bende iyi düşünmeye çalışıyorum zor olan bölümü atlattık çok şükür yanımda şuan gerisi kolay gelir bana 🤭🤭

Ablam taktırmıştı. Hiç sorun yaşamamıştı. Cocuk istediği zaman çıkarttırdı. Çocuktan sonra da bağlattı. 40 ında muayene nasıl oluyor. Ben sadece dikiş bakacak diye düşündüm ama rahme mi bakacak acaba. Yani alttan mı bakması gerekiyor
Normal doğum yaptım canım bugun karnımdan baktı rahmime 40 da alttan muayene edecek rahim agzına falan bakarız dedi. Rutin sanırım çünkü oğlumda da gitmiştim ben

X