2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ultrason olcumleri bazen delirtiyor gercekten. Burada da ozel hastaneye bile gitseniz tek doktorla takip zor, randevu aldiginiz gunde hangisi bos ise o bakiyor. Her zaman da ayni gun ve saate randevu almak mumkun olmadigi icin farkli farkli birsuru doktor elinden geciyorsunuz. Biri bebegi olcuyor su kadar kilo diyor, oteki hafta digeri ayni hatta daha dusuk olcuyor. Kilo almadi mi diye panik yaparken bir diger hafta onde cikiyor. Dogum kismina hic girmiyorum zaten, hangi doktor dogurtacak en ufak bir fikrim yok, secemiyorum :) Bir yandan buradaki saglik sistemine daha cok guveniyorum diger yandan hic kisiye ozel bir yaklasim olmamasi psikolojik olarak yipratiyor. Turkiyede kaldigim birkac ay boyunca takibinde oldugum doktorumla cok iyi anlasmistik bazen cok ozluyorum :)

400 gram fark az degil hele bizim gibi tansiyon durumunda gercekten bir gerilik mi var yoksa olcum hatasi mi bilmek cok onemli. Bence de ucuncu bir doktora daha gorunun, onun da yorumuyla daha net bir tablo ortaya cikar umarim.

Bu arada siz Izmir'de miydiniz? Nerden olduguna dair en ufak fikrim yok ama oyle bir sey kalmis aklimda :) Izmirdeyseniz Konak Medicana'da cok memnun kaldigim doktorumun adini verebilirim. Gercekten cok ilgili ve komplekssiz bir doktor.

Ben babami bile istemedim kayınbirader diyorsun bende mi tuhaflik var ya bir evde okadar kisi lohusayien kaldiramam kesin Allah sana sabir versin

Inanın buradaki sistemi de oradakine benzettiler. Ozel ya da devlet hastanesi pek cok doktorun elinden geciyorsunuz. Tek doktor istiyorsanız şahsi muayenehanesine gitmeniz gerekiyor . Evet öyle yapicam üçüncü doktor şart oldu.

Bu arada siz Izmir'de miydiniz? Nerden olduguna dair en ufak fikrim yok ama oyle bir sey kalmis aklimda :) Izmirdeyseniz Konak Medicana'da cok memnun kaldigim doktorumun adini verebilirim. Gercekten cok ilgili ve komplekssiz bir doktor.
Izmir deyim evet. Dokuzeylül üniversite hastanesinde karar kıldım en son sebebi yoğun bakım ünitesinin iyi yeterli olması. Ozel hastaneler acil ya da ileri müdahale gereken durumlarda yeterli olamayabiliyor. Ayrıca devlette tetkiklere para vermiyorum. Tabii ama doktorun ismi yine de bulunsun .Teşekkür ederim

Kizlar makine ölçümünde ki bebegin kilosunu konusmussunuz ben ozel e devlete ayri ayri gidiyorum ozeldemuaneye gittim bebek 2000 kilo dedi sonraki hafta kontrolde gittim 2400 dedi hatta kendi bile şok oldu bir haftada bu kadar kilo almamis olabilir makine tam olcmez falan yapti o ara daha 30 haftalikmiydi neydi gittigimde kontrolden 4 gun sonra ise devlette kontrolum vardi 2100 dedi kilosuna şuan 36+3 haftaligiz kilosu 2600 olmuş yani her doktor yada makine gercekten farkli bunu kizimdada cok yasardim

Evet aynı yerde takip önemli demek ki aynı ultrason aleti ile ölçüm gelişimi hakkında daha iyi fikir verebilir. Yoksa ciddi farklar çıkıyor

Kızlar dün gece saat 11 civarında bende doğurdum. Kontrol için gelmiştim bebeğimin suyu fazla çıktı irilikten dolayı. Sezeryana aldılar. 3940 gram doğurdum. Ben biraz korktum ama acı ağrı yok. Bebeği çıkarırlarken bastırıp çekiyolar bi on saniye sürüyor o da. Ama dikiş ağrım var şu an. Yürümek zor geliyor umarım bir an önce toparlanabilirim

Toparlanamazsin gibi geliyor ama toparlaniyosun emin ol gözün aydın sağlıcakla büyüsün yavrucak

Tabii haklisiniz universite hastanesi en iyisi. Dogum icin gitmeseniz bile fikir almak isterseniz doktorumun ismi Hakan Sabirli.

Ben babami bile istemedim kayınbirader diyorsun bende mi tuhaflik var ya bir evde okadar kisi lohusayien kaldiramam kesin Allah sana sabir versin
Normal babanı bile istememen canım çünkü bende istemedim. Devamlı emziriyorsun pijamayla geziyorsun altında lohusa pedi. Hasta halimle (sezeryanla) bide tek bir odaya kapanamam koca evim varken. Kalabalık sevmiyorum. 1kisi olsun yeter oda ben uyurken falan bebeğin yanında dursun. Başkası yardım etmek istiyorsa yemek vs getirsin gitsin daha iyi

Sağlıkla büyüsün inşallah bebeğin gözünüz aydın bir iki güne çok daha iyi olacaksın emin ol sadece ilk zor olsada bol bol yürü canim

Sağlıkla büyüsün gözünüz aydın canım

Kızlar herkes spinal sezerysn oldu çoğunluk. Genel anestezi olan kimlerdi? Nasıl geçmişti doğum sonrası? Bı yazarlar mi onceki dogumlarinda falan olan olduysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…