2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ya bu gaviscon kaç saat arayla alınıyor. Mericmek köftesi nefes alamıyorum. 3.30 gibi ictim sonra aksam 7 yi geçiyordu ama hic fayda etmedi. Tatli kaşığıyla iciyorum. Alsam bidaha sorun olur mu mahvoldum
Gaviscon dan gerektikçe içiyorum. Günde 4 kez 1 kaşık alınabiliyor. Ay Mercimek köftesi yediğim gün aklıma geldi mide yanmasından mahvoldum. Bir daha yemedim hamilelikte..hicbir yiyecek bu kadar yanma yapmadi

Ben ilk gün 2 saatte bir yaptım ama gece çok ağladı, sonraki gün ağladığında memeyi dayadım. Sezaryen olduğu için çok gelmedi, su gibi sarı olan sıvısı geliyor diye üzerine de mama verdik şırınga ile. Cocuk dr u sarılık olmasın mama takviyesi yap şırınga ile bir süre dedi. Bazen bebek aralıksız 2 3 saat uyumak ister, izin verme ara sıra memeyi ver, refleksleri de kuvvetlensin senin de sütün bol gelsin, sarılık olmaz dedi. Şükür şimdilik sıkıntı yok. Sen tam 2 saati bekleme bazen arayı sıklaştır. Bir de yarın hurma suyu içireceğim. Şekerli su yerine hurma kaynatıp vermek daha mantıklı geliyor. Sarılık yok ama önlem amaçlı.

Sezaryen yerinin ağrısı 1 günlük sonra iyi olacaksın diyorlardı. Evet kesilen yerde sıkıntı yok, ağrısı geçti ama oraya yapıştırdıkları bant deriyi tahriş etmiş. Etrafı su toplamış. Patlamış olan yerler ağrıyor, patlamamış olan yer ağrımıyor. Su toplayan yerin üzerine sürmek pepantol gibi krem yanınıza almalısınız, ben düşünemedim, 3. Gün olaca hala aynı ağrı.

Canim doktorum bana 14 uzerini yuksek tansiyon olarak degerlendirdigini soyledi. Yani seninki benim doktorumun aktardigina gore yuksek degil. Tuz ce karbonhidratta asiriya gitme, bir de yuruyis yap. Sorun gorunmuyor allahin izniyle.

Ya bu gaviscon kaç saat arayla alınıyor. Mericmek köftesi nefes alamıyorum. 3.30 gibi ictim sonra aksam 7 yi geçiyordu ama hic fayda etmedi. Tatli kaşığıyla iciyorum. Alsam bidaha sorun olur mu mahvoldum ya
Tek seferde 2 yemek kaşığı kadar alabilirsiniz.
Günde 4 defa 8 kaşık kadar alabilirsiniz

Cok gecmis olsun. Bana da bebegin gelisiminde gerileme olursa 37'i doldurunca alabileceklerini soylemislerdi. Tansiyon ilaci da kullaniyormussunuz ona ragmen yukselmis. Sizin durumunuzda tahminim burada da benzer bir protokol izlenirdi. Ama bakiyorum durumu benden pek de farkli olmayan insanlara (yani sadece tansiyonu hafif yuksek seyreden) 37'de hemen alalim diyen cok Turkiye'de. O zaman insanin kafasi karisiyor riskli bir durum altinda miyim acaba diye. Zormus bu tansiyon isi insan kendini saatli bomba gibi hissediyor. Allah hepimizin yardimcisi olsun saglikla kucagimiza alalim bebislerimizi.

Anladim, hakkinizda hayirlisi olsun saglikla gelsin bebisiniz. Ben de ani yukselme korkusu yuzunden gunde bes kere tansiyon olcer oldum evde. Zaten evde takip yapmami istiyorlar doktora gidince stresten mutlaka bir 14/10 goruyorum. Artik hastaneye yatirip orda takip etseler sikayet etmeyecegim acikcasi bu da ayri stres oluyor. Bende cikmadi ama idrarda eser miktarda protein bu haftalarda normal diye biliyorum, iciniz rahat olsun.

Canim doktorum bana 14 uzerini yuksek tansiyon olarak degerlendirdigini soyledi. Yani seninki benim doktorumun aktardigina gore yuksek degil. Tuz ce karbonhidratta asiriya gitme, bir de yuruyis yap. Sorun gorunmuyor allahin izniyle.
Sagolun, burada da 14/9 uzeri yuksek kabul ediliyor. Bende su beyaz onluk tansiyonu dedikleri seyden var, hamilelik oncesinden beri doktorun ofisinde stresten tansiyonum yuksek cikar (14/10 civari). O yuzden aylar oncesinden evde takibe baslattilar burada. Evde de iste son zamanlarda biraz yukselme oldu ama normal tansiyonum da 12/8-11/7'den asagi olmadi zaten hicbir zaman. Ama sizin doktorun da 14'un altinda sorun gormemesine sevindim.

Kıyamam sana yaa.. Rabbim sağlıkla kavuşturdu bak çok çektin ugrastin ama mis gibi kâvustun yavruna. Muhtemelen spinalini tutturamadilar Dilyy de öyle perişan oldu ilk doğumda bende bazen oluyor canım . neyse sonuç önemli. Sağlıkla büyüsün minik Asya n

Teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Gerçekten zor ve dediginiz gibi bir doktorun soyledigi diğerininkini tutmuyor..ultrason ölçümleri farklı verdikleri doğum tarihleri farklı. Örneğin bana burda bir doktor kan sulandırıcıyi 34.haftada keseceksin dedi diğeri 37e kadar kullan diyor. Bir ultrasonda kilo 2450gr çıktı diğer doktorda 2020gr. Ben de şaşırdım hangisi doğru. Doğum öncesi bir 3. Doktora da gideyim diyorum. Doğum zamanı geldi hala doktor kesinleşmedi yıldım gerçekten.

Benim ilkinde 24, saatlik toplamada böyle olmuştu eser miktarda anlamlı görülmedi.ben hergun nstye gidiyordum. tansiyon vs bakıyorlardi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…