2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
H Hemsiree2e canım nerelerdesin ?? Cinsiyeti belli olan arkdaslar da var listeyi güncelleyebilir misin listemiz eksik sanki
Kuzucum şuan iyiyim Allah’a şükür biraz sağlık problemlerim oldu giremedim çok geriden geldiğim içinde anca okuyorum.
Grup anladığım kadarıyla karışmış biraz ama herkesin kendi özür iradesi kimse kimseye karışmamalı.
Gebelikte cinsiyeti belli olan arkadaşlar beni etiketlerse ben cinsiyetleri yazarım
1 haftadır bakamadım kusura bakmayın

Kuzucum şuan iyiyim Allah’a şükür biraz sağlık problemlerim oldu giremedim çok geriden geldiğim içinde anca okuyorum.
Grup anladığım kadarıyla karışmış biraz ama herkesin kendi özür iradesi kimse kimseye karışmamalı.
Gebelikte cinsiyeti belli olan arkadaşlar beni etiketlerse ben cinsiyetleri yazarım
1 haftadır bakamadım kusura bakmayın
Estağfurullah canım geçmiş olsun, yüzde yüz belli olan yok zaten cinsiyeti, teşekkür ederiz 🌸

Kizlar bu detayli bakilcak dediginiz ne acaba ben normalde ozele gidiyorum ama yarin icin devlette randevum var ne demeliyim detayli bakmasi icin 12. Haftada olucam
Benim doktorum perinatolog doktorun 12. Ve 21. Haftada iki kez detaylı ultrasona bakacağını söyledi ,kadın doğumcular anladığım kadarıyla normal ultrasonla bakıyor sadece saatler sürüyomuş 2-3 saat hatta bebeğin hareket etmemesine bağlı daha da uzun sürebiliyor dedi. El kol bacak ölçümü kalpte bişey varmı organ gelişimleri tek tek bakılıyormuş ☺️

Selam kızlar. Tek yumurta ikiz gebeliğim var. Fetal DNA testi yaptıracaktım ancak bulunduğum şehirde yapmıyorlar. 3 saat uzaklıktaki bir şehire gitmem gerekiyor. Gebeliğim riskli olduğu için yol da gitmek istemiyorum. Tehlikeli olabilir diye. 27 eylülde detaylı ultrasona gireceğim. Fetal DNA testi yerine detaylı ultrason yeterli olur mu acaba
Bu hafta bizde bu konuyu konuştuk eğer perinatolog detaylı bakıyorsa ( kimi doktor en fazla yarım saat bakıp bişey yok diyip gönderiyormuş) ve alanında uzman kişiyse bir problem olduğunda söylüyor ama elimizde fetal dna testi olursa olumsuz çıkan herşeyi çürütür çünkü ultrasonda da bazen yanılma payı olabiliyor dedi. Eğer riskliyse durum bence detaylıda bir problem görülürse yaptırırsın

Bu hafta bizde bu konuyu konuştuk eğer perinatolog detaylı bakıyorsa ( kimi doktor en fazla yarım saat bakıp bişey yok diyip gönderiyormuş) ve alanında uzman kişiyse bir problem olduğunda söylüyor ama elimizde fetal dna testi olursa olumsuz çıkan herşeyi çürütür çünkü ultrasonda da bazen yanılma payı olabiliyor dedi. Eğer riskliyse durum bence detaylıda bir problem görülürse yaptırırsın
Fetal DNA yı yaptırmayı çok istiyordum. Hatta burda tıbbi genetiğe de randevu almıştım. Yapmıyoruz dediler. Gebeliğim riskli olduğu için 3-4 saatlik yolu göze alamadım.

Hanımlar sebepsiz lekelenme problemi yaşayan ya da duyan var mı? Kanama alanı, enfeksiyon vb. olmamasına rağmen idrardan sonra gelen çok az açık renkte akıntım oluyor. Her ihtimale karşın iğne ve fitil kullanıyorum ama bu durum kafama çok takıldı.

Ya kizlar normalde de sacim cok dokulur ama bu ara hepten fazla dokuluyo normalde hamilelikte saclar guzellesir diyolar ama benim basimda sac kalmayacak 😣

Hanımlar sebepsiz lekelenme problemi yaşayan ya da duyan var mı? Kanama alanı, enfeksiyon vb. olmamasına rağmen idrardan sonra gelen çok az açık renkte akıntım oluyor. Her ihtimale karşın iğne ve fitil kullanıyorum ama bu durum kafama çok takıldı.
Ben de oldu canim sebepsiz doktor bı sebep görmedi 1 hafta falan sürdü şimdi bikac gundur gelmiyor. Çok da onemsemedi doktor bı sıkıntı görmediği için. Normal heralde

X