2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
kızlar imzamızda yazana bakın :confused:

Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.

Yarın vereceğim ben de kontrol var bugün cumartesi tekrar gideceğim detaylı var🌿
Bugün görünür mü cinsiyet bilmiyorum bile 🙈 yeter ki iyi olsun bakalım 🎈

benim de cumartesi kontrolüm var tekrar, en geç Allah nasip ederse o gün öğreneceğiz gibi görünüyor test sonucu çıkacak
bugün öğrenirsen yaz bize :anneadayı:
bol şans :KK33:

Benim eşimin tek hayali kız çocuğu olması ben de kız isterim tercih hakkım olsa ama yeter ki sağlıklı olsun cinsiyeti fark etmez 😍 yarın kontrolüm var tam 12. haftayı bitirmiş olacak ödüm kopuyor olumsuz bir şey duyacağım diye bu belirtisiz hallerim beni hep kuşkuya düşürüyor daha önce de düşüğüm olduğundan vakit geçmiyor yarın olmak bilmiyor 🙈
Ayy canım öyle oluyor bi düşük olunca ama her gebelik kendine özgü merak etme keyfini çıkar yarın göreceksin minigin ne kadar sağlıklı :KK66: bizleride haberdar et cikinca

kızlar imzamızda yazana bakın :confused:

Geçmişte doğum : Eski Yunan hekimi Hipokrat gelişmekte olan bir bebeğin cinsiyetini belirlediğine inandığı bir tez geliştirdi. Hipokrata göre, eğer kadının sağ göğsü daha sıkı ve sağ gözü daha parlak ise bebek erkek, sol göğsü daha sıkı ve sol gözü daha parlak ise bebek kız olacaktır :) Diğer bir eski inanışa göre erkek bebekler anne rahminde kız bebeklere göre daha üst kısımda bulunurdu. Bu inanış 20. yüzyıla kadar devam etti.
Böyle bi teoride vardı sanki konusmalarda sag göğüs büyükse erkek sol büyükse kız gibi biseydi o geldi aklıma:)

geçmişe döndüm baktım arkadaşlar gitmiş, bi sürede yoklar sanırım
ipti de kötü niyetli değilmiş ama yanlış bir girişimde bulunduğunu belirtmiş ve gitmiş onun için de üzüldüm :KK43:
keşke böyle olmasaydı...
hiç huzursuz bir ortamımız yoktu oysa ki...
umarım kalıcı barış sağlanıp herkes geri döner gruba
bunu dışarıdan okuyan varsa bu açık çağrıdır kızlar :KK31:
daha yolumuz uzun heyecanımız yüksek :KK200:

Kizlar bu detayli bakilcak dediginiz ne acaba ben normalde ozele gidiyorum ama yarin icin devlette randevum var ne demeliyim detayli bakmasi icin 12. Haftada olucam

Kizlar bu detayli bakilcak dediginiz ne acaba ben normalde ozele gidiyorum ama yarin icin devlette randevum var ne demeliyim detayli bakmasi icin 12. Haftada olucam
Onu ben dedim sanırım aslında bu haftalarda detaylı yok, ama benim hastanem birinci detaylı ve ikinci detaylı diye bir başlık çıkarmış sadece bu 🤷‍♀️

Canım benim ikiz gebelik olduğu için ayda bir detaylı ultrasona gideceğim. Riskli olduğundan dolayı. İlk gebeliğimde 20. haftamda gitmiştim sadece.

Ayy canım öyle oluyor bi düşük olunca ama her gebelik kendine özgü merak etme keyfini çıkar yarın göreceksin minigin ne kadar sağlıklı :KK66: bizleride haberdar et cikinca
Yaaa çok teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel haberlerle devam ederiz. Ben çok yoğun çalışan biriyim bu aralar asla odaklanamıyorum işime tüm gün burada takılıyorum hep negatif şeyleri okuyup ağlıyorum falan 🙈😂 çıkar çıkmaz haberleri anlatırım buradan 🥰

Anladim canim ama bikac kisiden daha okudum sanki detayli bakilcak falan diye
Ben 2 li tarama yaptirmadigim için doktorum 12. Haftada perinatologa yönlendirdi bide 20 haftada git dedi, detaylı ultrasonla bakıldı, ama sanırım tek 20 haftada baktirmakta yeterlidir.detayli ultrasonla 3 boyutlu vs bakıldı yaklaşık 20 dk sürdü bu şekilde 3 te 2 sini anliyorlarmis down un ama 3 te 1 i hiç belirti vermezmis, doktor yüzde yüz var mi yok mu sadece amniyosentez söyler dedi.

Ben 2 li tarama yaptirmadigim için doktorum 12. Haftada perinatologa yönlendirdi bide 20 haftada git dedi, detaylı ultrasonla bakıldı, ama sanırım tek 20 haftada baktirmakta yeterlidir.detayli ultrasonla 3 boyutlu vs bakıldı yaklaşık 20 dk sürdü bu şekilde 3 te 2 sini anliyorlarmis down un ama 3 te 1 i hiç belirti vermezmis, doktor yüzde yüz var mi yok mu sadece amniyosentez söyler dedi.
Anladim canim ben 2li yi yaptirdim vide doktor ense kalinligina falan bakmis galiba sonuclarimi goturdum guzel sonuclar dedi 1 ay sonra bekliyorum dedi pek bisey soylemedi yani zaten doktor konusunda kararsizim degistirsem mi acaba diye sanki cok detayli bilgilendirmiyo gibi geliyo bana o zaman bende 20. Hafta falan baktiririm heralde detayli doktor yonlendirir

Benim doktorum 12.haftada detaylı ultrason bakacağını söylemişti. Burnuna ve ensesine vs. Detaylı bakmak diyince bunu anlatmaya çalışmış olabilirler. Başka bir şey varsa bilemiyorum.

X