2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlarrr doktordan çıktım şimdi masallah karından gözüktü 5 mm suanlık sorun yok dedi gyno ferro sanol yazdı kalp atısı için 10 gün içinde gelin ddi biz 20 sine randevu aldık iki hafta sonraya calıstıgım için cmtsi olsun ddik ay ilk resmimizede aldık minnosun 😍😍 R Random3 diğer kızlarrrr
Maşallahhhhh kuzuma
Ahahahah cok mantıklı 😂😂😂😂 sen karar verdinmi kuzum hastaneye fln
Ay yok ya veremedim
Bu ay Medicana Atasehir.e gittim ama sonrası için Evagyn Klinik Dr. Şükran Akalın var onu düşünüyorum
Çünkü benim kız sezaryen oldu; Medicanadaki doktorum normali denemem bile sezaryene alırım diyor. Ama ben ssvd denemek istiyorum çünkü nerdeyse 5 sene olmus olacak inşallah Şükran Hanım daha açık ssvd.yi destekliyor

Maşallahhhhh kuzuma

Ay yok ya veremedim
Bu ay Medicana Atasehir.e gittim ama sonrası için Evagyn Klinik Dr. Şükran Akalın var onu düşünüyorum
Çünkü benim kız sezaryen oldu; Medicanadaki doktorum normali denemem bile sezaryene alırım diyor. Ama ben ssvd denemek istiyorum çünkü nerdeyse 5 sene olmus olacak inşallah Şükran Hanım daha açık ssvd.yi destekliyor
Hadi hayırlısı kuzum 😍😍 kalp için ne zaman gidiceksin

Havuz enfeksiyon açısından sıkıntı
Evet ya malesef. Şu an enfeksiyonum var belki de bu yüzden. Ben hamile olduğumu bilmiyodum tatile gittik bol bol havuza girdim kaydım hopladım zıpladım. Doktora söyledim, hamile olduğunu bilmediğin zamandan sorumlu değilsin dedi beni teselli etmek için :)

Kızlar doktorum dediki ilk haftalar hurma maydonoz yemeyin bende faydalı diye 5 gündür hurma yedim ya kasılmalara düşüğe neden olabiliyormuş ilişki içinde ilk üç ay ve son üç ay önermiyolar 3. Ayda ilişki faydalıymıs ztn günde bir türk kahvesi rahatlıkla iç ddi maden suyu tüket günlük dedi ama sade olucak dedi havuz kesinlikle yasak ddi denizde 20 dakikadan fazla durma dedi şimdilik böyle sizlerinde doktorları önerilerde bulunduysa paylaşalım bilgilendirelim birbirimizi
Canım kiraz ve nar kan sulandirdigi için ilk 3 ay onerilmiyor
Bunun dışında bitki çayı ıhlamur hariç içmeyin.
İlaç içmeyin
Hurmayi 37. Haftadan sonra günde 3-4 tane yerseniz doğumu kolaylaştırıyor.
Maden suyu olarak da Kızılay Erzincan var o tuzsuz bol mineralli bir maden suyu onu icmenizi tavsiye ederim.

Maşallahhhhh kuzuma

Ay yok ya veremedim
Normal doğum hep çok istedim ama nasip olmadı. Şimdi de korkuyorum ssvd yapmaya 😁 iyi bi doktor bulursan dene canım, 5 yıl olmuş senin biraz daha fazla

Evet ya malesef. Şu an enfeksiyonum var belki de bu yüzden. Ben hamile olduğumu bilmiyodum tatile gittik bol bol havuza girdim kaydım hopladım zıpladım. Doktora söyledim, hamile olduğunu bilmediğin zamandan sorumlu değilsin dedi beni teselli etmek için :)
Evet bilmediğimizde yaptığımız şeylerden sorumlu değiliz ama bildikten sonra dikkat etmek gerekir :)

Kızlarrr doktordan çıktım şimdi masallah karından gözüktü 5 mm suanlık sorun yok dedi gyno ferro sanol yazdı kalp atısı için 10 gün içinde gelin ddi biz 20 sine randevu aldık iki hafta sonraya calıstıgım için cmtsi olsun ddik ay ilk resmimizede aldık minnosun 😍😍 R Random3 diğer kızlarrrr
Tebriklerr 🌸🌸🌸☺️☺️☺️
Doğum paketlerini araştırdın mı?
I ipti ben de medical park göztepe düşünüyorum
Şu an tatildeyim dönünce paket alıcam galiba
Çünkü tek tek muayene bile totalde daha fazlaya geliyor
Benim etrafımda orta ölçekte bir hastanede yok.
Acıbadem falan da çok pahalı en mntıklısı bu geldi

Normal doğum hep çok istedim ama nasip olmadı. Şimdi de korkuyorum ssvd yapmaya 😁 iyi bi doktor bulursan dene canım, 5 yıl olmuş senin biraz daha fazla
Aynen canım inşallah nisanda 4 yıl 8 ay olmuş oluyor hayırlısı sağlıklisi olsun da

Tebriklerr 🌸🌸🌸☺️☺️☺️
Kuzum direk alıcam medicalin paketini dhaa uygun geldi kalp atısını da duyayım de insallah ondan sonra alırım 13.000 9 muayene hakkı tahliller içinde ikili tarama dörtlü tarama ve epidural hariçmiş o tarama tetkitlerinş doktor ztn uygun görürse yaptırıyor

Tebriklerr 🌸🌸🌸☺️☺️☺️
Ben hastane olaran medicana atasehire gidiyordum normal jinekolojik muayenelerim için.
Kızımı 4 sene önce medipol kosuyolunda doğurdum ama orası artık devlet hastanesi gibi oldu ve ben çekmeköy tarafına tasindgim için bana uzak kalıyor. Bakalım zaten ilk muayeneye yine medicanaya gittim. Düşünüyorum:)
Kalp atışını duyunca inşallah sonraki muayene 11. Haftada olacak o zamana kadar karar veririm inşallah :)
Hamilelik sonrası yapılabilen sigortalar da var onları da bi arastirabilirsin

Kuzum direk alıcam medicalin paketini dhaa uygun geldi kalp atısını da duyayım de insallah ondan sonra alırım 13.000 9 muayene hakkı tahliller içinde ikili tarama dörtlü tarama ve epidural hariçmiş o tarama tetkitlerinş doktor ztn uygun görürse yaptırıyor
Kuzum içinde neler var paketin yazmis miydin kaçırdım mi
Bir de sezaryen olursa fiyat değişiyor mu mecburi sesaryen durumunda
Hangi doktora gidiyorsun

Nasıl yani o testleri otomatik herkes yaptırmıyor mu?
Doktorundan memnun musun ilk bebiş dedin daha önce o doktorla tedavin falan mı oldu?
Ben rahat rahat soru sorabileceğim azarlamayan bir doktor istiyorum bi de kadın tercih ediyordum
Erkek kadın doğum doktoruna hiç görünmemiştim
Ben hastane olaran medicana atasehire gidiyordum normal jinekolojik muayenelerim için.
Kızımı 4 sene önce medipol kosuyolunda doğurdum ama orası artık devlet hastanesi gibi oldu ve ben çekmeköy tarafına tasindgim için bana uzak kalıyor. Bakalım zaten ilk muayeneye yine medicanaya gittim. Düşünüyorum:)
Kalp atışını duyunca inşallah sonraki muayene 11. Haftada olacak o zamana kadar karar veririm inşallah :)
Hamilelik sonrası yapılabilen sigortalar da var onları da bi arastirabilirsin
Koşuyolu medipole de baktım doğum paketi yoktu asıl o bana çok yakın acıbademde oturuyorum
Bi dakka anlamadım şimdi ben;
Haftaya benim 6.haftam olacak ve kalp atışını duyarsam bir daha 11.hafta da mı kontrole gidiliyor?
Sigortalardan hiç anlamıyorum bildiğin varsa önerir misin
Kuzum içinde neler var paketin yazmis miydin kaçırdım mi
Bir de sezaryen olursa fiyat değişiyor mu mecburi sesaryen durumunda
Hangi doktora gidiyorsun
Bak ekledim üstü çizili olanlar pakette yok

Eklentiler

• 04F894D3-B165-4905-8146-1FD4FECEBCD7.jpeg
    04F894D3-B165-4905-8146-1FD4FECEBCD7.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 38
Doktorundan memnun musun ilk bebiş dedin daha önce o doktorla tedavin falan mı oldu?
Ben rahat rahat soru sorabileceğim azarlamayan bir doktor istiyorum bi de kadın tercih ediyordum

Koşuyolu medipole de baktım doğum paketi yoktu asıl o bana çok yakın acıbademde oturuyorum
Haftaya benim 6.haftam olacak ve kalp atışını duyarsam bir daha 11.hafta da mı kontrole gidiliyor?

Evet kuzum ben memnunum 4 ay gidip gelmiştim hatta asılama baslıcaktık ztn çiziki olanlar fazla bişey değil sordum ben 1250 lişer lira fln zamanı gelince bakılır onlara da önemli olan suanlık muayeneler tahliller karsılanması benim doktorum erkek bende kadın istemşyorum medipol kosuyolunda bir kaç kadın doktora gitmiştim hiç memnun kalmadım ilgilenmiyorlar dogru dürüst

Canım uzun uzun yazmışlar ama zaten o solda yazılan testlerin hepsi sağlık ocağında yapılıyor. 9 muayene doğum ve nst dahil yine fiyat güzel. Doğum sonrası hizmetleri paket almasan da doğum yaptığın her hastane ücretsiz yapıyor.
Ben henüz detaylı arastirmadim sigortalari sadece Demir hayat ve Sompo japan var bildiğim ama ben 12. Haftayı bekleyeceğim özellikle bir şey yaptırmak için.
6. Haftada kalp atısından sonra 4 hafta sonrasında çağıracak doktor 30. Haftaya kadar 4 haftada bir sonra 2 haftada bir 36dan sonra da her hafta muayene oluyor canım

X