2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende asla yumurta yiyemiyorum kahvaltım tuzlu peynir, zeytin ve domatesten ibaret

Canım benim ilk hamileliğimde 24 saat buşanıyordu midem. Çok kötü bişeydi psikolojim bozulmuştu artık prilam kullanmaya başlamıştım. O baya işe yaramıştı. Zaten genelde 12 haftadan sonra geçtiğini söylerler. Benim de o sıralarda geçmişti.
Sosis sucuk gibi şarküteri ürünlerinde toksoplazma içerme olasılığı olduğu için tavsiye edilmez ama güvenilir biyerden aldığın ve iyice pişirdiğinde arada biraz yemen sorun olmaz demişti bana doktorum

Sorun olmaz canım
Tercih edeceksen hindi ürünlerini ve dana pastırma daha sıkıntısız ürünler bu arada. Özellikle hindi jambon en guveniliri demisti bana doktorum ilk hamileligimde

Kızlar e-bebekte %25 indirimde olan ürünler var. acaba şubat indirimi şimdiki fiyatların üstünde mi kalır ki? fena zamlar gelecek çünkü... bir yandan da çok erken

Kızlar e-bebekte %25 indirimde olan ürünler var. acaba şubat indirimi şimdiki fiyatların üstünde mi kalır ki? fena zamlar gelecek çünkü... bir yandan da çok erken
Bir şeyler almak için çok erken canım. Ben beklemeni tavsiye ederim

Kesinlikle öyle benim kardeşim ebe profesör yanında gelen tüm gebelere aynı şeyi söylüyormuş adam eğer inancliyim hicbi türlü aldırmam diyorsan şimdi yapıp kafanı karıştırma yok ben aldırırım kesin sonuç istiyorum diyorsan 2 liyi onun sonucuna görede amniyosentes gibi testler yaptirirsin diyomus

Tebrik ederim canım maşallah bebislere ne guzel Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla doğan büyüyen bu kadar çok ikiz varken neden yasama şansları varmi diye sordun anlayamadım Bi sorunmu varki

İlk 3 Ay sadece kandan ve annenin depolarından besleniyor canım o yüzden şu anki beslenmenin bebeğe faydası veya zararı yok ama senin depolarını kullandığı için kendin için yemeye calis

6.5 yaşında bir çocuğum var. 2. ve 3. olacaklar.
Göz açıp kapayıncaya kadar büyürler yeterki canları sağolsun bizim karşımızda bi abla önce ikizleri oldu bir oğlan bi kız sonra onlar daha 1 buçuk 2 yaşındayken bi tane daha oldu şimdi 3 ü de kocaman oldu zorlandı ama büyüdüler sen hiç merak etme

Altınbaşak markasının çörekotlu kinoalı krakeri var inanılmaz güzel bence dene bir şişe su ile bir tane yiyorum. Cipsler falan zararlı ya hepsinde yapay şeyler var özellikle çin tuzu hamilelikte istenmeyen şey. Altınbaşakla pirinç patlağını diyetisyen önerdi böyle canın inanılmaz derecede kötü şeyler istediğinde yiyebilirsiniz diye belki size de iyi gelir bastırır o ihtiyacınızı

Hiç belli olmaz canım geriden gelip gayet güzel büyüyebilir. Bance hala umut var, inşallah sağlıkla ilerlesin ve yakında kalp atışını da duy
Doktor yüzde elli ihtimal veriyorum gebeliğin devamına, içindeki polyana’yı üzme sakın dedi ben de hep kötüsünü düşünürüm iyi olursa sevineyim diye artık saldım zaten ne gelirse kabulüm, her şerde bir hayır vardır. Çok tuhaf ya ben artık bittiğini kabullenmiştim bugün kürtaj tarihi almaya gittim aslında. Baktım orda duruyor beşibiyerde gibi kocaman yusyuvarlak 11 gündür kanıyordum halbuki

Teşekkür ederim canım. Tek yumurta ikiz gebeliği genelde riskli oluyormuş o yüzden sordum. Tabi takdir Allah’tan. Doktor şimdilik hiç bir sorun olmadığını söyledi. Ama riskli gebelik olduğu için beni üniversite hastanesine yönlendirdi

Çalışan anne olunca zor oluyor. Eşim de bu süreçte destek olacağına söz verdi. İlk çocuğum çok zordu tek başıma baktım. Umarım bunlar çabucak büyürler inşallah

Çalışan anne olunca zor oluyor. Eşim de bu süreçte destek olacağına söz verdi. İlk çocuğum çok zordu tek başıma baktım. Umarım bunlar çabucak büyürler inşallah
Hayırlı olsun bebişleriniz inşallah sağlıklı bir gebelik olsun ve sonrasında da kolaylıkla büyüsünler ben çok sevindim adınıza, kısmetleri ile gelsinler inşallah

İçinde yapay tatlandırıcılar çin tuzu oluyor.Çin tuzu gelişimi falan engelliyor sanırım. Ben de çok yemek istiyorum ama kesinlikle yeme diyor dr da diyetisyen de. Eğer çok canın istiyorsa çok bilinen bir marka ya da güvenilir bir kasaptan sucuk alıp 2-3 ayda bir kere yiyebiliyormuşuz.

Sorun olmaz canım
Tercih edeceksen hindi ürünlerini ve dana pastırma daha sıkıntısız ürünler bu arada. Özellikle hindi jambon en guveniliri demisti bana doktorum ilk hamileligimde

nasıl yani jambon ya da pastırmayı pişirmeden çiğ yenebiliyor mu?
ona cesaret edemem ama pişmiş pastırmalı yumurta mesela mantıken bunda sorun yoktur diye düşünüyorum?

içinde çin tuzu olmayan bir şey var mı acaba ya
eti gong var mısır patlağı onu da çok seviyorum acaba içinde var mı.

bir de nitratsız sucuk diye aratınca intertte balıkesir/akçay tarafında bir çiftlik çıkıyor ordan çok söyleyen varmış,
zaten her gün yeme delisi değilim ama arada nefis köreltmek için sipariş vereceğim.
fırına pizza falan yaptığımda üstüne koyarım en kötü
zaten hamura düştüm makarna tost pilav vs Allah ne verdiyse

nasıl yani jambon ya da pastırmayı pişirmeden çiğ yenebiliyor mu?
ona cesaret edemem ama pişmiş pastırmalı yumurta mesela mantıken bunda sorun yoktur diye düşünüyorum?
benim diyetisyenim kıymalı yumurta, pastırmalı yumurta yiyebilirsin dedi. 10-11 gibi haftalarda protein ihtiyacımız artıyormuş, yani nasıl yiyebiliyorsak eti o şekilde yiyebilirmişiz. et yemek istemiyorsak bu şekilde yumurtayı kullanalım dedi.

canım mucizeler seninle olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…