2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
benim diyetisyenim kıymalı yumurta, pastırmalı yumurta yiyebilirsin dedi. 10-11 gibi haftalarda protein ihtiyacımız artıyormuş, yani nasıl yiyebiliyorsak eti o şekilde yiyebilirmişiz. et yemek istemiyorsak bu şekilde yumurtayı kullanalım dedi.

aynen ben de ancak pişirerek yiyebilirim sanırım
çiğ jambon ya da pastırmaya cesaret edemeyebilirim

Kayısı kıvam yumurta yiyebiliyor muyuz acaba? Tam pişmiş yiyemiyorum. Az pişince bakteriler oluyormuş
internette şöyle diyor canım:

"Hamilelikte yumurtayı tam pişirmeniz gerekir. Az pişmiş veya kayısı kıvamında pişirilmiş yumurta faydadan çok zararlı olabilmektedir. Yumurtada bazen salmonella isminde bir bakteri türü bulunabiliyor."

internette şöyle diyor canım:

"Hamilelikte yumurtayı tam pişirmeniz gerekir. Az pişmiş veya kayısı kıvamında pişirilmiş yumurta faydadan çok zararlı olabilmektedir. Yumurtada bazen salmonella isminde bir bakteri türü bulunabiliyor."
Hiç yememek daha iyi o zaman 🙄

nasıl yani jambon ya da pastırmayı pişirmeden çiğ yenebiliyor mu?
ona cesaret edemem ama pişmiş pastırmalı yumurta mesela mantıken bunda sorun yoktur diye düşünüyorum?

içinde çin tuzu olmayan bir şey var mı acaba ya
eti gong var mısır patlağı onu da çok seviyorum acaba içinde var mı.

bir de nitratsız sucuk diye aratınca intertte balıkesir/akçay tarafında bir çiftlik çıkıyor ordan çok söyleyen varmış,
zaten her gün yeme delisi değilim ama arada nefis köreltmek için sipariş vereceğim.
fırına pizza falan yaptığımda üstüne koyarım en kötü
zaten hamura düştüm makarna tost pilav vs Allah ne verdiyse :KK45:
Hayır pisirip ye de canım mesela dana sosistense bunları tercih edebilirsin
Sucuk olarak da bildiğin bir kasap varsa kasap sucuk alabilirsin kendi yaptıkları

Selam kızlar doktor kontrolünden geldim. İkinci gebelik olduğu için ve ssvd yapacak doktor aradığım için doktora gitmeyi hep erteledim. Bugün 9+4 tüm. Doktora gittim ve şok oldum. İkiz gebelikmiş. Hiç beklemiyordum. Tek yumurta ikizleri. Sizce yaşama şansları var mı?
Yaaaa masallah kuzum saglıkla büyüsünler yaa😍😍😍

Kizlar idrar kulturu sonucum cikmis bakteri uremedi yaziyor. Ama tahlilde bakteri ve epitel 11 cikmis. Sari bi akintim kasiktan bobrege vuran bir agri ve usumeyle gelen ates var 🤦🏻‍♀️ Gebelikte cok sık karsilasilan bir durummus idrar yolu enfeksiyonu umarim ilaclik olmamisimdir simdilik sadece su iciyorum hepiniz bol bol su icin tek care suymus buna yakalanmamak icin 😢
Bana da fitil yazdı canım akıntı için ilkini geçen gün attım diğerini yarın atıcam ikili

Selam kizlar nasılsınız umarım herkes iyidir. Ya benim bu gebeligimde canım inailmaz cips istiyor. Ama baharatlı cipsler acılı cipsler. Normalde mide bulantım var bişey yiyemiyorum ama canımın cips istemesi ilginç. Geçen dayanamadım aldım yedim şimdi yine istiyor. 🙈
Off sorma cips benim ince çizgimdi benimde cok istiyor doritos özellikle ama yemedim

🌸Kizlar bugün veracity fetal dna testi icin kanımı verdim. İnşallah tertemiz gelir🙏🙏🙏🤲🤲🤲

Ve doktorum çatlak oluşmaması için bu ürünü reçete etti. Çatlayacaksa bile en minimum düzeyde çatlaması için bunun çok etkili olduğunu söyledi.
20220906_170833.jpg

Selam kizlar nasılsınız umarım herkes iyidir. Ya benim bu gebeligimde canım inailmaz cips istiyor. Ama baharatlı cipsler acılı cipsler. Normalde mide bulantım var bişey yiyemiyorum ama canımın cips istemesi ilginç. Geçen dayanamadım aldım yedim şimdi yine istiyor. 🙈
Yaa ben gecen gun cips reyonundan gecerken midem kalkti :KK70: halbuki cips cok yerdim yagli seyler dusunmeye bile tahammulum yok

Kızlaaaar çokk mutluyum kalp atışını duydum bebişimin gelişimi herşeyi çok güzel dedi oh içim nasıl rahatladı var ya 🥰🥰 7+2 olarak görünüyor dedi ultrasonda ama sata göre 8+1 dim. Doktorum olabilir öyle dedi hiç sorun değil dedi. Doğum 24 nisan gibi dedi 😍 kalp atışı çok güzeldi hala videoyu izleyip ağlıyorum ya 🥹🥹

Kızlaaaar çokk mutluyum kalp atışını duydum bebişimin gelişimi herşeyi çok güzel dedi oh içim nasıl rahatladı var ya 🥰🥰 7+2 olarak görünüyor dedi ultrasonda ama sata göre 8+1 dim. Doktorum olabilir öyle dedi hiç sorun değil dedi. Doğum 24 nisan gibi dedi 😍 kalp atışı çok güzeldi hala videoyu izleyip ağlıyorum ya 🥹🥹
Ayyy çok güzel, gözün aydın canım :anneadayı::halay:

Altınbaşak markasının çörekotlu kinoalı krakeri var inanılmaz güzel bence dene bir şişe su ile bir tane yiyorum. Cipsler falan zararlı ya hepsinde yapay şeyler var özellikle çin tuzu hamilelikte istenmeyen şey. Altınbaşakla pirinç patlağını diyetisyen önerdi böyle canın inanılmaz derecede kötü şeyler istediğinde yiyebilirsiniz diye belki size de iyi gelir bastırır o ihtiyacınızı
Doktorum bana paketli olan hicbi seyi tuketmememi soyledi :KK43: yukarda bir arkadasa da yazdim yufkayi firinlayip yogurt sosla yerseniz hem iyi geliyo hemde cips gibi oluyo

Maşallah sağlıkla büyüsün. Ben hiç duygulanmıyorum, hiç mutlu olmuyorum. Geçmişte çok kaybım olduğu için mi bilmiyorum. Heveslerim o kadar çok yarım kaldı ki…

X