2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Maşallah canım mutluluğun daim olsun ne güzel çok sevindim senin adına Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Maşallah sağlıkla büyüsün. Ben hiç duygulanmıyorum, hiç mutlu olmuyorum. Geçmişte çok kaybım olduğu için mi bilmiyorum. Heveslerim o kadar çok yarım kaldı ki…
Hepsi öyle olacak diye düşünme canım bende hiç sevinmedim bıgün duyana kadar ama duyunca da kalbim titredi. Allah büyük ne gelirse ondan diyip bekledim ben hep. Ne çok sevindim ne olumsuz oldum. Sende üzülme Allah büyük arkadaşım sağlıkla kucağımıza alalım inşallah

hangi merkeze karar verdiniz nifty Plus hangilerini kapsıyor acaba? bir de verdikleri fiyat nedir?

merhaba fetal için hangi merkezde karar verdiniz acaba? fiyat nedir?

peki nifty plus u kapsayan hastalıklar nedir?

Koyu ile yazılanlar plus olmayanda yok canım. Bunlar hangi hastalığa denk geliyor tam bilmiyorum ama ileride yaşanabilecek organ yetmezliği gibi durumların belirtisiymiş bazı mikrodelesyonlar

NIPT ile Neleri Tespit Ediyoruz?

• OTOZOMAL ANÖPLOİDİLER
Patau Sendromu (Trizomi 13)

Edwards Sendromu (Trizomi 18)

Down Sendromu (Trizomi 21)

NIPT testi en sık görülen fetal anöploidileri, genetik anomalileri test etmesinin yanı sıra tüm kromozomları test eder.

• CİNSİYET KROMOZOMU ANÖPLOİDİLERİ
Turner Sendromu (Monozomi X)

Triple X Sendromu (Trizomi X)

Klinefelter Sendromu (XXY)

Jacobs Sendromu (XYY)

XXYY Sendromu

• MİKRODELESYONLAR
DiGeorge Sendromu (22q11.2)

1p36 delesyon Sendromu (1p36)

Smith-Magenis Sendromu (17p11.2)

Wolf-Hirschhorn Sendromu (4p16.3)

Aynı zaman 10mb’den büyük mikrodelesyon/duplikasyonlar tespit edilmektedir.

Anladım teşekkür ederim ben de genoks firmasını araştırdım onda da epey çok hastalık görünüyor bu iş biraz kafa karıştırıcı

İşte Allah ne ol derse o oluyo, mucize gibi inşallah sağlıkla ilerlesin canım

Araştırdıkça iş büyüyor
Ama bütçen el veriyorsa plusu yaptır gitsin
Sana ne kadar dediler?
Genoks senin bahsettiğin plus a göre daha çok anomali tarıyor 6.200 dedi.

Yani ben biraz göz boyama olduğu hissine kapıldım plus ya da süper paketler bana inandırıcı gelmese de bende bu tarz tercih edeceğim ama sektör gibi geliyor bir yandan.. sana verilen fiyat nedir?

Insallah guzel sonuclar alirsiniz.
Gebeliginizin kacinci haftasinda testi yaptirdiniz acaba?
Ve fiyat hakkinda bilgi vermenizi rica etsem

Valla konuyla alakalı tıbbi bilgi olmayınca ne sunarlarsa kabul ediyorsun, plussa vardık bir bildikleri diyorsun yaptırsan bir dert yaptırmasan gönül razı değil..
6800 demişler eşime doktorun hastası olunca 5800e düşülmüş

Kuzucum ben bügün kurulmuş yavan Mersin’i aldım araştırarak aldım çok iyi geliyormuş gebelik içinde sağlıklı idrar yolu içinde faydalı gergin 1 avuç yiyeceğim

Evet bir de o boyut var, işin iç kısmını bilemiyoruz

Sonuçlar güzel olsun inşlllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…