2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Evet neden öyle acaba ilginç. Patates kızartması falan da çok istiyor. Işin daha da ilginci mide bulantım var oguruyorum kokulardan falan
Mide bulantısına karbonhidrat iyi geliyo onlar fazla mide bulandırmıyo, o yüzden canımız hep onları çekiyo. Güzel şeyler de hep zararlı ya :)

Selam kizlar nasılsınız umarım herkes iyidir. Ya benim bu gebeligimde canım inailmaz cips istiyor. Ama baharatlı cipsler acılı cipsler. Normalde mide bulantım var bişey yiyemiyorum ama canımın cips istemesi ilginç. Geçen dayanamadım aldım yedim şimdi yine istiyor. 🙈
Merhaba canım, züberin nohut cipsleri var ben çok beğeniyorum çıtır çıtır, dene istersen en azından daha sağlıklı

Kızlar bende yemek konusunda zorlanıyorum çok. Bugün 7. haftaya girdim. Son 1 buçuk haftam tansiyon düşüklüğü ve mide bulantısıyla geçtiği için kokan hiçbir şeye tahammülüm yok. Böyle olunca tost, makarna, patates tarzı şeyler yiyorum ya da meyve, sebze. Yumurtaya, tavuğa vs hiç tahammülüm yok. Nasıl besleniyorsunuz? Bu durum bebeğe zarar verecek diye de korkuyorum ama elimde de değil. Bulantı yaşayıp aranızda güzel beslenenler varsa öneride bulunurlarsa inanılmaz sevinirim. 😞

Kızlar bende yemek konusunda zorlanıyorum çok. Bugün 7. haftaya girdim. Son 1 buçuk haftam tansiyon düşüklüğü ve mide bulantısıyla geçtiği için kokan hiçbir şeye tahammülüm yok. Böyle olunca tost, makarna, patates tarzı şeyler yiyorum ya da meyve, sebze. Yumurtaya, tavuğa vs hiç tahammülüm yok. Nasıl besleniyorsunuz? Bu durum bebeğe zarar verecek diye de korkuyorum ama elimde de değil. Bulantı yaşayıp aranızda güzel beslenenler varsa öneride bulunurlarsa inanılmaz sevinirim. 😞
Canım bende de bulantı oluyor ama kendimi zorlayıp yiyorum. Bir ara dayanılmaz oldu, gece eşim gidip prilam aldı. O da etkili oldu ama halsizlik yaptığı için kullanmadım.

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
B BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
@Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
J jeli81
37​
27 Haziran​
Düzce​
2​
79​
@mariatheresia
38​
27 Haziran​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
I ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
@Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@neselikiz87
35​
28 Haziran​
İstanbul​
3​
53​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@snowflake88
34​
29 Haziran​
Ankara​
1​
59​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
@Armi2021
30​
1 Temmuz​
1​
65​
M merve4416
35​
1 Temmuz​
Malatya​
2​
68​
@meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@sessizyazar
34​
1 Temmuz​
2​
67​
@Hemsiree2e
28​
2 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
@kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@None9696none
26​
2 Temmuz​
İstanbul​
1​
58​
@melodit
34​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
74​
@Lelamor
31​
4 Temmuz​
3​
53​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
60​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@meltem kececi
27​
6 Temmuz​
1​
68​
@nail art
35​
5 Temmuz​
İstanbul​
1​
67​
@bshk1993
29​
6 Temmuz​
Zonguldak
2​
50​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@sadecebirii
32​
7 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
53​
@Nargizulya
36​
7 Temmuz​
İstanbul​
2​
82​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@VivaLaJuicy
33​
7 Temmuz​
İstanbul​
1​
56​
@Beautiful woman
23​
8 Temmuz​
İzmir​
1​
58​
@bernisko
27​
8 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
@En5
26​
10 Temmuz​
İzmir​
1​
@ilkyaznisan
31​
11 Temmuz​
İzmir​
1​
65​
@BUKITOKI
28​

10 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
56​
@A R Y A
28​
12 Temmuz​
1​
@MugeBulut
35​
13 Temuuz​
İstanbul​
1​
64​
@Maviiportakal
27​
15 Temmuz​
Gümüşhane
1​
61​
@Bionuroloji
32​
16 Temmuz​
Şanlıurfa​
1​
66​
42​
16 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@ZorluBekleyis
28​
16 Temmuz​
Van​
1​
46​
@zehzeh2
17 Temmuz​
2​
@thepinklawyer
27​
17 Temmuz​
İstanbul​
1​
@Black87
35​
17 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@FalimSakiz
27​
18 Temmuz​
İstanbul​
2​
55​
@Belisimm
26​
18 Temmuz​
Sakarya​
1​
65​
mammamia44 mammamia44
27​
19 Temmuz​
İstanbul​
1​
69​
@paulfrank
34​
19 Temmuz​
İstanbul​
1​
72​
@MaviMervis2690
32​
19 Temmuz​
1​
63​
@dsvsr
25​
20 Temmuz​
Kastamonu​
1​
62​
@mineHira
37​
22 Temmuz​
İstanbul​
@Artur
23​
22 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@April wind
26​
23 Temmuz​
2​
47​
@pank
29​
23 Temmuz​
Ankara​
1​
58​
@hatice buse kaya
27​
24 Temmuz​
İzmir​
3​
108​
@kardelennncicegi
36​
27 Temmuz​
İstanbul​
Sat 28 temmuz hamileyim beni de alır mısınız yaş 19 kilo 65sehir İstanbul ilk cocuk

sağlıksız şeyler demişken
normalde şarküteri ürünlerini yemek yasak biliyorum ama kaşar ekmek yemekten de içim çıktı kahvaltıda..
söylemesi ayıp haftasonu %100 dana sosisten salçalı sosis yaptı eşim. o kadar iyi pişirdim ki küçücük kaldılar dedi
şarküteri ürünleri sağlıklı değil biliyorum ama sağlıksız başka şeylerde yiyorum cips vs. gibi
ve çok iyi pişirildiği için de (sağlıksız olmasını elersek) başka bir riski oluyor mu böyle bir sosisin?

Bu arada biri 9+4, diğeri 10+1. İkisinin de kalp atışını duyduk. İkiz olduğu için normal doğum yapma ihtimalim de yokmuş :KK43:
Kuzum hayırlı olsun
Neden yaşama şansı olmasın Allah aşkına elbette var. Ne kadar çok var böyle çocuk iyi düşün hayirla saglikla kavusun🥰

bi doktor bana şu an bebek zaten senin depolarını kullanıyor çok önemli değil
sağlıklı yicem diye kendini bıktırtma o gıdalardan nasılsa 3 aydan sonra mecbur yiceksin şimdi abartmadan normal yemene bak dedi.
o yüzden çok takılma aşırı organik vs beslenicem diye

Canım bende de bulantı oluyor ama kendimi zorlayıp yiyorum. Bir ara dayanılmaz oldu, gece eşim gidip prilam aldı. O da etkili oldu ama halsizlik yaptığı için kullanmadım.
Yarın artık biraz biraz yumurta en azından yemeyi deneyeceğim. Sizin haftanız benden ileride gözüküyor azalma oldu mu bulantılarınızda? Tek umudum çabuk geçmesi şu bulantılı sürecin. 😢

bi doktor bana şu an bebek zaten senin depolarını kullanıyor çok önemli değil
sağlıklı yicem diye kendini bıktırtma o gıdalardan nasılsa 3 aydan sonra mecbur yiceksin şimdi abartmadan normal yemene bak dedi.
o yüzden çok takılma aşırı organik vs beslenicem diye
Aa bunu ilk defa duyuyorum, araştıracağım bi. Ben normalde beslenmesine dikkat eden insan vallahi 1 haftadır her şeyden soğudum. Teşekkürler içim rahatladı biraz. 😌

Yarın artık biraz biraz yumurta en azından yemeyi deneyeceğim. Sizin haftanız benden ileride gözüküyor azalma oldu mu bulantılarınızda? Tek umudum çabuk geçmesi şu bulantılı sürecin. 😢
Bana da 9. haftada geçer dediler ama hala devam ediyor. Ama öncekiler kadar zorlamıyor.

Aa bunu ilk defa duyuyorum, araştıracağım bi. Ben normalde beslenmesine dikkat eden insan vallahi 1 haftadır her şeyden soğudum. Teşekkürler içim rahatladı biraz. 😌

bunu söyleyen sayfalarca iyi yorumu olan bir riskli gebelik uzmanı
bence bu kadar kasmana gerek yok baksana sen çok başlarındasın
daha besin falan almıyor senden bebek işkence etmene gerek yok kendine ne sana iyi geliyorsa onu ye

ilk 3 ay rabbim tarafından sanırım bebişlerimiz depodan besleniyor. Mide bulantımız genelde 4.ay gibi bitiyor ya sonrasında beslensende olur. Tabi aşırı sağlıksıza kaçma ama kendini yicem diye zorlama daha da tiksindirme bence. Benim bulantım geçti geçen hafta ama yinede et vs yemek istemiyorum. Bulantı ile ilgili değil bence . Gönlün ferah olsun :KK200:

X