2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Maşallah canım hep sağlıkla büyüsün bebiş
Ya kesenin çok ortasında, ben fikir yürütemedim
5+6 uyumlu çıktı tam tahmin ettiğim gibi
Kalp atışları yeni yeni oluşuyormuş az ama duyduk
Tahminleri alayım ama net değil

Onu net çürütebilirim en yakın kankam suan 6 aylık artık limonları yiyodu ısıra ısıra limon yiyodu kız ekşilikten sonuc erkek bebeği oluyo vucut neyi çekerse onu istiyormus ya
Genelde ekşi yiyenler erkek doğuruyor. Ben de oğlumda kavanoz kavanoz turşuları yeşil zeytinleri yemiştim şimdi daha canım değişik bir şey istemedi. Bu günlerimiz de geçer cinsiyetleri öğreneceğimiz zamanlar da gelecek. Zaman su gibi akıp gidiyor.

Yaptr canm bence yaptırmasan da aklın kalıyor
Yaptırsanda en azından yaptırsan da fikir alabilirsin kafandaki sorular için yaptırmasan aklındaki sorular ile kalırsın
Ama hiçbir şey olmadığı halde riskli çıkan çokmuş 9 ay boş yere stres olmaz mı bu? Riskli çıkınca bi tedavisi yok sanırım sadece biliyorsun. Riskli de olsa bebeği aldırmayacağım ki bu yüzden yaptırmak mantıklı mı bilmiyorum

Ilk gün akşama kadar geçerli canım ilk gün çok ağrı oluyor o yüzden yapiyolar ben çok memnun kaldın aşırı hatta ertesi gün basıyorum tuşa geçmiyor agri dedim bu bozuldu mu noldu
ilk günü kurtarsında diyolar yani sonrasına bakarız

vallahi o okuduklarım denk geldi, ben normalde hayatta okumama
doğum videosu bile izlemedim
kitap bile okuyup fazla birşey bilesim gelmiyor resmen
ne kadar çok bilgi o kadar çok kafada düşünce

Günaydın kızlar bgn ilk defa bulantısız öğürmesiz uyandım umarım iyidir bebişler belirti olmayınca evhamlasıyoruz

oo harika maşallah
Onu net çürütebilirim en yakın kankam suan 6 aylık artık limonları yiyodu ısıra ısıra limon yiyodu kız ekşilikten sonuc erkek bebeği oluyo vucut neyi çekerse onu istiyormus ya

heh çürütün tabi çürütmezseniz hatrınız kalır
Bana doktor bastan beri baslattı onu canım gyno ferrro sanol kullandırttı bana hatta dd bunu hiç bırakmıcaksın dogumdan sonrada süt için faydalı dedi içinde ztn folik asit ve multivitaminler var

senin doktor verdi zaten, nasıl miden bulanıyor mu ? ne zaman içiyorsun canım
bir de doktor seni kaç haftada bir çağrıyor kontrole ?

bu konuda bence halk arasında bir yanlış anlama var..
sen şimdi ikiliyi yaptırdın diyelim ve riskli çıktı normalde bu riskin doğru mu yanlış mı olduğunu netleştirmek için cvs ya da amniyosentez yapıyorlar ve bu işlem sonucunda net bir sonuç ortaya çıkıyor ve 9 ay muallak bir durumun sonuçlanmasını beklemiyorsun
ama insanlar riskli çıktığı halde hiç bir şekilde sağlamasını yaptırmayıp 9 ay acaba bebek nasıl gelecek diye bekleyip stres yapıyorlar, bebek sağlıklı da doğabiliyor.

ikili test bir risk oranı veriyor, kesin sonuç değil
siz hiç bir türlü aldırmayacaksanız bence yaptırmayın

O amniyosentez içinde çok iyi şeyler söylenmiyor o yüzden yaptırmak istemiyolar muhtemelen

O amniyosentez içinde çok iyi şeyler söylenmiyor o yüzden yaptırmak istemiyolar muhtemelen

evet ama tıp çıkan riski ancak böyle teyit edebilirim diyor.
yaptırıp yaptırmamak ailenin tercihi, yaptırmayıp sağlıklı doğunca da boşuna 9 ay stres yaşadım deniyor
dediğim gibi bence aldırmaya hiç niyeti olmayan, doğumda olumsuz bi durumla karşılaşsam bile süreci o an yönetebilirim diyen yaptırmamalı

Maşallah canım hep sağlıkla büyüsün bebiş
Ya kesenin çok ortasında, ben fikir yürütemedim
Minicik zaten baksana crl olarak işaretlediği yere, oraya dikkat edince sola yakın gibi oluyor sanki
Usgde de net değildi keşke biraz sıkışık gitseydim tutamadım çişimi

Bende kanda sululuk vardı, plt değerim her ay düştükçe düştü. Bu yüzden zaten çok acil sezaryane alındım kontrol günümde. Ama spinal oldum canım. Tabi bilemiyorum herkesin durumu farklı olabiliyo

Günaydın kızlar bgn ilk defa bulantısız öğürmesiz uyandım umarım iyidir bebişler belirti olmayınca evhamlasıyoruz
Ben iki gündür çok fenayım, öğürmekten mahvoldum. Kaç gün bulantısızdım, dün bugün çok kötü oldum

Evet amniyosentez de düşük riski var ,size diyorum ama ben de okudum bilmemek en iyisi gercekten, amniyosentez sonucu bebek düşmüş ve sonuç temiz gelmis , cok büyük üzüntü, inşallah hiçbirimize önermezler onu

Bu arada biri 9+4, diğeri 10+1. İkisinin de kalp atışını duyduk. İkiz olduğu için normal doğum yapma ihtimalim de yokmuş

Hayırlı olsun canım benim inşAllah sağlıkla kucağına alırsın ikisinide neden olmasın ki Allahtan ümit kesilmez sen hep iyi düşün iyi şeyler olacak inşallah

Gözünüz aydın, tabi ki yaşama şansları var canim olur mu öyle şey kocaman bile olmuşlar maşallah neredeyse ikisi de, arada biraz fark olması normal ikizlerin diye biliyorum, gözünüz aydın, bence çok tatlı oluyor ikizler, tek taşla iki kus

Selamlar, kese yeterince büyümediği için geçen hafta bu gruptan çıkmıştım. Kanamam da başlamıştı zaten ama bu hafta tekrar kontrole gittiğimde kesenin büyüyüp 12 mm’ye ulaşmış olduğunu, sağlıklı bir şekilde ama biraz yavaş da olsa gebeliğin devam ettiğini gördüm kızlar çok garip bir durum hiç böyle bir şey yaşayan var mı? Şimdilik beni eklemeyin listeye yalama olmasın gir çık gir çık ama merak ettim belki başına gelen vardır. 6 haftalık sağlıklı görünen bir kese var yolk sac yok ama kese düzgün yani düşük belirtisi yok. Eskilerin üstüne görme dediği şeyi yaşıyorsun dedi doktorum. Kanamam da hep leke şeklindeydi zaten.

Bende kanda sululuk vardı, plt değerim her ay düştükçe düştü. Bu yüzden zaten çok acil sezaryane alındım kontrol günümde. Ama spinal oldum canım. Tabi bilemiyorum herkesin durumu farklı olabiliyo
Anladım canım çok sağol, doktora da bir soracağım yapıyorlar mı uygun mu diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…