2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Selamlar, kese yeterince büyümediği için geçen hafta bu gruptan çıkmıştım. Kanamam da başlamıştı zaten ama bu hafta tekrar kontrole gittiğimde kesenin büyüyüp 12 mm’ye ulaşmış olduğunu, sağlıklı bir şekilde ama biraz yavaş da olsa gebeliğin devam ettiğini gördüm kızlar çok garip bir durum hiç böyle bir şey yaşayan var mı? Şimdilik beni eklemeyin listeye yalama olmasın gir çık gir çık ama merak ettim belki başına gelen vardır. 6 haftalık sağlıklı görünen bir kese var yolk sac yok ama kese düzgün yani düşük belirtisi yok. Eskilerin üstüne görme dediği şeyi yaşıyorsun dedi doktorum. Kanamam da hep leke şeklindeydi zaten.
Yaaa ne güzel bir haber bu :KK200: Gözünüz aydın inşallah sağlıkla devam etsin

Gözünüz aydın, tabi ki yaşama şansları var canim olur mu öyle şey kocaman bile olmuşlar maşallah neredeyse ikisi de, arada biraz fark olması normal ikizlerin diye biliyorum, gözünüz aydın, bence çok tatlı oluyor ikizler, tek taşla iki kus😊😊🌺
Teşekkür ederim canım. Doktor da dedi ikisinin gelişimleri farklı olabilir

maşallah canım sağlıkla büyüsün hep :KK22:
fetalin hangisinden yaptırcaksın standart paket mi plus olan mı?

dün sezeryan yapan kadınlardan çok kötü şeyler okudum instada.
bebek doğduktan sonra dikiş yapılırken hepsi hissetmiş, bağırsaklarının çekildiklerini duymuşlar
titremişler üşümüşler vs
biri şey diyor ısrarla bana sakinleştirici yapmadılar herşeyin farkındaydım
bunlar doğru mu?
ben 2017 de nisa hastanesinde derya hanım doktorum sezaryen oldum. Ve o kadar ağrı olmadan sızı olmadan geçirdim ki yine sezaryen istiyorum.. Bence bünye ve doktorun elinden eline değişiyor. Ama şu da var ben tamamen bayıltıyorum ve uyandığımda hiçbirşeyim yoktu sanki. Ama bu sefer aynı olurmu bilemem :anneadayı::KK200:

Selamlar, kese yeterince büyümediği için geçen hafta bu gruptan çıkmıştım. Kanamam da başlamıştı zaten ama bu hafta tekrar kontrole gittiğimde kesenin büyüyüp 12 mm’ye ulaşmış olduğunu, sağlıklı bir şekilde ama biraz yavaş da olsa gebeliğin devam ettiğini gördüm kızlar çok garip bir durum hiç böyle bir şey yaşayan var mı? Şimdilik beni eklemeyin listeye yalama olmasın gir çık gir çık ama merak ettim belki başına gelen vardır. 6 haftalık sağlıklı görünen bir kese var yolk sac yok ama kese düzgün yani düşük belirtisi yok. Eskilerin üstüne görme dediği şeyi yaşıyorsun dedi doktorum. Kanamam da hep leke şeklindeydi zaten.
Allah ol derse olur :dua: Bir diğer kontrolde kalp atışını dinlersiniz inşallah 6+3 te dinlemiştim ve fındıgımı görmüştüm. 1 günle bile değişiyor içerde işler :KK200:

Kizlar idrar kulturu sonucum cikmis bakteri uremedi yaziyor. Ama tahlilde bakteri ve epitel 11 cikmis. Sari bi akintim kasiktan bobrege vuran bir agri ve usumeyle gelen ates var 🤦🏻‍♀️ Gebelikte cok sık karsilasilan bir durummus idrar yolu enfeksiyonu umarim ilaclik olmamisimdir simdilik sadece su iciyorum hepiniz bol bol su icin tek care suymus buna yakalanmamak icin 😢

Günaydın herkese 🌞 Benim bebiş 3 gün önde çıktı artık doğum tarihi 1 Nisan, birazdan değiştircem imzamı. Haftaya fetal için kan vericem 😊 Bu aşamaya geldiğime inanamıyorum hala. İnşallah herkes güzel haberler alır bu hafta ❤️
Masallah canim insallah hep saglikla devam etsin 🙏 ya benim kontrol zamanim gelmek bilmiyo bir turlu ayin 15inde gidicem pek belirtim de yok sanki bisey yok gibi hissediyorum sen ne guzel yeni gidip gormussun, daha sen de hareket veya baska bisey hissetmiyosun dimi yani normalsin 😂 bunu ogtebmeye ihtiyacim var zaman gecmiyorr 🙊

Selam kızlar doktor kontrolünden geldim. İkinci gebelik olduğu için ve ssvd yapacak doktor aradığım için doktora gitmeyi hep erteledim. Bugün 9+4 tüm. Doktora gittim ve şok oldum. İkiz gebelikmiş. Hiç beklemiyordum. Tek yumurta ikizleri. Sizce yaşama şansları var mı?
Aaa inanamıyorum 😯 hem de tek yumurta ikizleri, genetik olur canım tek yumurta ikizleri. Var mıydı yakınlarda :) ay maşallah maşallah harika bi haber sağlıkla büyüsünler 😍 tabi ki yaşarlar, içini ferah tut. Doktor ne dedi, gelişimleri falan nasıl

Bu arada biri 9+4, diğeri 10+1. İkisinin de kalp atışını duyduk. İkiz olduğu için normal doğum yapma ihtimalim de yokmuş :KK43:
Şimdi gördüm gelişimleri de harika. Hiç normal doğuma takılma artık. Bak ne güzel ikiz yavrular geliyo. Maşallah ya çok sevindim 😍

Hiç belli olmaz canım geriden gelip gayet güzel büyüyebilir. Bance hala umut var, inşallah sağlıkla ilerlesin ve yakında kalp atışını da duy 🤲🏼❤️

ilk günü kurtarsında diyolar yani sonrasına bakarız :KK70:

vallahi o okuduklarım denk geldi, ben normalde hayatta okumama
doğum videosu bile izlemedim
kitap bile okuyup fazla birşey bilesim gelmiyor resmen
ne kadar çok bilgi o kadar çok kafada düşünce

oo harika maşallah :nazar:

heh çürütün tabi çürütmezseniz hatrınız kalır :KK45:

senin doktor verdi zaten, nasıl miden bulanıyor mu ? ne zaman içiyorsun canım
bir de doktor seni kaç haftada bir çağrıyor kontrole ?
Kuzum gece yatarken kullanıyorum ilk gün zor gelicek sonra alısıyosun😂 geceleri içmeni öneririm direk yat uyu sonra mideni cok etkilemez

X