2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Otizm bu şekilde öğrenilmez canım onu tespit edecek birsey yok epidural ve spinal kombine yapılınca spinal dogum esnasinda epiduralde dogum sonrası için sana birsey bağlıyorlar uyuşukluk geçince agri başlayınca tuşu var basıyorsun 5 dakika sonra agri filan kalmıyor ağrı kesiyo teknoloji güzel birsey 😄

aa ilk kez böyle birşey duydum
peki o tuşa basınca ağrı gidyorsa anestezi veriyor demek
ne zamana kadar o tuşa basıyorsun bir şekilde ağrıyla yüzleşmeyecek misin ?

böyle bir bilgi buldum:

"Kombine spinal epidural anestezinin uygulanamayacağı durumlar var. Kan sulandırıcı olarak adlandırılan pıhtılaşmayı engelleyici ilaç kullanan hastalara, kanama bozukluğu olanlara, girişim bölgesinde enfeksiyon olanlara, bel fıtığı ya da başka bir nedenle bel operasyonu geçirmiş olan hastalara spinal epidural anestezi uygulanmaz."

"Kombine spinal epidural"miş canım ben de yeni öğrendim

bebek doğana kadar ki kısmı spinal
bebek doğduktan sonraki uyutulma kısmı epidural mi oluyor o zaman ?

benim doğum paketim sezeryanı kapsıyor yani dümdüz sezeryan, dümdüz sezeryanın teknik ismi var mı? :KK45:

Evet cevreden o baskı oluyor malesef, ama dedigim gibi duam hep hayırlı sağlıklı evlat olmasıydı. İster istemez gönlümden kız geçiyordu. Bunu okuduktan sonra üzüldüm yine duam aynı hayırlı sağlıklı evlat olsun her zaman öyle dua ettim. Sadece gönlümden kız diye gecirmicem artık 😅
Kız üzülme senin üzülmeni de hisseder bebek (el birligiyle delirtelim🤣🤣)

benim doğum paketim sezeryanı kapsıyor yani dümdüz sezeryan, dümdüz sezeryanın teknik ismi var mı? :KK45:
Narkozlu sezaryen olsun adı yoksa da😂
Ben kızımı dümdüz sezaryen yaptım lütfen yapmayın mümkünse canlı olun uyanmasi falan uzun sürüyor çünkü

serzeryan olması bunu belirlemez diye düşünüyorum canım, bu sonuçta sadece anestezi yöntemi. bir görüşmek lazım sigorta veya hastane ile. ama herkes uygulamıyormuş bu yöntemi, şimdi araştırdıkça öğreniyorum

aa ilk kez böyle birşey duydum
peki o tuşa basınca ağrı gidyorsa anestezi veriyor demek
ne zamana kadar o tuşa basıyorsun bir şekilde ağrıyla yüzleşmeyecek misin ?
Ilk gün akşama kadar geçerli canım ilk gün çok ağrı oluyor o yüzden yapiyolar ben çok memnun kaldın aşırı hatta ertesi gün basıyorum tuşa geçmiyor agri dedim bu bozuldu mu noldu 🤣

spinal sezeryan ile
epidural sezeryan ne demek?

ben de 88liyim, ben de öyle yapıcam
bu testlerde otizm çıkmıyormuş ama dimi

bebeğini gördüğün sezeryan epidural galiba?
epidural yaparken annelere sakinleştirici yapıyorlarmış galiba stressiz geçirsin diye bu okuduğum kadına ısrarla yapmamışlar öyle diyor

epiduralde bebeği aldıktan sonra mı uyutuyorlar? peki bebek alınana kadar bir şey hissediliyor mu?
Canim böyle seyler okuyup kendini korkutma , benim de ilk dogumum olacak inşallah ama kadının zaten doğum yapacak şekilde yaratıldığını biliyorum, tabi ki ekstrem durumlar ve doktor önerisiyle sezeryan olabilir. Bununla ilgili araştırıp ina may gaskinin doğuma hazırlık rehberi kitabını aldım en cok tavsiye edilen kitaplardan di, suan önce elime ulaştığı için emzirme rehberini okuyorum ama ikisi de güzel kitaplar diye duydum, kendini rahatlatmak için kitap okuyabilirsin ama ben kimsenin doğum hikayesini bile dinlemiyorum her gebelik her doğum kendine özel bence...Doğum zor birsey agri sancı yasayacagiz ama bebeğimiz sağlıkla doğunca hepsi unutulacak , hayat gibi her zaman zorluk ardından rahmet var😊

300 tl muayene ücreti ben daha bir kere gittim ama çevremde en az 4-5 Arkadaşım hep gürkan beye gitti hamileliklerinde. onlar çok memnun kaldıkları için bende ona gitmeye başladım
bir araştırayım aslında doktorumdan memnunum ama yenibosna çok uzak geliyor bana :KK43: teşekkür edeirm kuzum

Günaydın kızlar bu ikili test konusunda çok arada kaldım bir yandan yaptırmak istemiyorum boşa stres gibi geliyor. Yanlış mı düşünüyorum acaba

Günaydın kızlar bu ikili test konusunda çok arada kaldım bir yandan yaptırmak istemiyorum boşa stres gibi geliyor. Yanlış mı düşünüyorum acaba
Yaptr canm bence yaptırmasan da aklın kalıyor
Yaptırsanda en azından yaptırsan da fikir alabilirsin kafandaki sorular için yaptırmasan aklındaki sorular ile kalırsın

Narkozlu sezaryen olsun adı yoksa da😂
Ben kızımı dümdüz sezaryen yaptım lütfen yapmayın mümkünse canlı olun uyanmasi falan uzun sürüyor çünkü
Ben kendi haline bırakıcam bebişim nasıl gelmek isterse ole gelsin öncelik normal doğum olsun hemencicik kendine geliyosun dikişin olmuyo ama aksi bir durum olursa bendede astımla panik atak var bakıcaz 😂😂

canım tezimi çürütcen mi diye sana yazıyorum bilhassa
turşu, yeşil elma, yeşil zeytin, bol limonlu kıvırcık salata bayıla bayıla yemece var bende :dondurma:
ye ekşiyi çıkar ayşeyii diyorum :KK22:
çürütecek misin çürütmeyecek misin bunu? :KK70:
Onu net çürütebilirim en yakın kankam suan 6 aylık artık limonları yiyodu ısıra ısıra limon yiyodu kız ekşilikten sonuc erkek bebeği oluyo 😂😂 vucut neyi çekerse onu istiyormus ya

merhabalar kızlarrr sorum şu
Doktor bana artık demir ilacına başla dedi.
Demir ilacının yan etkisi neydi?
Burda konusulmustu bir ara sanki 🤔🤔

Mide bulantısı cevabı gelmesinden çok korkuyorun çok şükür midem bulanmıyorken hiç istemem 🫣
Bana doktor bastan beri baslattı onu canım gyno ferrro sanol kullandırttı bana hatta dd bunu hiç bırakmıcaksın dogumdan sonrada süt için faydalı dedi içinde ztn folik asit ve multivitaminler var

X