2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
maşallah canım sağlıkla büyüsün hep
fetalin hangisinden yaptırcaksın standart paket mi plus olan mı?
Korkma kız normal doğumu bilmiyorum onda belki çok kan kaybı olmuyodur ama lohusalıkta da uzuun bi süre kanama oluyo başta adet gibi, sonra azalarak devam. Yani kan lazım bize :)

dün sezeryan yapan kadınlardan çok kötü şeyler okudum instada.
bebek doğduktan sonra dikiş yapılırken hepsi hissetmiş, bağırsaklarının çekildiklerini duymuşlar
titremişler üşümüşler vs
biri şey diyor ısrarla bana sakinleştirici yapmadılar herşeyin farkındaydım
bunlar doğru mu?

Hayir dogru değil 2 kere sezeryan oldum hicbirsey hissetmedim hastane ve doktora bağlı bisey sadece bebegi çıkartırken midede baskı hissi oluyor bebek çıkınca zaten uyutuluyorsun yine olsa yine spinal epidural kombine sezeryan olurum

Ay canım neler demişler öyle, benim ilk doğum sezeryan, açıkçası 2gün normal sancı cektikten sonra doğuramayınca mecbur sezeryana döndüler, mis gibi kolayca oldu bitti, genel anesteziyle, uyandgmda herşey bitmişti acı sızı yok, dedim hatta bilseydim direk sezeryana giderdm diye, öyle şeyler okuyup korkutmayın kendnizi, bunun aksine aşırı kolay normal dogum yapanlarda var, biraz anne örnek oluyo bu konuda, annenizin doğum şeklne bi bakın derim zorlanmışsa hiç bulaşmayın normale

Ben de uyutulmak istiyorum ama ilkinde uyutmadılar umarım bu kez sağlıklı birşekilde bebişim gelirse epidural ama dediğiniz gibi bebekten sonra uyutularak isticem

Ben oğlum da tatlı yemiştim hep

Ben de uyutulmak istiyorum ama ilkinde uyutmadılar umarım bu kez sağlıklı birşekilde bebişim gelirse epidural ama dediğiniz gibi bebekten sonra uyutularak isticem
Neden uyutmuyorlar ya çok saçma zaten derin bir uyku olmuyor hafif bir uyku ama ben hicbisy hatırlamıyorum dikiş filan sadece bitince doktorumun elimi sıkıp tebrik ettiğini filan hatırlıyorum

spinal sezeryan ile
epidural sezeryan ne demek?
Plus olan sanırım, hazır yaptırmışken tam olsun istedik. Zaten yaştan dolayı bakmak gerekiyor diye düşünüyorum.
ben de 88liyim, ben de öyle yapıcam
bu testlerde otizm çıkmıyormuş ama dimi

bebeğini gördüğün sezeryan epidural galiba?
epidural yaparken annelere sakinleştirici yapıyorlarmış galiba stressiz geçirsin diye bu okuduğum kadına ısrarla yapmamışlar öyle diyor

epiduralde bebeği aldıktan sonra mı uyutuyorlar? peki bebek alınana kadar bir şey hissediliyor mu?

Neden uyutmuyorlar ya çok saçma zaten derin bir uyku olmuyor hafif bir uyku ama ben hicbisy hatırlamıyorum dikiş filan sadece bitince doktorumun elimi sıkıp tebrik ettiğini filan hatırlıyorum
Tiroidin var diye demişlerdi, bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış. ama uyutulmak güzel. burdan sezeryan olacak tüm arkadaşlara tavsiye, bebek çıktıktan sonra uyutulmayı isteyelim

Kuzum okuma böyle şeyleri :) ben de çok korkuyodum sezaryenden, bu yüzden hep normal doğurmak istedim ama nasip olmadı. Sonra bi sezaryen oldum hiçbir şey anlamadım, yani sonrasında bile ertesi gün evde hiç doğum yapmamış gibiydim gayet güzel hareket ediyodum.
Okuma onları :)

Beni uyutmamışlardı her şeyi duydum, dikiş yapılırken aslında hissediliyo yalan yok ama acı asla yok, acısız bi hissetme

kız denk geldi valla bilhassa asla okumam ben hayatımda doğum videosu bile seyretmiş insan değilim bakamam

Otizm bu şekilde öğrenilmez canım onu tespit edecek birsey yok epidural ve spinal kombine yapılınca spinal dogum esnasinda epiduralde dogum sonrası için sana birsey bağlıyorlar uyuşukluk geçince agri başlayınca tuşu var basıyorsun 5 dakika sonra agri filan kalmıyor ağrı kesiyo teknoloji güzel birsey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…