2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar 30 ağustosta gittiğimde 6+2'ydi daha bebek yeni oluşmaya başlamış dedi doktor. Haftaya kalp atışı için gel dedi. Çarşamba 7+3 olucam. Gittiğimde eğer sağlıklıysa artık görmem lazım değil mi? Tutamıyorum kendimi ya. Günler geçmiyor

İlginç. Bir de şeyi farkettim ben de. Bugün diyetisyene gittim 1.5 değil tam 2 kilo vermişim bir haftafa. Ama göbeğim içime çekilmiyor sanki 4-5 aylık hamileyim. Diyetisyene söylüyorum bu göbek kilo verdikçe küçülmez mi aksine şişmiş diyorum. Senin göbeğinde farklılık oldu mu?. Özellikle bel çevrem genişledi sanki. Utanıyorum da daha 2 aylık çıkmaması lazım.

Canım benim ilk gebeliğim plesanta previaydı. Geçmişte yazdıklarıma bakarsan ben de çok korkmuştum. İlk gittiğim doktor insafsızca “bu düşer ya” demişti ağlamaktan canım çıkmıştı ama şuan bebeğimi uyutuyorum . O günleri düşünüyorum da aşırı stresliydim. Söyle söyleyim plasenta bebekten önde geliyor yani aşağıda oluyor. Ama ileleyen zamanlarda yukarı çıkabiliyor. Benimki çıkmamıştı o yüzden normal doğum olamadı maalesef. Ama bi kaç kanama ve bi kaç kere hastaneye yatmam dışında hiç bi olumsuzluk olmadı aslında. (Hastaneye yatmam da tecrübesiz doktorlar yüzünden olmuştu!) İşte anne olarak korkuyoruz ama pozitif düşün. Ben sürekli ağlıyordum boşuna üzmüşüm kendimi. Sana tek tavsiyem doktorunu bu konuda uzman biri olarak bul yani rasgele bi doktora gitme. Ben o hatayı yaptım canıma okudular sonra fatih beyi buldum ve gerçekten sıkıntısız bi doğum oldu İstanbuldaysan ve anadolu yakasındaysan doktorumu istersen önerebilirim. Stres yapma her şey güzel olacak. Eskiden evet sıkıntılı durummuş ama artık teknoloji çok ilerledi gerçekten yaşadıgım tek sıkıntı normal doğum yapamamak oldu. 9 ay çektiğim çile de yanıma kaldı. Sağlıkla alcaksın kucağına merak etme. Dr uyarmıştır ama bizde 9ay cinsel ilişki ve alttan muayne yasaktı bir de çok yormıycan kendini ilk zamanlar üzülme sakın

Ramziye göre kız gibi canım

Evet ya hiç ama hiç inmiyor göbeğim. Ben 56 kiloyla hamile kaldım. Hala aynıyım. İştahım yok. Sadece gerektiği kadar yiyorum. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum o kadar. Hiç ekstra bir şeyler yiyemiyorum.
Ona rağmen göbeğim var. Hatta dün kardeşim dedi abla bu ne şimdi bebek mi göbek mi? Ne kadar şişmiş. Bebek de olmaz çok erken değil mi diyor bu hamilelik şişliği bence. Değişik bi durum. Kilo almasak ve hatta versek de orda kalacak bir şey belli ki. Bağımsız gidiyor

Bana da dr aynı yorumu yapmıştı. Daha bebek bile değil ki diyordu.
7+4’te güm güm kalp atışlarını dinledim
Dr da artık bebeğin boyu şu diye konuşmaya başladı. Yani endişelenmene hiç gerek yok.

Kizlar benim 6+5 ten var en son sizce nedir cinsiyeti

Eklentiler

• 20220816_134934.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 53
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…