2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ahahah o bazen ben cok su içeyim diyorum sonra sudan midem bulanıyo öğürüyprum geçen işyerinde pet şişeden bulandım cam şişeler vardı ondan içmeye basladım kendi bardaklı cam şişem var ondan da bulandım sudan bana cok oluyo yani 😂😂😂😂
Canim en zor gecirenlerimizdensin, Allah yardimcin olsun ama az kaldı surda bi kac hafta daha sürer geçer emin ol

Şuan bile sınırdayım. Daha önce diyet yaparak verdim zaten. Mart ayından, mayısa kadar diyet yaptım ve 14 kilo verdim, 😀 mayısta düğünüm oldu, sonra diyet yapmadım. 1 kilo aldığım için geri başlamıştım diyete, 1 hafta yaptım sonra hamile olduğumu öğrendim bıraktım. Yani bu 67 kilodan değil o takıntı eskiye dayalı😀😀
Maşallah canım bak verebilmissin ne guzel yine verirsin takıntı yapma bende çok kilo takıntılıyım normalde 2 sene önce diyet ve sporla 65 ten 50 ye düştüm sonra baktım çok zayıf oldu 53 e çıkmıştım 53 le hamile kaldım bu kadar kısa sürede 55 oldum bende biraz şişkinliktir diye kendimi avutuyorum :)

Nasıl kullandın canim, bende Hindistan cevizi yağı kullanmayı düşünüyorum tamamen doğal diye
yarı katı halde oluyor oda sıcaklığında, iki parmağımla alıyordum
Vücuda sürerken eriyiveriyor zaten, masaj yaparak genelde duştan sonra tüm vücudumu onunla nemlendirdim hep çok da güzel kokuyor 😂 benim vücudum kuru olduğu için görece olarak hızlı emiyordu

Bu arada çatlak konusunda ben ilkinde doğal yağ karışımı kullandım hem de pehlivan gibi ama çatladım.
nemlendirmekten çok daha önemli olan
Genetik, suyu bol tüketmek ve hareketsiz olmamak bence.
İlk hamileliğim ytarak geçti çoğunlukla benim kasılmalarım olduğu için.
hem de 5 kilo almışken çatladım 3,400 bebeğim doğdu zaten :))
O yüzden doktorunuzun izin verdiği ölçüde yürüyüş yapmak ya da ilgilendiğiniz bir spor varsa ona devam etmek, dengeli beslenmek ve su çok önemli.

Hoşgeldiniz. Benimde tahmini doğum tarihim 16 Nisan 😊 sitede ben sadece üst tarafta profilimiz varya oradan hesap detaylarına girip, tahmini doğum tarihini ekledim. Sizde yapabilirsiniz 😊
Birinci sayfadaki ilk mesajı alıntılayıp son adet tarihi kaçıncı bebek kaç yaşındasın hangi şehirdensin ve bebeğin doğum tarihini yazın listeye ekler sizi adminimiz

Kızlar ben çatlak için oğlumdayken bio oil kullanmıştım gerçekten çok iyi çok memnundum. Doğuma belki bir belki 2 çatlakla girmişimdir ama doğumdan sonra odaya geldim karnıma baktım ve şookk 😅 alt karında 10 tAne falan olmuşlar😁

Hanımlar aramızda anaokul öğretmeni yada tecrübeli anneler varsa birsey danışmak istiyorum ☺️ oğlum anaokuluna başlayacak bugün alışverişini yapacağım ama sınıfta ayrı ev ayakkabısı panduf tarzı birsey mi giyiliyor yoksa ayakkabılarla mı giriliyor? Ona göre birseyler bakayım bugün
Benim oğlum da yarın kreşe başlıyo canım 🥰 bizden rahat sandalet ya da crocs tarzı olanlardan istediler içeride giymek için. Kışın panduf

Yaa anaokul öğretmeni misin ne güzel 😍 evet harika bi duygu ondan cok ben heyecanlıyım 😅 salı günü de uyum eğitimlerine başlanacakmış. Oğlum da ama ben ağlarım seni özlerim diyor🙈
Bizim de işte yarın başlıyo oryantasyon süreci ve ben çok korkuyorum. Umarım kolaylıkla alışırlar 😇

Hindistancevizi yağı sipariş vericem
Benmde ilk gebeliğimden kalma çatlağım var
2. De hcevizi yağı kullandım çatlak olmadı o yüzden bunda da tercihimi bundan yana yapıceğimm ☺️
Hindistan cevizi yağında bi sorun yaşadın mı canım tüylenme gibi. Ben de şu an hindistan cevizi yağı kullanıp 3-4 ay olunca çatlak kremine geçicem de hindistan cevizi yağı tüylenme yapıyo dediler ondan başlayamadım bi

Lierac sipariş verdim. Yorumları okudum lieractan çok memnun kalmışlar
Ben lierac kullandım ilk gebeliğimde, genel olarak memnun kaldım. Göbeğimde falan hiç çatlak yok. Sadece kalçalarımın yan kısımlarında biraz var. Oralar da zaten o kadar çok kaşınıyodu ki son zamanlar, kaşımaktan mahvolmuştum.
Bu kez önce bio-oil deniyim diyorum

Kızlar ben çatlak için oğlumdayken bio oil kullanmıştım gerçekten çok iyi çok memnundum. Doğuma belki bir belki 2 çatlakla girmişimdir ama doğumdan sonra odaya geldim karnıma baktım ve şookk 😅 alt karında 10 tAne falan olmuşlar😁
Aa bio oil işe yaramadı mı onu alayım diyodum.
Biraz da genetik oluyo canım bu çatlama konusu

Dün doktor bana da verdi ama kullanıp kullanmamakta kararsızım. Faydasını gördün mü?
Kokulardan bile midem bulanıyor, sabah eşim omlet yapmıştı burnumu tuta tuta yedim 🤦🏻‍♀️
Birçok şey öyle, ağzımın tadı bile değişik
Evet canım çok faydasını gördüm ve prilam gebeler için yapılan bir ilaç rahatlıkla kullanabilirsin

Eklentiler

• CEDE835B-0ACD-4347-BE4F-329BB7E779E6.jpeg
    CEDE835B-0ACD-4347-BE4F-329BB7E779E6.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 25
Hindistan cevizi yağında bi sorun yaşadın mı canım tüylenme gibi. Ben de şu an hindistan cevizi yağı kullanıp 3-4 ay olunca çatlak kremine geçicem de hindistan cevizi yağı tüylenme yapıyo dediler ondan başlayamadım bi
Ay öyle mi , şimdiden killanma arttı bende alt bacağım lazerliydi bakiyorum artmaya başladı kıllar.

X