2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Yarın toplantı olcak orda söylerler herhalde ben cok heyecan yaptım yaaa 🙈 ilk veli toplantima katılıyorum 😂😂😂
Ben geçen sene de göndermiştim okullar başlıyor diye göbek atıyorum resmen🤣 okulun baslamasi ile 2. Trimestera giriyorum asıl enerjik olacağım zaman geliyor inşallah

yarı katı halde oluyor oda sıcaklığında, iki parmağımla alıyordum
Vücuda sürerken eriyiveriyor zaten, masaj yaparak genelde duştan sonra tüm vücudumu onunla nemlendirdim hep çok da güzel kokuyor 😂 benim vücudum kuru olduğu için görece olarak hızlı emiyordu

Bu arada çatlak konusunda ben ilkinde doğal yağ karışımı kullandım hem de pehlivan gibi ama çatladım.
nemlendirmekten çok daha önemli olan
Genetik, suyu bol tüketmek ve hareketsiz olmamak bence.
İlk hamileliğim ytarak geçti çoğunlukla benim kasılmalarım olduğu için.
hem de 5 kilo almışken çatladım 3,400 bebeğim doğdu zaten :))
O yüzden doktorunuzun izin verdiği ölçüde yürüyüş yapmak ya da ilgilendiğiniz bir spor varsa ona devam etmek, dengeli beslenmek ve su çok önemli.

Lierac sipariş verdim. Yorumları okudum lieractan çok memnun kalmışlar

Kızlar ben çatlak için oğlumdayken bio oil kullanmıştım gerçekten çok iyi çok memnundum. Doğuma belki bir belki 2 çatlakla girmişimdir ama doğumdan sonra odaya geldim karnıma baktım ve şookk 😅 alt karında 10 tAne falan olmuşlar😁

Ben lierac kullandım ilk gebeliğimde, genel olarak memnun kaldım. Göbeğimde falan hiç çatlak yok. Sadece kalçalarımın yan kısımlarında biraz var. Oralar da zaten o kadar çok kaşınıyodu ki son zamanlar, kaşımaktan mahvolmuştum.
Bu kez önce bio-oil deniyim diyorum

Bunu aldım canım bitkisel

Ay öyle mi , şimdiden killanma arttı bende alt bacağım lazerliydi bakiyorum artmaya başladı kıllar.
Kızlar bence çatlamak tamamen genetik. Ben kızımda hem spor yaptım hem su içtim hem de pehlivan gibi sürekli yaglandim 37. Haftadaydim catlagim yoktu genetik diyenlere yoooo diyordum. Bir sabah kalktım karnım yanlarim tamamen kıpkırmızı catlamisti 1 gecede.
Killanma konusunda da ben tüm vücut lazerliydim. Kızımdan sonra yari yariya geri geldi kıllar o yüzden çocuk defterini kapatinca tekrar düşünüyorum

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
@BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
Nare196 Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@jeli81
37​
27 Haziran​
Düzce​
2​
79​
@mariatheresia
38​
27 Haziran​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
I ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
@Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@neselikiz87
35​
28 Haziran​
İstanbul​
3​
53​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@snowflake88
34​
29 Haziran​
Ankara​
1​
59​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
@Armi2021
30​
1 Temmuz​
1​
65​
@merve4416
35​
1 Temmuz​
Malatya​
2​
68​
@meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@sessizyazar
34​
1 Temmuz​
2​
67​
@Hemsiree2e
28​
2 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
@kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@None9696none
26​
2 Temmuz​
İstanbul​
1​
58​
@melodit
34​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
74​
@Lelamor
31​
4 Temmuz​
3​
53​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
60​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@meltem kececi
27​
6 Temmuz​
1​
68​
@nail art
35​
5 Temmuz​
İstanbul​
1​
67​
@bshk1993
29​
6 Temmuz​
Zonguldak
2​
50​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@sadecebirii
32​
7 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
53​
@Nargizulya
36​
7 Temmuz​
İstanbul​
2​
82​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@VivaLaJuicy
33​
7 Temmuz​
İstanbul​
1​
56​
@Beautiful woman
23​
8 Temmuz​
İzmir​
1​
58​
@bernisko
27​
8 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
@En5
26​
10 Temmuz​
İzmir​
1​
@ilkyaznisan
31​
11 Temmuz​
İzmir​
1​
65​
@BUKITOKI
28​

10 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
56​
@A R Y A
28​
12 Temmuz​
1​
@MugeBulut
35​
13 Temuuz​
İstanbul​
1​
64​
Maviiportakal Maviiportakal
27​
15 Temmuz​
Gümüşhane
1​
61​
42​
16 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
Z ZorluBekleyis
28​
16 Temmuz​
Van​
1​
46​
@zehzeh2
17 Temmuz​
2​
@thepinklawyer
27​
17 Temmuz​
İstanbul​
1​
@Black87
35​
17 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@Belisimm
26​
18 Temmuz​
Sakarya​
1​
65​
@mammamia44
27​
19 Temmuz​
İstanbul​
1​
69​
paulfrank paulfrank
34​
19 Temmuz​
İstanbul​
1​
72​
@MaviMervis2690
32​
19 Temmuz​
1​
63​
@dsvsr
25​
20 Temmuz​
Kastamonu​
1​
62​
@mineHira
37​
22 Temmuz​
İstanbul​
A Artur
23​
22 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
A April wind
26​
23 Temmuz​
2​
47​
@pank
29​
23 Temmuz​
Ankara​
1​
58​
@hatice buse kaya
27​
24 Temmuz​
İzmir​
3​
108​
@kardelennncicegi
36​
27 Temmuz​
İstanbul​

Son adet tarihim : 10.07.2022
İlk hamileliğim
Tahmini doğum tarihim: 16.04.2023

Zaten agri gibide degil rahatsizlik veren bi his batma gibi bakalim umarim ters giden bisey yoktur
Çok normal canım bebek yerleşiyor. Benim daha 3 gündür falan azaldi arada yokluyor geçiyor
10. Haftada azalır inşallah

46 kilo mu 😀 allahım tartıda hiç gördüğümü hatırlamıyorum o rakamı ya bence çok şanslısın. Boşver yiyip alamamak daha güzeldir bence 😀 verdim de gel Bi de bana sor, 2 ay boyunca her gün 21-22-23 saat aç durdum. Durabildiğim kadar dayandım 😀
Aç kalarak vermek iyi değil diyolar o saatler çok cok fazla kendine eziyet etme 😂😂ya ne şans ama demi diyetisyene de gittim oda dedi almak daha zor diye. Bekarken evlenince alırsın dediler almadım. Hamile kalınca alırsın dediler tek ümidim bu artık. Benim de hayatım boyunca en çok gördüğüm 48 kilo düşün artık 😂😂

Kızlar bence çatlamak tamamen genetik. Ben kızımda hem spor yaptım hem su içtim hem de pehlivan gibi sürekli yaglandim 37. Haftadaydim catlagim yoktu genetik diyenlere yoooo diyordum. Bir sabah kalktım karnım yanlarim tamamen kıpkırmızı catlamisti 1 gecede.
Killanma konusunda da ben tüm vücut lazerliydim. Kızımdan sonra yari yariya geri geldi kıllar o yüzden çocuk defterini kapatinca tekrar düşünüyorum
Evet genetik de etkili kesinlikle bazen ne yaparsan yap çatlıyorsun ama tedbiri elden bırakmamak lazım. 🥰
Ben de ilkinde pehlivan gibi sürekli yağlandım ama daha 20. Haftada çatlağım olmaya başladı.
2. De olmadı ama çatlak ya çalışıyordum hareketli bi hayat sonucu ya da hindistancevizi yağının etkisi hiç çatlak olmadı iki zıt durum yaşadım yani 🤣 bakalım bunda ne olacak.

İnşallah ya benim oğlum hem hevesli hemde seni özlerim diyor 🙈 salı günü uyum eğitimi olacakmış bakalım nasıl geçecek 😅
Ay inşallah kolaylıkla atlatsınlar süreci canım. Seninki biraz daha büyük, çok zorlanmazsınız gibi

Aç kalarak vermek iyi değil diyolar o saatler çok cok fazla kendine eziyet etme 😂😂ya ne şans ama demi diyetisyene de gittim oda dedi almak daha zor diye. Bekarken evlenince alırsın dediler almadım. Hamile kalınca alırsın dediler tek ümidim bu artık. Benim de hayatım boyunca en çok gördüğüm 48 kilo düşün artık 😂😂
Aç durmak iyi değil ama deyse yapamıyordum. Aralıklı oruç diyetiyle verebildim bende. Bence almamak daha iyi ya istediğini yiyebiliyorsun bu bana kilo yapar diye Bi derdin yok 😀😀 madem almak istiyorsun istediğin kadar alırsın inşallah hamilelikte 😊

Yok canım ama benim genel olarak hamilelikte kıllanmalarım artıyor (daha doğrusu tüylerim kararıyor) 😂doğumdan sonra eski seyrine dönüyor. İkisinde de aynısı oldu.
Saçların hamilelikte gürleşmesi gibi bi durum sanırım hormonlardan 😅
Evet evet hamilelikte tüylenme ve çok çabuk uzamaları sorunu artıyo malesef hormonlardan :)

Kizlar merhaba dun aksamsan beri sag kasıgimda baslayan bir agri var. Aslinda agri gibide degil orda bi rahatsizlik hissi duyuyorum ara ara gecip ozellikle ayaga kalktigimda tekrar basliyor. Bu tarz bisey yasayan varmi sali gunu kalp atisi icin gidecektik ama yarin sabahtan mi gitsem diye dusunuyorum biraz endiselendim
Böyle şeyler ilk haftalarda normal canım. Ağrı, batma olabilir. Ama için rahat etmiyosa yarına al randevunu

X