2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Süpermiş valla nasıl beslenme uyguluyor Peki neler yiyosun ben kendim bişe hazırlayınca iştahım olmuyo ya
Bol proteinli iki ana öğün ve 4-5 ara öğün. Ekmek makarna pilav yasak biraz da şekerim ve kolesterolum sınırda o yüzden. Yani bakalım işe yarayacak mı. Çok kilo almamam lazım bu süreçte. Hatta en fazla 85-87 ile doğuma gidersem süper olacak.

Kızlarr kontrolden çıktım. Çok şükür bebişimi gördüm, çok mutluyum 😍 günlerdir iyi mi diye hep içim içimi yiyodu. 8+3 günlük çıktı, son gidişimize göre 3 gün öne gitmiş, satı yavaş yavaş yakalıycak gibi duruyo dedi.

Bu arada herkese yazamadım, mide bulantısı yaşayan arkadaşlarım geçmiş olsun 🌺
Ay çok sevindim çok güzel bir haber bu. 😍😍😍

Kizlar bide benim gebeligi ilk ogrendigim haftalar karnim baya sisti simdi normale dondu gibi bu da kafami karistiriyo bi sorun mu var acaba diye en son ayin 16sinda gittim doktora 1 ay sonraya cagirdi gecmiyo zaman ☹

Bana da hamile kadınların kan akışı hızlanıyor onu hissediyorsun demişti. İlk hamilelikse 20 haftadan sonra eğer 2.3. hamilelik ise 15 haftadan hissedilebiliyormuş. İkili üçlü test taraması mı sizin dediğiniz?
evet 12.haftanda gerek yok bence aldırmıcaksan dedi.

Kızlarr kontrolden çıktım. Çok şükür bebişimi gördüm, çok mutluyum 😍 günlerdir iyi mi diye hep içim içimi yiyodu. 8+3 günlük çıktı, son gidişimize göre 3 gün öne gitmiş, satı yavaş yavaş yakalıycak gibi duruyo dedi.

Bu arada herkese yazamadım, mide bulantısı yaşayan arkadaşlarım geçmiş olsun 🌺
Oyyy masallah kuzum cok şükür yolunda herşey 🙏🙏 bidaki kontrol ne zaman cagırdı peki

Merhaba ,
Çamlıca medipol hastanesinde Zeynep Elmalı ya giden var mı ? Hastane yada dr. hakkında görüşlerinizi bekliyorum :)
Ben bağcılara gittim Feride mimaroğlu. Öğr üyesiymiş. Çok memnun kaldım doktordan hastaneden de öyle. Ama işte bana uzak bağcılar. Çamlıcadakine giden olursa veya koşuyoluna giden varsa beni de etiketler misiniz ya da siz giderseniz.

Kizlar bide benim gebeligi ilk ogrendigim haftalar karnim baya sisti simdi normale dondu gibi bu da kafami karistiriyo bi sorun mu var acaba diye en son ayin 16sinda gittim doktora 1 ay sonraya cagirdi gecmiyo zaman ☹
o şişlik adet olmadığımız için oluşuyor belli bi zamanda gazla iniyor. Ben şuan 5 aylık gibi karnım kocaman ama biliyorumki gazın şişkinliği:110:benimde 19.da kontrolum ama ben 24 eylülde eşimin doğum günü o gün gidip cinsiyete zorlıcam doktorumu :eğlence::eğlence::eğlence:

500 gr geliyo gidiyo anlamadım ödem galiba 😁 iştah normaldeki gibi yiyorum bi kaç gündür bulantı değil de böyle değişik bir şey var yemek istemiyorum çok kapandı biraz galiba iştahım
Fazla kilonuz varsa vermenizde sakınca yokmuş. En önemlisi sağlıklı yiyecekler tüketmek. Bol bol su için. Ben zorla içiyorum suyu hiç sevmem. Normalde çok çay içerdim çay yasak sadece günde bir tane kahve içebiliyorum. 2-3 lt su içmemiz lazımmış. Gece bile wc ye kalkıyorum artık.

o şişlik adet olmadığımız için oluşuyor belli bi zamanda gazla iniyor. Ben şuan 5 aylık gibi karnım kocaman ama biliyorumki gazın şişkinliği:110:benimde 19.da kontrolum ama ben 24 eylülde eşimin doğum günü o gün gidip cinsiyete zorlıcam doktorumu :eğlence::eğlence::eğlence:
Normal diyosun yani simdi karnimin normale donmesi 😃 kafayi yemezsem iyidir kontrol gunune kadar bian once soyle hareketlerini falan hissetmeye baslasam da bi oh desem. Insallah ogrenebilirsin canim esine guzel surpriz olur 🎂

Malesef 2021'den beri 2 kez kürtaj olmak zorunda kaldım. Bu gebeliğimde ilk defa 9. haftaya geldim. O yüzden belirtli kaybolması durumları beni endişelendiriyor. Bu benle ilgili bir durum, normalde olup olmaması bir gösterge değil. Bazen kaybolup geri geldiği oluyor, bazen hiç olmayabiliyormuş. Lütfen benim takıntım sizi endişelendirmesin <3
Teşekkür ederim . İnşallah hepimizin hamileliği sağlıkla ilerler bebeğimizi kucağımıza alırız 🤗

Fazla kilonuz varsa vermenizde sakınca yokmuş. En önemlisi sağlıklı yiyecekler tüketmek. Bol bol su için. Ben zorla içiyorum suyu hiç sevmem. Normalde çok çay içerdim çay yasak sadece günde bir tane kahve içebiliyorum. 2-3 lt su içmemiz lazımmış. Gece bile wc ye kalkıyorum artık.
Benim kilom normal ama su içemiyorum yaa. Yaz girdiğinden beri aşırı içiyodum çok da severim ama tadı çok kötü geliyor zorla içiyorum o da 3 4 bardak anca

X