2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
2li test hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar yaptıracak olanlar olmayanlar yorum yapabilir mi

ilkinde yaptırmamıştım ölçüm güvenli değil diye ama şimdi emin olamıyorum
risk yüksek çıkarsa devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümlerinde ücretsiz fetal dna testi yapılıyormuş diye duymuştum
Merhaba benim kontrolüm yarın,
Yaptırmayı düşünüyorum hem fetal hem de ikili test aklımda yarın doktorumun yönlendirmesine göre arayışa girerim

2li test hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar yaptıracak olanlar olmayanlar yorum yapabilir mi

ilkinde yaptırmamıştım ölçüm güvenli değil diye ama şimdi emin olamıyorum
risk yüksek çıkarsa devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümlerinde ücretsiz fetal dna testi yapılıyormuş diye duymuştum

ikili testi bence aileler yanlış yorumluyor,
ikili test bir risk oranı çıkarıyor, bu riskin derecesine göre senin aksiyon alıp almama şansın var. Risk yüksek çıkarsa bazı komplikasyonları göze alarak cvs ya da amniyosentez yaptırabiliyorsun ve %100 doğru sonucu onun verdiğini zaten söylüyor doktorlar.
ikili testte risk yüksek çıkıyor buna rağmen aile aksiyon almamayı tercih ediyor ve doğumda bebek normal doğuyor bu sefer diyorlar ki test yanlış çıktı güvenilmez. Oysa ki test sana bebek şöyle demedi bebeğin şöyle olma ihtimali şu kadar dedi.
Sen bu riski her türlü göze alacaksan, bebeği her koşulda dünyaya getireceksen o zaman yaptırmayabilirsin.
ya da bebeği her türlü dünyaya getireceksen fakat doğum sonrası bu duruma hazırlıklı olarak süreci yönetmek istiyorsan testi yaptırabilirsin.

Ama ben bebeğin sağlık durumundan yüzde 99.9 emin olmak istiyorum diyorsan fetal dna..
ve devlet hastaneleri artık yapmıyor testi.

ikili testi bence aileler yanlış yorumluyor,
ikili test bir risk oranı çıkarıyor, bu riskin derecesine göre senin aksiyon alıp almama şansın var. Risk yüksek çıkarsa bazı komplikasyonları göze alarak cvs ya da amniyosentez yaptırabiliyorsun ve %100 doğru sonucu onun verdiğini zaten söylüyor doktorlar.
ikili testte risk yüksek çıkıyor buna rağmen aile aksiyon almamayı tercih ediyor ve doğumda bebek normal doğuyor bu sefer diyorlar ki test yanlış çıktı güvenilmez. Oysa ki test sana bebek şöyle demedi bebeğin şöyle olma ihtimali şu kadar dedi.
Sen bu riski her türlü göze alacaksan, bebeği her koşulda dünyaya getireceksen o zaman yaptırmayabilirsin.
ya da bebeği her türlü dünyaya getireceksen fakat doğum sonrası bu duruma hazırlıklı olarak süreci yönetmek istiyorsan testi yaptırabilirsin.

Ama ben bebeğin sağlık durumundan yüzde yüz emin olmak istiyorum diyorsan fetal dna..
ve devlet hastaneleri artık yapmıyor testi.
aynen risk hesabı oldugunu biliyorum, ancak fetal dna yı da eder elinde riskli sonuc varsa tıbbi genetikten randevu alarak yaptırıyorsun diye daha yenilerde burda birinden okudum
o yüzden yaptırsam mı bilemedim

aynen risk hesabı oldugunu biliyorum, ancak fetal dna yı da eder elinde riskli sonuc varsa tıbbi genetikten randevu alarak yaptırıyorsun diye daha yenilerde burda birinden okudum
o yüzden yaptırsam mı bilemedim
benim bildiğim ümraniye ve izmir tepecik devlet hastanelerinde yapılıyormuş ama oralarda bu işlemi durdurmuş.
senin dediğin hastane hangisi?

bence ikili test kararını az önce yazdığım şekilde düşünerek verebilirsin kilit cümle bu;
"Sen bu riski her türlü göze alacaksan, bebeği her koşulda dünyaya getireceksen o zaman yaptırmayabilirsin.
ya da bebeği her türlü dünyaya getireceksen fakat doğum sonrası bu duruma hazırlıklı olarak süreci yönetmek istiyorsan testi yaptırabilirsin."

benim bildiğim ümraniye ve izmir tepecik devlet hastanelerinde yapılıyormuş ama oralarda bu işlemi durdurmuş.
senin dediğin hastane hangisi?

bence ikili test kararını az önce yazdığım şekilde düşünerek verebilirsin kilit cümle bu;
"Sen bu riski her türlü göze alacaksan, bebeği her koşulda dünyaya getireceksen o zaman yaptırmayabilirsin.
ya da bebeği her türlü dünyaya getireceksen fakat doğum sonrası bu duruma hazırlıklı olarak süreci yönetmek istiyorsan testi yaptırabilirsin."
evet ben de Ümraniye için okudum,
en son ne zaman durdurdular acaba mayıs 2022 de yaptırdım diyen olmuş
bi araştırayım bakalım
engelli cocuk annesi olmak çok başka bi karar,
bu duruma engel olabileceğin noktada olmak mantıklı, dogumdan sonra bi şey olur başım gözüm üstüne,
ama bilerek bence olmamalı
bakalım kararsızım, Ümraniye yapıyorsa şansımı denemek istiyorum

evet ben de Ümraniye için okudum,
en son ne zaman durdurdular acaba mayıs 2022 de yaptırdım diyen olmuş
bi araştırayım bakalım
engelli cocuk annesi olmak çok başka bi karar,
bu duruma engel olabileceğin noktada olmak mantıklı, dogumdan sonra bi şey olur başım gözüm üstüne,
ama bilerek bence olmamalı
bakalım kararsızım, Ümraniye yapıyorsa şansımı denemek istiyorum

yapmıyor canım arkadaşım 1,5-2 ay önce bizzat gitmiş
ödenek nedeniyle kaldırdık demişler.
istersen yine ara sor

Günaydın kızlar ilk defa öğürmedim bgn ilk defa suan rahatım mide bulantısız öğürmesiz 😂😂😂
Günaydın; ben de bu sabah fazla iyi uyandım sinirim bozuldu bir şey mi oldu diye🤣 ben bu sefer kafayı yemezsem iyi ya 😂😂 3 kimyasaldan sonra hamile kalınca fazla korumacı oldum sanırım. Hatta doktora mı gitsem diye düşündüm sonra B BarbieveKen in dedikleri aklıma geldi su an bir şey olacaksa da onu ben tutamayacagim çünkü kanama vs yok. Randevum çarşamba günü beklicem

Merhabalar,

2023 Nisan Anneleri grubuna nasıl üye olacağım , yardımcı olabilir misiniz ?​

Günaydın kızlar ilk defa öğürmedim bgn ilk defa suan rahatım mide bulantısız öğürmesiz 😂😂😂

Günaydın herkese :KK16:

Günaydın; ben de bu sabah fazla iyi uyandım sinirim bozuldu bir şey mi oldu diye🤣 ben bu sefer kafayı yemezsem iyi ya 😂😂 3 kimyasaldan sonra hamile kalınca fazla korumacı oldum sanırım. Hatta doktora mı gitsem diye düşündüm sonra B BarbieveKen in dedikleri aklıma geldi su an bir şey olacaksa da onu ben tutamayacagim çünkü kanama vs yok. Randevum çarşamba günü beklicem

kızçeler günaydın.
mutlu ve sorunsuz kalkmanıza çok sevindim valla belirtisiz olmanın tadı bir başka bence kafaya takmayın bunu tadını çıkarın
I ipti ve canım aynen kötü bir şey varsa da tutamıyoruz ki giden gidiyor bazen olmayınca olmuyor.. niqu ve başka bir kaç arkadaşta malesef deneyimledik. sahi o ne yaptı acaba ya :KK51:

yapmıyor canım arkadaşım 1,5-2 ay önce bizzat gitmiş
ödenek nedeniyle kaldırdık demişler.
istersen yine ara sor
doğrudur, teşekkür ederim canım doğruluğunu test edemiyceksem 2 li yaptırmamın da anlamı yok o zaman
boşa stres, olma ya da olmama ihtimali olan bi şeye aylarca takıp üzülmek istemem
paralı yaptırılabilir gerçi ama sen naptın ne düşünüyorsun

Selam kizlar 6. Haftami doldurmak uzereyim hala hic bir belirti yasamiyorum bende mi bi gariplik var acaba 🙈 ne mide bulantisi ne baska bisey sadece sabah uyandigimda asiri derecede acikmis olarak uyaniyorum baska hic birsey yok. Daha sonrami basliyor bu olaylar yoksa benim gibi hic yasamayanlar varmi

kızçeler günaydın.
mutlu ve sorunsuz kalkmanıza çok sevindim valla belirtisiz olmanın tadı bir başka bence kafaya takmayın bunu tadını çıkarın
I ipti ve canım aynen kötü bir şey varsa da tutamıyoruz ki giden gidiyor bazen olmayınca olmuyor.. niqu ve başka bir kaç arkadaşta malesef deneyimledik. sahi o ne yaptı acaba ya :KK51:
İlk hamileligimde hiç belirtim yoktu; ama o zamanlar ben 26 yaşında bir körpe olduğumdan ve İlk denemede hamile kaldığımdan hiçbir şey bilmiyordum. Gerçekten cahillik mutlulukmus😂

2. Çocuk için toplamda 15 ay korunmasiz 12 ay denedik ve 3 kimyasal geçirdim. Bu sırada maalesef çok şey öğrendim. Tabi çevremde de hamilelik yaşayanlar ve kayıpları olanlar çok oldu onları da duydum öğrendim. Aradaki 4 sene bana gerekli gereksiz çok bilgi yükledi bunlar da ağırlık yaptı. 🙈

Düşünüyorum diyorum ki ipti sen hiç gebelik kaybı yaşamadın ki; kimyasal gebelikte kese bile oluşmuyor rahat ol; ama olamıyorum. Bana annelik hissi 7. Haftada geldi bu hamilelikte ve kaybetme korkusu da beraberinde geliyor.

Yapacak bir şey yok bekliyorum dua ediyorum en hayırlısı olsun hakkımızda hepimizin :KK36:

Selam kizlar 6. Haftami doldurmak uzereyim hala hic bir belirti yasamiyorum bende mi bi gariplik var acaba 🙈 ne mide bulantisi ne baska bisey sadece sabah uyandigimda asiri derecede acikmis olarak uyaniyorum baska hic birsey yok. Daha sonrami basliyor bu olaylar yoksa benim gibi hic yasamayanlar varmi
7 de de rahat geçerse rahat geçer canım, olacaksa olma dönemindesin tam.

doğrudur, teşekkür ederim canım doğruluğunu test edemiyceksem 2 li yaptırmamın da anlamı yok o zaman
boşa stres, olma ya da olmama ihtimali olan bi şeye aylarca takıp üzülmek istemem
paralı yaptırılabilir gerçi ama sen naptın ne düşünüyorsun

ben aslında direkt fetal kafasındaydım
ta ki doktorumla tanışana kadar, doktorum çok iddialı ve gerçekten sayfa sayfa olumlu yorumu var
içimdeki sesin %80'i doktoruna güven ikiliyi yaptır diyor ve sorunsuz olacak her şey diyor
ama ah şu boğa burcu garanticiliği illa herşeyden emin olacak, o yandan yandan dürtüyor fetal fetal diye :olamaz:
yaşım 30 altı olsaydı kesin bu doktor ve ikili derdim
ama şimdi yarın ki doktor konntrolünden sonra kararımı netleştiricem
olursa özel klinik tabi

aha bu ben ve benim 6. haftam :)))

şu an 10+1'den selam ve aynı şekilde devam...

X