2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Evet canım senden bulaşmış olabilir havuza girdiniz mi? Havuzlardan da bulaşıyor böyle şeyler. İğne gibi batar o çok sinir bozucu 😔 Ilık çay da rahatlatıyor durursa makyaj pamuğuna döküp dene
Yok canım korkumuzdan gitmedik bile. Durmuyor damlayı bile uyuyunca damlatıyoruz uyanıyor 🤦🏼‍♀️ neyse bir haftaya kendiliğinden geçermiş 🙏🏻

Benim kide memeden kestikten sonra uykusu bir sıkıntısı olmazsa gayet iyi, deliksiz uyuduğu bile oluyor ama gece uykusuna daldırmak son 1-2 haftadır Çin işkencesi gibi birşey , ya resmen 1 saat uğraşıyoruz uykusuda var görüyoruz, öyle ki biz yorulup uyuyacak duruma geliyoruz daldımı uyuyor ama daldırmak mesele , 1 gündüz uykusu az 2 gündüz uykusu çok geliyor biraz geciktirip teke düşüreyim dedim 1.5 saatten fazla uyumuyor bu sefer uykusuz kalıyor 2 uyku iyi oluyor ama onda da gece uykusuna 9 da geçiremiyorum , asla uyku düzene girmedi tam istediğim gibi dün gece eşim diyor ki hemen olmasa ben sanırım ikinciye cesaret edemezdim😂😂😂😂
Ekin çooook uzun zamandır tek uyku yapıyor ya. Eğer ki her şey yolundaysa gece 21.30 uyku sabah 9.30 uyanış gece devam sütü veriyorum bi 1 gibi bi de sabah 5 gibi içiyor. Öğlen de 12.30 uyku 15.00-15.30 uyanış

Ekin çooook uzun zamandır tek uyku yapıyor ya. Eğer ki her şey yolundaysa gece 21.30 uyku sabah 9.30 uyanış gece devam sütü veriyorum bi 1 gibi bi de sabah 5 gibi içiyor. Öğlen de 12.30 uyku 15.00-15.30 uyanış
Canım tam bu düzen için çabaladım baya çünkü 6-7 de kalkmıyor 8-9 da kalkıyor ve uyuması öğlen oluyor ikinci uyku sarkıyor, biraz dayandırıp 1 de yatırmayı deniyorum sıkıntı şu ki 2.5-3 saat uyumuyor bu uykuda max 1.5 saat sonra uyanıyor, e haliyle akşam göz kaşıyor uyku artıyor o zamanda az uyuttum uykusu var diye üzülüyorum, sitede gördüğüm çocuklarda hep böyle tek uyku yapıyor ama bu uyku uzun oluyor biz 16 aya girmek üzereyiz ama gündüz uykusunu oturtmadık, ben gece birşey vermiyorum gece sıkıntısı yoksa güzel uyuyor bari buna şükür😂

Canım diş cıkarırken oyle aglıyor olabılır. Bazı bebeklerın fıtratı oyle daha gurultucu aglayabılıyorlar. Bızım şöyle sabah 7 ya da 7.30 da uyanır 9.30 10 gıbı uyur ve ıkı uyku yapardı. Aksam da 9 9.30 en gec 10 a uyur. Ama ben bır kac gundur 11.30 da uyutuyorum uzun uyuyor ve tek uyku yapmıs oluyor. Aksaö 8.30 da uyku hazırlıgı 9 da da uyutuyorum. Eger diş sancısı yoksa ya da hasta degılse sabaha kadar uyuyor çünkü gece beslenmemız 9.aydan berı yok. Ama bence sızın uyku saatlerıyle alakalı degıl bazı bebekler ne yapsanda gece uyanıyorlar yine de bır duzenleme yap dene bakalım ve de 4 5 defa uyanması normal degıl ılla kı bır derdı var. Bır yerı agrıyordur huzursuzdur uyanıyordur.
Cnm senin tek uyku düzenin gibi şu anda benim de. Tek uykuda sabah kaçta uyanıyor? Evet sanırım ne yapsam benimki gürültücü çünkü doğduğundan beri uyku düzenine çok dikkat ediyorum. Bu arada bunu yazdım o çığlıklı ağlamalar olmadı kaç gündür ben zaten buraya iyi ne yazsam tersi oluyor kötü bişey yazınca da o problem de geçiyor yazdıktan sonra 😂

Cnm senin tek uyku düzenin gibi şu anda benim de. Tek uykuda sabah kaçta uyanıyor? Evet sanırım ne yapsam benimki gürültücü çünkü doğduğundan beri uyku düzenine çok dikkat ediyorum. Bu arada bunu yazdım o çığlıklı ağlamalar olmadı kaç gündür ben zaten buraya iyi ne yazsam tersi oluyor kötü bişey yazınca da o problem de geçiyor yazdıktan sonra 😂
Canım o zaman sen hep kötuyu buraya yaz 😀Bızım 7 ya da 7.30 en en gec 8 o da bıraz zor oluyor. Artık hep 11.30 da uyutuyorum valla uzun uyuyor ve de aksam erken. Artık ıkı uyku da sabah kı kısa oluyordu ben de ondan tek uyku sıstemıne gectım daha guzel oldu.

Canım tam bu düzen için çabaladım baya çünkü 6-7 de kalkmıyor 8-9 da kalkıyor ve uyuması öğlen oluyor ikinci uyku sarkıyor, biraz dayandırıp 1 de yatırmayı deniyorum sıkıntı şu ki 2.5-3 saat uyumuyor bu uykuda max 1.5 saat sonra uyanıyor, e haliyle akşam göz kaşıyor uyku artıyor o zamanda az uyuttum uykusu var diye üzülüyorum, sitede gördüğüm çocuklarda hep böyle tek uyku yapıyor ama bu uyku uzun oluyor biz 16 aya girmek üzereyiz ama gündüz uykusunu oturtmadık, ben gece birşey vermiyorum gece sıkıntısı yoksa güzel uyuyor bari buna şükür😂
Tek uykuya ilk düştüğünde Ekin de maksimum 1.5 saat uyuyordu. Hatta annem bu çocuğa bu uyku nasıl yetecek diyordu ama 2 uykuda da gece uyku direnmesi yaşıyorduk ben de akışına bıraktım ve 1.5 saatlerden 3-3.5 saatlere çıktık. Bir de tavsiyem uyuttuğun oda çok aydınlıksa karartmalı bir perde kullan.

Tek uykuya ilk düştüğünde Ekin de maksimum 1.5 saat uyuyordu. Hatta annem bu çocuğa bu uyku nasıl yetecek diyordu ama 2 uykuda da gece uyku direnmesi yaşıyorduk ben de akışına bıraktım ve 1.5 saatlerden 3-3.5 saatlere çıktık. Bir de tavsiyem uyuttuğun oda çok aydınlıksa karartmalı bir perde kullan.
Hep karartma kullandım canım doğduğundan beri nerdeyse, bugün benim ki de tek uyku yaptı ve 2 saat uyudu sanırım böyle böyle uzayacak dediğin gibi 2 uyku yaptırmayacağım bende aksi halde gece uyutmak işkence oluyor

Hep karartma kullandım canım doğduğundan beri nerdeyse, bugün benim ki de tek uyku yaptı ve 2 saat uyudu sanırım böyle böyle uzayacak dediğin gibi 2 uyku yaptırmayacağım bende aksi halde gece uyutmak işkence oluyor
Tek uyku yapti dun oglen 2 de kalkti aksam uyumasi yine 12 yi buldu

Evet canım senden bulaşmış olabilir havuza girdiniz mi? Havuzlardan da bulaşıyor böyle şeyler. İğne gibi batar o çok sinir bozucu 😔 Ilık çay da rahatlatıyor durursa makyaj pamuğuna döküp dene

Sosyal medyada mutlaka görmüşsündür 15-18. Ay arası çocuklar anneye ekstra bir düşüyormuş. Bir de 18. Aya kadar kendini anne ile bir bütün sanıyormuş ayrılık kaygıları da artıyor ve uykularını davranışlarını etkiliyormuş. Bu dönemdeyiz hepimiz ben onla alakalı olduğunu düşünüyorum 1-2 ay daha takip et bakalım. Bu arada gaz sancısı olunca da bu şekilde ağlayarak uyanmalar olabiliyor kabızlık için dr bir ilaç verdi demiştin o da sancı yapıyor olabilir bağırsak ilaçları probiyotikler bazen sancılara sebep olabiliyor aklıma gelmişken söyleyim dedim 🤗
Cnm ilacı 3-4 gün kullanıp bıraktık, bırakalı da çok oldu ilaçtan olamaz ,gaz sancısı dicem ama bazen bir türlü sakinleşmiyor odadan çıkmak istiyor çıkartmıyorum tabi bazen yatıp tekrar kitap okuyoruz sakinliyor öyle yatırıyorum ama bir kaç saat sonra tekrar felaket bir çığlık bağırış uyanıyor yine, bazen ben odaya koşana kdr pıt uyuyor o çığlığa rağmen, bazen uyumuyor kucak istiyor kucakta içli içli ağlıyor yatağa koyunca deliriyor mecbur yine baştan rutinler yapıyorum kitabı gösteriyor kendi zaten o okununca bir sakinliyor neyse ki, ben girmezsem baba aynı şeyleri yapıyor uyutuyor ama yoruldum ve üzülüyorum böyle ağlamasına. Bir de bu kitap işini alışkanlık yaptı gibi 😞 baba ile de aynı şeyleri yapıyor ve uyuyor ondan ayrılık kaygısı değildir diye düşünüyorum

Cnm ilacı 3-4 gün kullanıp bıraktık, bırakalı da çok oldu ilaçtan olamaz ,gaz sancısı dicem ama bazen bir türlü sakinleşmiyor odadan çıkmak istiyor çıkartmıyorum tabi bazen yatıp tekrar kitap okuyoruz sakinliyor öyle yatırıyorum ama bir kaç saat sonra tekrar felaket bir çığlık bağırış uyanıyor yine, bazen ben odaya koşana kdr pıt uyuyor o çığlığa rağmen, bazen uyumuyor kucak istiyor kucakta içli içli ağlıyor yatağa koyunca deliriyor mecbur yine baştan rutinler yapıyorum kitabı gösteriyor kendi zaten o okununca bir sakinliyor neyse ki, ben girmezsem baba aynı şeyleri yapıyor uyutuyor ama yoruldum ve üzülüyorum böyle ağlamasına. Bir de bu kitap işini alışkanlık yaptı gibi 😞 baba ile de aynı şeyleri yapıyor ve uyuyor ondan ayrılık kaygısı değildir diye düşünüyorum
Bizimkide icli icli agliyordu son 2 gecedir megersem yan disi cikmis 1 tanesi korktuk bizde dolven falan vermistik.

Ay kizlar benim bebe by by yapmasını ogrendi kendi kendine bide biz ogretmedik. Bay bay derken de ay ay diye bagiriyor bakicida bulduk hic yabancilamadi hemen sarildi gelisimi biraz yavas diye korkuyordum ama gun gectikce yetisiyor sanki akranlarina Leedong Leedong siz naptiniz cnm nasıl durumlar?

Ay kizlar benim bebe by by yapmasını ogrendi kendi kendine bide biz ogretmedik. Bay bay derken de ay ay diye bagiriyor bakicida bulduk hic yabancilamadi hemen sarildi gelisimi biraz yavas diye korkuyordum ama gun gectikce yetisiyor sanki akranlarina Leedong Leedong siz naptiniz cnm nasıl durumlar?
Sen ücretsizdeydin canım niye bakıcı buldun yardımcı olsun diye mi

Canım Osmangönulalın oglu da 18.aya kadar hıc by by ve de alkıs yapmamıs😀Yapmaması onemlı degıl dıyor yapmayabılırmıs. Ama insan yenı bır sey yaptıklarında seviniyor sevincini anlayabiliyorum😁Yurumeye de baslamıstı sankı zamanı gelınce her seyı uapıyorlar ya yeter kı saglıklı olsunlar canım.

X