2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Bende bi kaç günlüğüne istiyordum ama günübirlik bi yere gittik öyle yoruldum ki dedim ben şunu da hayırlısıyla doğurana kadar bana gezme demeyin evde oturacam seneye artık inşallah 😂
Kız ver babasına bak keyfine aksi halde işkence 😂
Kızlar uyku terörünü araştıran oldu mu? Yani gece uyanmaları çığlık çığlığa doğdudundan beri böyle ama normal bir ağlama değil başka bir şey mi var diye şüphelenmeye başladım bağırarak mı uyanıyor sizinkiler de?
Büyüme ataklarında yaşıyoruz canım bunu 2-3 gündür var mesela ağlayarak çığlık çığlığa uyanıyor hemen sarılıyorum tamam burdayım anne yanında diyince sakinliyor. Uyku terörü zaten atak dönemlerinde oluyor. Sizin sürekli mi?

Büyüme ataklarında yaşıyoruz canım bunu 2-3 gündür var mesela ağlayarak çığlık çığlığa uyanıyor hemen sarılıyorum tamam burdayım anne yanında diyince sakinliyor. Uyku terörü zaten atak dönemlerinde oluyor. Sizin sürekli mi?
Kız ben kucağa falan alamıyorum artık zaten hep babada da ikinci gebelik benim daha ağrılı geçiyor niyeyse ya yürümek falan hep baskı hissi oluşturuyor Rheaa Rheaa demişti ama her gebelik daha zor geçer diye gerçekten öyle daha ağrılı daha sık yalancı sancılı falan geçiyor bu karnım sık sertleşiyor oğlanda bu haftalarda baya iyiydim ya bunda çabuk başladı son trimestırın zorlukları

Ohhh missss 🤗 Suyu sevmeleri harika... Ben geçen yaz aşıları tam olmadığı için ne denize ne havuza sokmamıştım. Bu yaz haftasonu bi kaçamak yapıp kişiye özel havuzu olan bir ev kiraladık hem bakalım Ekin uyum sağlayacak mı dedik. Ekin biraz korumacı bir çocuk hemen atılmıyor bi şeylere ben girmez diyordum ama babası hadi gel dedi ve suya atladı biz şok 😂 Çıkardıkça girmek istiyor çok eğlendi o mutlu olunca bize de keyifli geçti tabi vakit. Şimdi haftasonları günübirlik denize kaçıp ağustos sonu da uzun bi tatil daha planımız daha var. Ev ağırlıklı düşünüyoruz ev çok rahat geldi bize, otel nasıl geçiyor her yere koşuyor mu ? O kargaşayı kaldıracak gücüm olmadığı için oteli diğer sene düşünmek daha mantıklı geldi ama bilemiyorum 😂
Çok iyi yapmışsınız canım başta denemeyi bende cok istiyordum burada bebek yüzme eğitmeni ile bi türlü götüremedim ne yapar ne eder cok merak ediyordum ama banyoyu suyu çok sevdiği içinde göze aldım geldim çok güzel geçti havuzda yüzdü bacak çırpıyor ya çok aktif ellerini hareket ettiriyor😀 ama yemek kısmını sevemedim her şeyini getirdim ama yok pek ev gibi olmuyor oradaki çorbalarsa hiç güzel değildi evdeki yaptıklarımıza benzemeyince pilav yogurt makarna gibi atıstırdı cok güzel meyve yedi ve etrafa bakmaktan meraklı kız yemeğe adapte olamadı😀 şimdi ev kiraladık ailem geldi birazda onlarla kalalım dedik oh be bir güzel tarhana yedi yoğurt çorbası yaptık yedi bende cok mutluyum denizi de sevdi tatil güzel geçiyor diyebilirim🌸🌸

Bu arada iştahı inanılmaz açıldı bizimkinin belki aynı durumu yaşayan vardır diye bilgi vereyim, çok zor yiyordu ama kakası da bazen top gibi bazen oyun hamuru kıvamı sert oluyordu, bağırsağı çalıştıran bir ilaç verdi doktorumuz kaka normale dönünce iştah anında açıldı artık sebze meyve bol lifli yiyor dolayısıyla kaka da normalleşti, şu an yemek yetiştiremez oldum yiyen çocuk inanılmaz bir mutlulukmuş 💕 hafif kabızlık ve iştahsızlığı birlikte yaşayan varsa kısa dönem bir bağırsak rahatlatıcı verebilir doktoruna danışıp iştah ona bağlı açılacak.
Çok sevindim gerçekten maşallah diyeyim yiyen bebek mutluluktur ya😍
Zaten lifli şeyler bu konuda hayat kurtarıcı özellikle şeftali kayısı cok iyi geliyor bizimkine de

Kızlar uyku terörünü araştıran oldu mu? Yani gece uyanmaları çığlık çığlığa doğdudundan beri böyle ama normal bir ağlama değil başka bir şey mi var diye şüphelenmeye başladım bağırarak mı uyanıyor sizinkiler de?
Atak dönemlerinde böyle oluyor bende böyle uyandıgında hep baktık denk geliyordu yani onun dısında normal ağlıyor ya da ses cıkarıyor bi şekilde bizde uyanıyoruz

Çok iyi yapmışsınız canım başta denemeyi bende cok istiyordum burada bebek yüzme eğitmeni ile bi türlü götüremedim ne yapar ne eder cok merak ediyordum ama banyoyu suyu çok sevdiği içinde göze aldım geldim çok güzel geçti havuzda yüzdü bacak çırpıyor ya çok aktif ellerini hareket ettiriyor😀 ama yemek kısmını sevemedim her şeyini getirdim ama yok pek ev gibi olmuyor oradaki çorbalarsa hiç güzel değildi evdeki yaptıklarımıza benzemeyince pilav yogurt makarna gibi atıstırdı cok güzel meyve yedi ve etrafa bakmaktan meraklı kız yemeğe adapte olamadı😀 şimdi ev kiraladık ailem geldi birazda onlarla kalalım dedik oh be bir güzel tarhana yedi yoğurt çorbası yaptık yedi bende cok mutluyum denizi de sevdi tatil güzel geçiyor diyebilirim🌸
Yaa aynı sanki öğretmişsin gibi ayak kol çırpıyorlar 😆 Otelde yemek kısmını ben kendim için bile sevmiyorum açıkçası en iyi otel bile olsa bana hijyenik ve taze gelmiyor 🥴 o yüzden otelde hep anlık pişen ızgara, balık et tarzı şeyler tercih edip tatlı asla yemem hele o tatlılar o tatlıları seven var mı ya 😆 Ben de evciyim ev tatili kesinlikle çok daha güzel evde yemek hazırlama kısmı külfetmiş gibi görünse de çekirdek aile ile çok zevkli oluyor bir paket makarna haşlasan karnın doyuyor çocuklara da içine sinen şeyi pişirip yedirmiş oluyorsun 😀 Bahçede özgürce koşup, pis olmadığını bildiğin havuza sokabilmekte artısı 😍
Gitmem mi, iki-üç hafta kalıyorum birkaç günlüğüne evime dönüyorum sonra yeniden kaçıyorum resmen :KK70:
Harika bir fırsat eve dönerken çocukları unutup dön 😆

Doğduğundan beri değil ama zaman zaman yaşıyoruz. Ne zaman bitecek bu uyku sorunları 🤦🏼‍♀️

Kızlar selam. Oğlumun gözünde arpacık çıkmış antibiyotikli damla verdi doktor. Daha önce başına gelen oldu mu acaba?

Kızlar selam. Oğlumun gözünde arpacık çıkmış antibiyotikli damla verdi doktor. Daha önce başına gelen oldu mu acaba?
Geçmiş olsun kızımda değil ama bende olmuştu bi kere aynı şekilde antibiyotikli krem kullanmıştım ve toparlanmıştı hemen. Arpacıkta bakteriyel sebepli bir şey o yüzden antibiyotik fayda ediyor

Geçmiş olsun kızımda değil ama bende olmuştu bi kere aynı şekilde antibiyotikli krem kullanmıştım ve toparlanmıştı hemen. Arpacıkta bakteriyel sebepli bir şey o yüzden antibiyotik fayda ediyor
Bende de iki hafta önce vardı canım aynı damlayı yazmış. Eczacı da bunlarda büyük küçük formül değişmiyor demiş eşime. Benden mi bulaştı diye üzülüyorum 🙁 ağrıyor belli ki, yarı açık durumda 🙁 umarım çabuk toparlar benimki zor iyileşti nedense.

Kız ben kucağa falan alamıyorum artık zaten hep babada da ikinci gebelik benim daha ağrılı geçiyor niyeyse ya yürümek falan hep baskı hissi oluşturuyor Rheaa Rheaa demişti ama her gebelik daha zor geçer diye gerçekten öyle daha ağrılı daha sık yalancı sancılı falan geçiyor bu karnım sık sertleşiyor oğlanda bu haftalarda baya iyiydim ya bunda çabuk başladı son trimestırın zorlukları
Vücut tanıyor artık daha önceden tecrübeli:) umarım bundan sonrası kolay geçer:))

Cnm ataklarda hep yaşıyoruz ama atak dışında da haftada 2-3 gün kesin oluyor, genelde odaya girdiğimde emekleme pozisyonunda ağlıyor hareketsiz şekilde, pozisyonunu değiştiriyorum sırtını kaşıyorum bazen 5 dk sürüyor bazen yarım saat susup susup tekrar ağlıyor. Normalde herkesin bu kadar sık yaşadığını sanmıyorum ama çözemedim bu olayı.

Yaa aynı sanki öğretmişsin gibi ayak kol çırpıyorlar 😆 Otelde yemek kısmını ben kendim için bile sevmiyorum açıkçası en iyi otel bile olsa bana hijyenik ve taze gelmiyor 🥴 o yüzden otelde hep anlık pişen ızgara, balık et tarzı şeyler tercih edip tatlı asla yemem hele o tatlılar o tatlıları seven var mı ya 😆 Ben de evciyim ev tatili kesinlikle çok daha güzel evde yemek hazırlama kısmı külfetmiş gibi görünse de çekirdek aile ile çok zevkli oluyor bir paket makarna haşlasan karnın doyuyor çocuklara da içine sinen şeyi pişirip yedirmiş oluyorsun 😀 Bahçede özgürce koşup, pis olmadığını bildiğin havuza sokabilmekte artısı 😍

Harika bir fırsat eve dönerken çocukları unutup dön 😆
Aynen öyle canım her cümlene katılıyorum makarnamızı yaptık yedik😀 otelden çıktık eve geçtik annem bi güzel yedirdi çorbalarını iki günde topladı çocuk valla😀

Bende de iki hafta önce vardı canım aynı damlayı yazmış. Eczacı da bunlarda büyük küçük formül değişmiyor demiş eşime. Benden mi bulaştı diye üzülüyorum 🙁 ağrıyor belli ki, yarı açık durumda 🙁 umarım çabuk toparlar benimki zor iyileşti nedense.
Evet canım senden bulaşmış olabilir havuza girdiniz mi? Havuzlardan da bulaşıyor böyle şeyler. İğne gibi batar o çok sinir bozucu 😔 Ilık çay da rahatlatıyor durursa makyaj pamuğuna döküp dene
Cnm ataklarda hep yaşıyoruz ama atak dışında da haftada 2-3 gün kesin oluyor, genelde odaya girdiğimde emekleme pozisyonunda ağlıyor hareketsiz şekilde, pozisyonunu değiştiriyorum sırtını kaşıyorum bazen 5 dk sürüyor bazen yarım saat susup susup tekrar ağlıyor. Normalde herkesin bu kadar sık yaşadığını sanmıyorum ama çözemedim bu olayı.
Sosyal medyada mutlaka görmüşsündür 15-18. Ay arası çocuklar anneye ekstra bir düşüyormuş. Bir de 18. Aya kadar kendini anne ile bir bütün sanıyormuş ayrılık kaygıları da artıyor ve uykularını davranışlarını etkiliyormuş. Bu dönemdeyiz hepimiz ben onla alakalı olduğunu düşünüyorum 1-2 ay daha takip et bakalım. Bu arada gaz sancısı olunca da bu şekilde ağlayarak uyanmalar olabiliyor kabızlık için dr bir ilaç verdi demiştin o da sancı yapıyor olabilir bağırsak ilaçları probiyotikler bazen sancılara sebep olabiliyor aklıma gelmişken söyleyim dedim 🤗

Atak dönemlerinde böyle oluyor bende böyle uyandıgında hep baktık denk geliyordu yani onun dısında normal ağlıyor ya da ses cıkarıyor bi şekilde bizde uyanıyoruz
Bizim atak dönemi dışında da oluyor ben uzun süre herkes oluyordur sandım ama şimdi anlıyorum normal olmadığını.
Doğduğundan beri değil ama zaman zaman yaşıyoruz. Ne zaman bitecek bu uyku sorunları 🤦🏼‍♀️
Ay evet ya büyüdükçe düzelirler herhalde 🙏🏻

Sabah 8de uyaniyor. ogle uykusuna 1 de yatiyor 3 4 gibi kalkiyor aksam da 11 de yatiyor.
Amanın 11 çok geçmiş ya kendimize ayırdığımız tek vakit bizim akşamları ondan 9 da uyumuş olsun istiyorum, sabah biraz daha erken kaldırıyorum bakalım nasıl olcak.

Evet canım senden bulaşmış olabilir havuza girdiniz mi? Havuzlardan da bulaşıyor böyle şeyler. İğne gibi batar o çok sinir bozucu 😔 Ilık çay da rahatlatıyor durursa makyaj pamuğuna döküp dene

Sosyal medyada mutlaka görmüşsündür 15-18. Ay arası çocuklar anneye ekstra bir düşüyormuş. Bir de 18. Aya kadar kendini anne ile bir bütün sanıyormuş ayrılık kaygıları da artıyor ve uykularını davranışlarını etkiliyormuş. Bu dönemdeyiz hepimiz ben onla alakalı olduğunu düşünüyorum 1-2 ay daha takip et bakalım. Bu arada gaz sancısı olunca da bu şekilde ağlayarak uyanmalar olabiliyor kabızlık için dr bir ilaç verdi demiştin o da sancı yapıyor olabilir bağırsak ilaçları probiyotikler bazen sancılara sebep olabiliyor aklıma gelmişken söyleyim dedim 🤗

Amanın 11 çok geçmiş ya kendimize ayırdığımız tek vakit bizim akşamları ondan 9 da uyumuş olsun istiyorum, sabah biraz daha erken kaldırıyorum bakalım nasıl olcak.
Benim kide memeden kestikten sonra uykusu bir sıkıntısı olmazsa gayet iyi, deliksiz uyuduğu bile oluyor ama gece uykusuna daldırmak son 1-2 haftadır Çin işkencesi gibi birşey , ya resmen 1 saat uğraşıyoruz uykusuda var görüyoruz, öyle ki biz yorulup uyuyacak duruma geliyoruz daldımı uyuyor ama daldırmak mesele , 1 gündüz uykusu az 2 gündüz uykusu çok geliyor biraz geciktirip teke düşüreyim dedim 1.5 saatten fazla uyumuyor bu sefer uykusuz kalıyor 2 uyku iyi oluyor ama onda da gece uykusuna 9 da geçiremiyorum , asla uyku düzene girmedi tam istediğim gibi dün gece eşim diyor ki hemen olmasa ben sanırım ikinciye cesaret edemezdim😂😂😂😂

Canım diş cıkarırken oyle aglıyor olabılır. Bazı bebeklerın fıtratı oyle daha gurultucu aglayabılıyorlar. Bızım şöyle sabah 7 ya da 7.30 da uyanır 9.30 10 gıbı uyur ve ıkı uyku yapardı. Aksam da 9 9.30 en gec 10 a uyur. Ama ben bır kac gundur 11.30 da uyutuyorum uzun uyuyor ve tek uyku yapmıs oluyor. Aksaö 8.30 da uyku hazırlıgı 9 da da uyutuyorum. Eger diş sancısı yoksa ya da hasta degılse sabaha kadar uyuyor çünkü gece beslenmemız 9.aydan berı yok. Ama bence sızın uyku saatlerıyle alakalı degıl bazı bebekler ne yapsanda gece uyanıyorlar yine de bır duzenleme yap dene bakalım ve de 4 5 defa uyanması normal degıl ılla kı bır derdı var. Bır yerı agrıyordur huzursuzdur uyanıyordur.

X