2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
1 ay erken doğduğu için 16 aylık şu an dedi. 5,6/6 ay kadar geriden geliyor dedi. Şu aralar algıları açıldı bazı komutları algılıyor. İsmine daha sık bakıyor hemen hemen her defasında artık. Göz teması zaten hep vardı. Oyuncaklarıyla oynayabiliyor artık nasıl oynandığını algılıyor. Dil çıkarıyorum o da çıkarıyor gülüyor bana. Taklit becerisi de arttı. Hem eğitim hem de biz çok ilgileniyoruz ailece. Sürekli sosyalleştirmeye çalışıyoruz. O donukluğu gitti. Gelişim geriliği genetik olabilir dedi. Halası gibi. Bir de üzerine a
Sosyal olmuş uyaran eksikliği de oluşmuş dedi. Artık algıları açılmaya başlamışken sürekli onunla vakit geçiriyoruz her yaptığımı ona anlatıyorum konuşuyorum müzik açarken kendimde eşlik ediyorum onu da teşvik ediyorum. Bakalım inşallah hayırlısıyla kendi yaşına yetişecek.
Canım çok fazla takip edemedim ama geriden geliyorsa kesinlikle eğitimle geçiyor biliyorum çok yakından gördüm komşumun oğlunda vardı 4-5 yaşlarında evde eğitim oyun grubu iyi bir ilgilenmeyle yakaladı şu an yaşıtlarıyla aynı gidiyor inşallah kuzucumda yakalayacak sizin desteğinizle çok şükür ki bilinçlisiniz🙏

Bu ara herkesin bebişlerinde kulak enf. Var sanırım. Bizim de antibiyotiğimiz yeni bitti. Menenjit aşısının ikinci dozunu haftaya yaptıracağım, o zaman doktoruna sorup kbb uzmanına götüreceğim. 16 aylığız bu 2. Kulak enf. Oluşumuz 😞 bir görsün bakalım kbb, bizim ihmalimizden mi oluyor acaba 🙄😞
Çok suya giriyordu benim ki günde en az 1 bide suyla da oynamasına izin veriyordum acaba o ara mı kaçtı oda sonra enfeksiyon yaptı, çünkü şap şap suya vuruyor eli yüzü de su sürekli sıçrıyordu ama bu sıcakta da susuz da olmaz mecbur oynayacaklar bilemedim yaa😞
Gecmis olsun kizlar gittigim butun doktorlara sordum neden oluyor kulakta iltihap diye bebeklerde olabiliyor dedi 7 yasina kadar kulaktaki yatay ostaki borusu anca diklesiyormus. Bide banyo yaptirmayi bende sormuştum cnm onla bi alakasi yok yikandirabilirsin dedi istedigin gibi. Aslinda enfeksiyon ya boğazdan yakaliyormus yada kulaktan. Bide kbbci sey demisti ates yoksa antibiyotik kullanmayin. Tabi ben 2 kutu kullanmistim o doktora gidene kadar.

Gecmis olsun kizlar gittigim butun doktorlara sordum neden oluyor kulakta iltihap diye bebeklerde olabiliyor dedi 7 yasina kadar kulaktaki yatay ostaki borusu anca diklesiyormus. Bide banyo yaptirmayi bende sormuştum cnm onla bi alakasi yok yikandirabilirsin dedi istedigin gibi. Aslinda enfeksiyon ya boğazdan yakaliyormus yada kulaktan. Bide kbbci sey demisti ates yoksa antibiyotik kullanmayin. Tabi ben 2 kutu kullanmistim o doktora gidene kadar.
Canım ateş yok ama eli kulakta huysuz sık uyanıyor bende çaresiz kaldım başladım

Canım ateş yok ama eli kulakta huysuz sık uyanıyor bende çaresiz kaldım başladım
Bizde kullandik cnm napcaz onu verende doktor yani. Belki kullanmasan 2 3 gun sonra ates cikacak yani. Bu kulak olaylari ben bezdirdi neyseki dun bi daha kontrole gittik iyiye gidiyor dedi 7 saatlik bi ucak yolculuğuna cikacaz haftaya burun spreyi verdi zyrtec icir dedi bakalim insallah rezil olmayız:)

Bizde kullandik cnm napcaz onu verende doktor yani. Belki kullanmasan 2 3 gun sonra ates cikacak yani. Bu kulak olaylari ben bezdirdi neyseki dun bi daha kontrole gittik iyiye gidiyor dedi 7 saatlik bi ucak yolculuğuna cikacaz haftaya burun spreyi verdi zyrtec icir dedi bakalim insallah rezil olmayız:)
Canım valla bizimki de sokabilse tüm parmağını sokacak kulağına öyle açıyor demek ki, inşallah rahat bir yolculuk olur canım çocukla 7 saat zormuş

Canım çok fazla takip edemedim ama geriden geliyorsa kesinlikle eğitimle geçiyor biliyorum çok yakından gördüm komşumun oğlunda vardı 4-5 yaşlarında evde eğitim oyun grubu iyi bir ilgilenmeyle yakaladı şu an yaşıtlarıyla aynı gidiyor inşallah kuzucumda yakalayacak sizin desteğinizle çok şükür ki bilinçlisiniz🙏
Amin inşallah erken yaşta farkettiğimiz için erken olumlu konuştu. Rabbim hepsine sağlık versin. Bakalım bende elimden geldiğinin fazlasını yapmaya çalışacağım her anne gibi. 💙🙏

Kızlar emzik birakma sürecini geçirenler bana yardımcı olabilir mi? Milyon tane emziğimizin sonuncu dün sabahtan beri ortada yok. Artık kendisi nereye tıkıştırdı ise. Akşam uykuya dalarken, gece ve sabah ağladı biraz. Acaba yeniden alsam mı, yoksa fırsat bu fırsat deyip bıraktırmak için mi uğraşsam. Havaların sıcağında biraz toleransım düşük maalesef 🫤

Bırakanlar kaç günde bıraktı, çok zorlandı mı merak ediyorum..

Kızlar emzik birakma sürecini geçirenler bana yardımcı olabilir mi? Milyon tane emziğimizin sonuncu dün sabahtan beri ortada yok. Artık kendisi nereye tıkıştırdı ise. Akşam uykuya dalarken, gece ve sabah ağladı biraz. Acaba yeniden alsam mı, yoksa fırsat bu fırsat deyip bıraktırmak için mi uğraşsam. Havaların sıcağında biraz toleransım düşük maalesef 🫤

Bırakanlar kaç günde bıraktı, çok zorlandı mı merak ediyorum..
Bızım emzık bırakma surecımız olmadı kendı kendıne bıraktı ama bırakmasaydı da ben 1 yasında bıraktırmak ısterdım cunku zaman gectıkce ıyıce bagımlı oluyorlar ve agız seklı damaklar degısıyor. Hazır kaybolmusken bence bıraksa ıyı olur. Bıraktıranlar da emzıgın ucunu delıyorlarmıs emerken eskı tadı almasınlar dıye.

Bllossom Bllossom canım nasılsın? Kızına kan tahlili yaptıracaktın baktırdın mı karsıma bır paylasım cıktı gorunce aklıma geldı bırı doktora sac dokulmesını sormus 1 yas bebegı doktorda ılk akla gelen kansızlıkır dıye

Kortizonlu krem vardı içinde arkadaşım. Valla ben çok direndim kullanmamak için ama Cem hoca kortizonsuz geçmez inanki dediği için kullandım. 1 hafta içinde söndü sonra da bir daha gerek kalmadı ☺️

Ben de çalışıyorum arkadaşım, annem gün içinde site içine çıkartıyor biraz yürüsün diye. Akşam işten gelince atıyoruz kendimizi parka en az 2 saat 🥲 ben ve annem pert durumda oluyoruz tabi 🥲 ben emek tarafındayım keşke oralard olsaydık park arkadaşı olurlardı ☺️😅😂

Valla hayatımın en yoğun en yorucu zamanlarını yaşıyorum arkadaşım. Ama Allah ne güzel nasip etti ki oğluma bir bakmam tüm yorgunluğumu alıyor, eve koşa koşa geliyorum ☺️ bu aralar internette çok saçma şeyler görüyorum çocuk kaçırmaları vs ile ilgili acayip anksiyetem tetikleniyor. Allahım korusun hepimizin yavrularını 😞 sen nasılsın? Ekin kuzum nasıl?
Çok teşekkür ederim cevabınız için bende kortizonlu krem kullanmak durumunda kaldım çünkü ne yaptıysam geçmemişti. Geçtiler çok şükür

Kızlar bebişi gece deliksiz uyuyan anneler varsa bana sabah uyanış öğlen uykuya yatış kalkış ve gece yatış saatlerini yazabilirler mi? Ben bir yerde yanlış yapıyorum sanırım sabaha karşı 4-5 uyanmalı ağlamalı geçiyor bir düzen kurmalıyım.

Kızlar bebişi gece deliksiz uyuyan anneler varsa bana sabah uyanış öğlen uykuya yatış kalkış ve gece yatış saatlerini yazabilirler mi? Ben bir yerde yanlış yapıyorum sanırım sabaha karşı 4-5 uyanmalı ağlamalı geçiyor bir düzen kurmalıyım.
Sabah 8de uyaniyor. ogle uykusuna 1 de yatiyor 3 4 gibi kalkiyor aksam da 11 de yatiyor.

Bızım emzık bırakma surecımız olmadı kendı kendıne bıraktı ama bırakmasaydı da ben 1 yasında bıraktırmak ısterdım cunku zaman gectıkce ıyıce bagımlı oluyorlar ve agız seklı damaklar degısıyor. Hazır kaybolmusken bence bıraksa ıyı olur. Bıraktıranlar da emzıgın ucunu delıyorlarmıs emerken eskı tadı almasınlar dıye.

Emziği kurutma makinesinin içinde buldum 😏 öğle uykusuna normale göre çok geç geçti emzik olmadığı için. Muhtemelen emziksiz zorlanacak diye vermeye devam ettim sonra. Şimdilik 2 uykuya devam etsin istiyorum, zaten elde tek emzik kaldı o da kaybolacaktır çok sürmeden 😌

Bllossom Bllossom canım nasılsın? Kızına kan tahlili yaptıracaktın baktırdın mı karsıma bır paylasım cıktı gorunce aklıma geldı bırı doktora sac dokulmesını sormus 1 yas bebegı doktorda ılk akla gelen kansızlıkır dıye
Ay yok randevu bulamadım kaldı öyle suan şükür yok dökülme 1 hafta sürdü sürmedi kesildi dökülme

İyi diyelim iyi olalım. İki çocukla yaz zor geçiyor hava sıcak dışarı çıkmak istiyorlar çıkıyorsun biri sağa biri sola kaçıyor:KK70:
Oyy allah kolaylık versin 😂 yazlığa gittiniz mi en iyisi deniz bahçe cidden 😂
Kızlar ben nasılım hiç yazmayayım isterseniz😂😂😂 30 haftalık karında 15 aylık kucakta Rabbim hikmetinden sual olunmaz 😅 bugün kızlar oğlan acayip kulağıyla oynadı sonra dedim bişe mi var kulak çöpünü bi dokundurdum kan ,muhtemelen oynaya oynaya kanattı ama gene de normal değil dedim hemen randevu aldım, gece de çok uyanıyordu 2 gecedir ve orta kulak iltihabı dedi doktor antibiyotik yazdı kulak kızarmış dedi😞 eve geldik birden sanki hastalığı geldi üstüne hiç durmuyor gitmeden birşeyi yoktu😅
Çok geçmiş olsun canım ateş başlamadan azalır inşallah enfeksiyonu iyi ki ihmal etmeden gitmişsin. Ben de bir kere Ekin'in kulağını sürekli kaşımasından şüphelenip götürmüştüm kızarıktı doktor kameradan gösterdi yeni başlamış dedi o zaman bize de antibiyotik ve kulak damlası vermişti yatağa düşmeden atlatmıştı
Valla hayatımın en yoğun en yorucu zamanlarını yaşıyorum arkadaşım. Ama Allah ne güzel nasip etti ki oğluma bir bakmam tüm yorgunluğumu alıyor, eve koşa koşa geliyorum ☺️ bu aralar internette çok saçma şeyler görüyorum çocuk kaçırmaları vs ile ilgili acayip anksiyetem tetikleniyor. Allahım korusun hepimizin yavrularını 😞 sen nasılsın? Ekin kuzum nasıl?
Oyy Allah korusun annelik anksiyete sebebi zaten her şeyden nem kapıyoruz 😮‍💨 Biz de iyiyiz canım biliyorsun en hareketli zamanları hepimiz benzer süreçlerden geçiyoruz bakalım yolun sonu aydınlık ya sabır ya selamet 😂

Çok şükür diyelim canım🙏 Antalyaya tatile geldik kışın yorgunluğu,yoğunluğunu atalım diye yanıyoruz valla😀 Ama tatil güzel gidlyor suyu sevdi tam bir balık 🐟burcu gibi☺️
Tek derdimiz yemek o da zaten hepsinde var okuduğum kadarıyla bizde biraz daha fazla sorun ama keyfi yerinde diye çok takılmamaya çalışıyoruz Ekin nasıl sen nasılsın?
Ohhh missss 🤗 Suyu sevmeleri harika... Ben geçen yaz aşıları tam olmadığı için ne denize ne havuza sokmamıştım. Bu yaz haftasonu bi kaçamak yapıp kişiye özel havuzu olan bir ev kiraladık hem bakalım Ekin uyum sağlayacak mı dedik. Ekin biraz korumacı bir çocuk hemen atılmıyor bi şeylere ben girmez diyordum ama babası hadi gel dedi ve suya atladı biz şok 😂 Çıkardıkça girmek istiyor çok eğlendi o mutlu olunca bize de keyifli geçti tabi vakit. Şimdi haftasonları günübirlik denize kaçıp ağustos sonu da uzun bi tatil daha planımız daha var. Ev ağırlıklı düşünüyoruz ev çok rahat geldi bize, otel nasıl geçiyor her yere koşuyor mu ? O kargaşayı kaldıracak gücüm olmadığı için oteli diğer sene düşünmek daha mantıklı geldi ama bilemiyorum 😂

Oyy allah kolaylık versin 😂 yazlığa gittiniz mi en iyisi deniz bahçe cidden 😂

Çok geçmiş olsun canım ateş başlamadan azalır inşallah enfeksiyonu iyi ki ihmal etmeden gitmişsin. Ben de bir kere Ekin'in kulağını sürekli kaşımasından şüphelenip götürmüştüm kızarıktı doktor kameradan gösterdi yeni başlamış dedi o zaman bize de antibiyotik ve kulak damlası vermişti yatağa düşmeden atlatmıştı

Oyy Allah korusun annelik anksiyete sebebi zaten her şeyden nem kapıyoruz 😮‍💨 Biz de iyiyiz canım biliyorsun en hareketli zamanları hepimiz benzer süreçlerden geçiyoruz bakalım yolun sonu aydınlık ya sabır ya selamet 😂
Elhamdülillah iyiyiz canım bizde calpol bile vermedim ama el hala kulakta ara ara yokluyor ağrı sanki

Ohhh missss 🤗 Suyu sevmeleri harika... Ben geçen yaz aşıları tam olmadığı için ne denize ne havuza sokmamıştım. Bu yaz haftasonu bi kaçamak yapıp kişiye özel havuzu olan bir ev kiraladık hem bakalım Ekin uyum sağlayacak mı dedik. Ekin biraz korumacı bir çocuk hemen atılmıyor bi şeylere ben girmez diyordum ama babası hadi gel dedi ve suya atladı biz şok 😂 Çıkardıkça girmek istiyor çok eğlendi o mutlu olunca bize de keyifli geçti tabi vakit. Şimdi haftasonları günübirlik denize kaçıp ağustos sonu da uzun bi tatil daha planımız daha var. Ev ağırlıklı düşünüyoruz ev çok rahat geldi bize, otel nasıl geçiyor her yere koşuyor mu ? O kargaşayı kaldıracak gücüm olmadığı için oteli diğer sene düşünmek daha mantıklı geldi ama bilemiyorum 😂
Bende bi kaç günlüğüne istiyordum ama günübirlik bi yere gittik öyle yoruldum ki dedim ben şunu da hayırlısıyla doğurana kadar bana gezme demeyin evde oturacam seneye artık inşallah 😂

Kızlar uyku terörünü araştıran oldu mu? Yani gece uyanmaları çığlık çığlığa doğdudundan beri böyle ama normal bir ağlama değil başka bir şey mi var diye şüphelenmeye başladım bağırarak mı uyanıyor sizinkiler de?

Bu arada iştahı inanılmaz açıldı bizimkinin belki aynı durumu yaşayan vardır diye bilgi vereyim, çok zor yiyordu ama kakası da bazen top gibi bazen oyun hamuru kıvamı sert oluyordu, bağırsağı çalıştıran bir ilaç verdi doktorumuz kaka normale dönünce iştah anında açıldı artık sebze meyve bol lifli yiyor dolayısıyla kaka da normalleşti, şu an yemek yetiştiremez oldum yiyen çocuk inanılmaz bir mutlulukmuş 💕 hafif kabızlık ve iştahsızlığı birlikte yaşayan varsa kısa dönem bir bağırsak rahatlatıcı verebilir doktoruna danışıp iştah ona bağlı açılacak.

X