2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
cocuk kbbsi yok demi normal yetiskinlerin kbbsine goturcez.
Bu dedigin yontemi deneyeyim cnm bugun
Canım yatarak ıcme yapsa da ben sadece yatarak içme kaynaklı oldugunu sanmıyorum ama yıne de dıkkat et tabı. Bence sen ıhmal etme kesınlıkle gotur baktır evet cocuk kkb ye baktır. Ben daha once kulakta sıvı bırıkımı ıle alakalı doktorun bırınde guzel bır paylasım gormustum bulursam atarım.Orda alerjı testı yapılmalı dıye yazıyordu.

Son düzenleme:
Canım yatarak ıcme yapsa da ben sadece yatarak içme kaynaklı oldugunu sanmıyorum ama yıne de dıkkat et tabı. Bence sen ıhmal etme kesınlıkle gotur baktır evet cocuk kkb ye baktır. Ben daha once kulakta sıvı bırıkımı ıle alakalı doktorun bırınde guzel bır paylasım gormustum bulursam atarım.Orda alerjı testı yapılmalı dıye yazıyordu.
Cnm evde kedi var o alerji yapiyor olabilirmi ya benim daha once hic aklima gelmemisti alerji deyince hep aklima vucutta kizariklik burun akintisi falan gelirdi kbb doktoruna evde kedi olduğunu da soyleyeyim belki dedigin gibi alerjiktir cunku ates olmuyor hiç

Kızlar ya benim oğlan olumsuz tepki verdiğim de oturup ağlıyor ve eğip yere kafasını vuruyor, çok sert değil aslında bence gayet farkında yaptığının yanlış olduğunun, sanki bana diyor ki bak boşa ağlamıyorum kafamı vurdum diyor.Bir iki seferde yüzüne vurduğunu gördüm gene sert değil ama ağlayınca yapıyor, normal mi yoksa benim bebek sinirli biri mi olacak valla gerekirse bir psikologa bile danışmayı düşünüyorum.Evde kendim ilgileniyorum her gün parka indiriyorum çoğunlukla 2 kere , evimiz kesinlikle şiddet ,bağırış çağırış olan bir ev değil , ekran vermiyorum elimden geldiğince çok bunaltırsa bi kırmızı balık açarım o yani onu da yapmamak için uğraşıyorum çoğunlukla , bu bebe niye böyle ya😑😅
Ya bunu benim kızım da yapıyodu ama bıraktı şimdi küsmüş gibi yere yatıp kollarını kafasına örtüp yalandan ağlıyor :KK70:

Kızlar ucakta ve havalanında gecen süre ile toplam 8 saat sürecek bir yolculugum olacak ne önerirsiniz ucaga çıkarabileceğim ne yemek yapabilirim ali ilbeye izin verilir mi

Kızlar ucakta ve havalanında gecen süre ile toplam 8 saat sürecek bir yolculugum olacak ne önerirsiniz ucaga çıkarabileceğim ne yemek yapabilirim ali ilbeye izin verilir mi
Cnm bol şans diliyorum öncelikle online check in açıldığı saniye biz hemen en ön koltuğa yaptık alan geniş çocuk oturabilir yere yürüyebilir ya da mesafe geniş olduğu için kucağında uyuturken fln rahat olur ama dönüşte saniyesinde doldu en ön, ara koltuklarda biraz zorlandık. Gıda konusunda da bir bebek çantası yapmıştım ben içinde katı sıvı gıdalar vardı hiç sorun olmadı bebeğin gıda çantası diye belirttiğim için herhangi bir mililitre sınırına da bakmadılar. Bence poğaça kek mücver gibi şeyler pratik oluyor dökülse de sorun olmayacak şeyler, hazır meyve püreleri alabilirsin bozulma riski olmaz hüpletmeli olanları daha kolay yedirebilirsin kaşıkla zor olabiliyor, kurabiye de olabilir. Sıcak su hiç taşıma hostesler veriyor. Ek bilgi; önceden hiç görmediği bir kitap ve birkaç oyuncak aldım onlar da güzel oyaladı ☺️

Cnm bol şans diliyorum öncelikle online check in açıldığı saniye biz hemen en ön koltuğa yaptık alan geniş çocuk oturabilir yere yürüyebilir ya da mesafe geniş olduğu için kucağında uyuturken fln rahat olur ama dönüşte saniyesinde doldu en ön, ara koltuklarda biraz zorlandık. Gıda konusunda da bir bebek çantası yapmıştım ben içinde katı sıvı gıdalar vardı hiç sorun olmadı bebeğin gıda çantası diye belirttiğim için herhangi bir mililitre sınırına da bakmadılar. Bence poğaça kek mücver gibi şeyler pratik oluyor dökülse de sorun olmayacak şeyler, hazır meyve püreleri alabilirsin bozulma riski olmaz hüpletmeli olanları daha kolay yedirebilirsin kaşıkla zor olabiliyor, kurabiye de olabilir. Sıcak su hiç taşıma hostesler veriyor. Ek bilgi; önceden hiç görmediği bir kitap ve birkaç oyuncak aldım onlar da güzel oyaladı ☺️
Canım çok tesekkur ederim online chekinde baktım önler dolu hep 😓 aralara oturacagız gibi , tavsiyelerin için cok sagol uygulayacağım 🙏🙏🤍

Hanımlar merhaba. Kızıma bugüne kadar kahvaltıda hep zeytin ezmesi veriyordum bugün zeytini doğrayıp vereyim dedim akşam kakasından olduğu gibi çıkmış besinler bi fikriniz varmı?
Birde bana en azından bikaçınız örnek bir beslenme programınızı söylermisiniz? Çünkü benim kızım günde 2 kez falan doğru düzgün ana öğün yiyor o kadar. Gece yatmadan mama içiyor uyanınca da mama içiyor kahvaltısı öğleni buluyor. Çünkü yetişkin gibi gece 12:30 gibş yatıp sabah 11 gibi kalkıyor o kadar düzensiziz ki beslenme konusunda

Selam kızlar nasılsınız ? Umarım herkes iyidir :dondurma: Burda havalar inanılmaz ısındı artık klimaları açtık, yaz dönemi çocukları nasıl oyalayacağız parka çıkılacak gibi değil anca saat 8 den sonra falan. Ben bile dün biraz sıcakta kaldım direk çarpıldım akşam zor kendime geldim. Hafta sonları deniz vs. bi şekilde vakit geçer de hafta içi napıcaz bilemiyorum :KK51:

Kızlar ya benim oğlan olumsuz tepki verdiğim de oturup ağlıyor ve eğip yere kafasını vuruyor, çok sert değil aslında bence gayet farkında yaptığının yanlış olduğunun, sanki bana diyor ki bak boşa ağlamıyorum kafamı vurdum diyor.Bir iki seferde yüzüne vurduğunu gördüm gene sert değil ama ağlayınca yapıyor, normal mi yoksa benim bebek sinirli biri mi olacak valla gerekirse bir psikologa bile danışmayı düşünüyorum.Evde kendim ilgileniyorum her gün parka indiriyorum çoğunlukla 2 kere , evimiz kesinlikle şiddet ,bağırış çağırış olan bir ev değil , ekran vermiyorum elimden geldiğince çok bunaltırsa bi kırmızı balık açarım o yani onu da yapmamak için uğraşıyorum çoğunlukla , bu bebe niye böyle ya😑😅
Canım kendi gücünü keşfediyor kendi kafasını vurur, sana vurmaya çalışır, bişeyleri alır yere atar vs. önemli olan çok büyük tepkiler vermeden yaptığı şeyin ona zarar verebileceğini anlat ve gözlemle engel olmaya çalışsan da yapacak ve geçici bir süreç
Kızlar bir dert de benden 😒 aslında dert de sayılmaz çok şükür ama kafama takılıyor. İki aydır aynı kiloda benim oğlan. Çok şükür zayıflamıyor ama almıyor da 🤷🏼‍♀️ Bir yaşından beri yürüyor ve o zamandan beri almıyor. Aşırı ama aşırı hareketli buradaki çoğu bebek gibi.
Sizce bu durum normal mi, ne yapabilirim? Sizde de benzer durum var mı? Yemesi normal, yemekle ilgili sıkıntılarımız geçti 🙏🏻
Artık eskisi gibi hızlı kilo almazlar canım bu saatten sonra önemli olan boy gelişimi. Ayda 100-200 gr alsalar yeterli bazı aylar onu da almazlar çünkü boya gidiyorlar ve çok hareketliler.
Ya bir de şöyle bir durum var bizde. Ben öğretmeye çalıştığım zaman almıyor. Beş dk içinde amcasından gol, yengesinden amin öğrendi. Babası birçok kelime öğretti benimle neden öğrenemiyor acaba 🤔 belki senin oğlan da başkasından daha iyi öğrenir.
Kelimeleri abartarak ve sesli bir şekilde söylemeye çalış işe yarıyor mesela gooool diye bağırıp zıpla ya da aaallllkııışşş diyip el çırp ağız hareketlerini görsün :KK70: şu sıra arıya taktı mesela AAA-RIIII diyorum sürekli şimdi arı görünce o da AAAA diyor henüz RI yok :KK70: :KK70:
Kizlar napiyosunuz benim bebe kulaginda gene sivi birikmesi olmus durmadan kulaklarina vuruyordu hatta kulağının ici bombe yapmis dedi ates olursa diye antibiyotik verdi baska bisi vermedi. Yani yatarak arada kendi biberonla mama iciyordu 3. Kez kulakta sivi birikmesini yasiyoruz. Ilacda vermiyorlar nasil gececek bu baska bi doktor zaditen damla vermisti. Ay isitme kaybi olacak diyede korkuyorum bundan sonra hep dik iciricem. Pipetle bardakla alistirma bardagiyla kesinlikle icmiyor akitmayan bardak aldim onlada beceremiyor. Bu cocuk herseyi cok gec ogreniyor ya :))) bide atesi cikmiyor benim oglanin asi dolayisiyla cikti sadece hastayken hic atesinin ciktigini gormedim iyimi kotumi bilemedim
Cnm evde kedi var o alerji yapiyor olabilirmi ya benim daha once hic aklima gelmemisti alerji deyince hep aklima vucutta kizariklik burun akintisi falan gelirdi kbb doktoruna evde kedi olduğunu da soyleyeyim belki dedigin gibi alerjiktir cunku ates olmuyor hiç
kedi tüyü alerjisi olan bir insan olarak çok mümkün geldi mutlaka bir kbb ye görünün. sadece yatarak beslenmeden dolayı sıvı birikimi olmaz canım altında yatan bir sebep mutlaka olmalı reflü, geniz eti falan bir baksınlar. benim kedi tüyü alerjim var mesela kedi olan eve gidersem kulaklarım yırtılırcasına kaşınır hapşurmaktan genzimden kan gelir tahrişten. bi tespit edip ona göre ilerlemek lazım, alerjiye yönelik aşısı falan varsa oğluna vurdurursun en azından

minseo minseo Teşekkür ederim canım. Aşırı 💩 yaptığı için yeme konusunu abartmayı da rafa kaldırdım almıyorsa almasın 😄
Bizimkinin kelime haznesi çok iyi maşallah. Sadece benden almıyor 😄 okula götürdüm bir defa görmekle hooop agaaaa kelimelerini öğrendi Allah’tan çocuklar uygunsuz bir şey demedi 😄

minseo minseo Teşekkür ederim canım. Aşırı 💩 yaptığı için yeme konusunu abartmayı da rafa kaldırdım almıyorsa almasın 😄
Bizimkinin kelime haznesi çok iyi maşallah. Sadece benden almıyor 😄 okula götürdüm bir defa görmekle hooop agaaaa kelimelerini öğrendi Allah’tan çocuklar uygunsuz bir şey demedi 😄
Canım zaten ıstesekte abartı veremeyız mıde kapasıtelerı bellı. Ben porsıyonu normal tutuyorum ama gunluk yediklerine dıkkat edıyorum. Yogurt,yumurta, et, baklıyat, kuruyemıs bunları gun ıcınde alınca içim rahat. Kılo da 100 200 alsalar cok cok ıyı. Bazı doktolar ek gıdayı arttır derken öğün sayısını mı kast edıyorlar artık mıktarı mı anlamadim mıktarsa yemek yemegı sevmeyene nasıl arttıracaksın gereksız stres olur her gun.

Canım zaten ıstesekte abartı veremeyız mıde kapasıtelerı bellı. Ben porsıyonu normal tutuyorum ama gunluk yediklerine dıkkat edıyorum. Yogurt,yumurta, et, baklıyat, kuruyemıs bunları gun ıcınde alınca içim rahat. Kılo da 100 200 alsalar cok cok ıyı. Bazı doktolar ek gıdayı arttır derken öğün sayısını mı kast edıyorlar artık mıktarı mı anlamadim mıktarsa yemek yemegı sevmeyene nasıl arttıracaksın gereksız stres olur her gun.
Ben de bunlara dikkat ediyorum canım aynen dediğin şekilde. Yedikleri hep kaliteli yağlar ya da proteinler. Bilmem yemeyen çocuğun ek gıdası nasıl artar 🤷🏼‍♀️ Ben bu sebepten doktora gitmedim henüz. Kilosu gayet iyi o yüzden sıkıntı etmiyorum. Sadece iki aydır gr dahi olsa almaması tuhaf geldi o nedenle sordum ☺️ tüm bebişler sağlıklı ve normal kiloda olsun 🙏🏻

Benim dinlediğim bi dr da eğer bebeğin gelişimi ayına uygunsa vermeniz gereken porsiyon bebek istemeyene kadar diyordu. Yani bebek artık ağzını açmayıp eliyle itiyor yemek istemiyorsa orda bırakın diyor. Zaten ne kadar arttırsan da çocuk yiyebileceği kadarını yiyecek sırf kilo alsın diye de zorlamaya gerek yok

Kizlar yurtdisina ilac goturcemde neler lazim olur doktora da yazdircam ben bi liste yaptim ama belki unuttugum baska bisey vardir.

Ben de bunlara dikkat ediyorum canım aynen dediğin şekilde. Yedikleri hep kaliteli yağlar ya da proteinler. Bilmem yemeyen çocuğun ek gıdası nasıl artar 🤷🏼‍♀️ Ben bu sebepten doktora gitmedim henüz. Kilosu gayet iyi o yüzden sıkıntı etmiyorum. Sadece iki aydır gr dahi olsa almaması tuhaf geldi o nedenle sordum ☺️ tüm bebişler sağlıklı ve normal kiloda olsun 🙏🏻
Evet canım insan merak edıyor. Bu sayfa da bu acıdan ıyı sorup normal mı degıl mı anlamıs oluyorsun. Şöyle benım buyuk oglum 1 yasını dusuk kıloda tamamlamıstı pandemıden dolayı hastanelere de her ay gırmeye korkmustuk. 1 yas kontorlunde doktora goturdugumde ne zamanda berı kılo almadığını sormustu sonra bıze nutrıgen uzum cekırdegı toz halınde onu vermıstı guzelce B12 falan ayarlamıstı kullandım kac ay boyunca oylece duzenlı kılo alıp toparlanmıstı. Ben de soyle dusunuyorum dusunsene ayda en az 100 200 almasa hep yerınde dursa zamanla yaşının altına duser evet fazla kılo ıstemıyoruz da ama bır yaşıyla uyumlu oldugunda da ıyı oluyor. Hastalık donemı de kılosu ıyıse guzel oluyor.

Evet canım insan merak edıyor. Bu sayfa da bu acıdan ıyı sorup normal mı degıl mı anlamıs oluyorsun. Şöyle benım buyuk oglum 1 yasını dusuk kıloda tamamlamıstı pandemıden dolayı hastanelere de her ay gırmeye korkmustuk. 1 yas kontorlunde doktora goturdugumde ne zamanda berı kılo almadığını sormustu sonra bıze nutrıgen uzum cekırdegı toz halınde onu vermıstı guzelce B12 falan ayarlamıstı kullandım kac ay boyunca oylece duzenlı kılo alıp toparlanmıstı. Ben de soyle dusunuyorum dusunsene ayda en az 100 200 almasa hep yerınde dursa zamanla yaşının altına duser evet fazla kılo ıstemıyoruz da ama bır yaşıyla uyumlu oldugunda da ıyı oluyor. Hastalık donemı de kılosu ıyıse guzel oluyor.
Benimki 14 aylik 9.4 kg boy 77 cm dogum kilosu 2.9 kg ama kan degerleri iyi doktor demir ve d viti kesti. 2 kepce corba icerse seviniyorum acikcasi

Hah tam da bu sebeplerden ötürü endişe duydum yoksa kilosu iyi canım. Özetlemişsin durumu.

Benimki 14 aylik 9.4 kg boy 77 cm dogum kilosu 2.9 kg ama kan degerleri iyi doktor demir ve d viti kesti. 2 kepce corba icerse seviniyorum acikcasi
Ya ben d vit kullanıyorum hala, yaz geldi kessem mi bilemedim 😕 ilacı dolaba kaldırsam eylüle kadar bozulur mu 🤷🏼‍♀️

X