2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Benim hepsinde kız çıkıyor

Toxoplasma, rubella ve cmv enfeksiyonları veya buna bağışıklık var mı diye bakılıyor.
Anne kanından alınan basit bir antikor testi
Benim hepsine bakıldı sadece dr benden indirekt coombs istedi yani genelde bunu hep 27 haftada yapıyolar yada lekelenmem olunca mesela 2 ay önce ki düşüğükte yine bu dr gittim orda kan grubum için test yaptırdığım halde yine aynı testi istemiş zaten ben biliyorum kan grubu mu ee testte yaptırdın bidaha niye istiyorsun bana biraz dr paragöz gibi geldi

Benım bütün belirtiler gitti nasıl gececek zaman bilmiyorum :) hiç ama hiç hamile belirtim yok .
Bende 2 gündür bundan rahatsızlık duydum ya bi anda bulantım ağrım yok oldu anlamadım hiç bir şey yarın kontrolüm var biraz tedirgin oldum ama hayırlısı inşallah yarın kalp atışı duyarız

Evet aynı testleri istemesi garip yani heleki değişmeyen kan grubu için pıhtılaşma faktörüne düşük olduğu için baktılar, bunu da indirekt coombs testleri ile mi anlıyorlarmış peki biliyor musunuz? Yoksa genetik test mi?

Bende 2 gündür bundan rahatsızlık duydum ya bi anda bulantım ağrım yok oldu anlamadım hiç bir şey yarın kontrolüm var biraz tedirgin oldum ama hayırlısı inşallah yarın kalp atışı duyarız
Benim de kasıklarım ağrıyor ve hafif leke geliyor, bulantı da sabahları çok az,

Sizin transferiniz ne zaman olmuştu acaba? Şu an kaç haftalık bebekler benim de transfer o yüzden merak ettim

Toxoplasma, rubella ve cmv enfeksiyonları veya buna bağışıklık var mı diye bakılıyor.
Anne kanından alınan basit bir antikor testi
Hımm bana saglık ocagına git testlerını yaptır dedı demekki bu testler . Çünkü çiğ et balık vs dokunma kesınlıkle tüketme dedi . Ama bende kızımda nagatifti. Bundada aynıdır bence . Amin
Bende en son dayanamadım devlet hastanesınden randevuyu aldım . Yarın hem kanlarımı verırım hem iğnem bitti onu yazdırırım bahanemde bunlar olur bebegı görürüm

Evet evet aynı test. Benim de toxoplasma bağışıklığım çıkmadı, ete dokunma ve çok iyi pişmiş tüket dendi. Ben bağışıklık olsun isterdim. Kedilerle çok iç içeyim aslında( kediler dışkısında taşıyabilir) kesin bağışığım diye düşünmüştüm.
Sağlık ocaklarında yapmıyorlar evet ben de özel bir merkezde yaptırdım

Aynen kan grubu değişse anlıycam da aşırı saçma geldi kontrol hakkım var bi daha bu dr gitmem büyük ihtimalle. Yol canım pıhtılaşma için genetik test yapıyolar sanırım onu hiç yaptırmadım pek bilgim yok indirekt coomb testi rh uyuşmazlığında yapılıyor ama bana oğlumda 27 haftada yaptılar testi de iğne de şimdi neden istedi anlamadım

Bende yaptırdım hepsi normal çıktı sağlık ocağında yaptırdım tüm tahlillerimi, bir hafta içinde çıktı ama bir sonraki randevuma yetişti

Hayırlı haberler alırız inşallah

z

merhaba hayırlı olsun bence de mantıklı 7 haftalıkken kalp atısını duymusmuydunuz
evet geçen sefer tek seferde halletmiştim hepsini . bu cumartesi de yine 7 haftalık olacağım bakalım görünecek mi ilk kontrolde.
En güzeli . Eğer telaş yapacak geçmişiniz yoksa 7. Haftada gidip kalp ve keseyi görüp rahat edeceksın tek seferde . Kandı keseydı kalpti strest hepsı.
evet haklısınız :)
11 aylık bebeğim bende yeni hamileyim sürpriz oldu ilki tedaviyle olmuştu 1 sene uğraştık olmaz diye rahat takıldık ama hamileymişim şok oldum
hahhaha vallaha benim bebeğim 22 aylık ben bile şok oldum sizi tahmin edebiliyorum.
22 ay hala emziren var mı nasıl bıraktırıcam bilmiyorum emzirmekten mi hamilelikten mi bilmiyorum ama gözlerim kararıyor tansiyonum düşüyor sanırım
emzirmeyi bırakmanıza gerek olmayabilir belki. bir arkadaşıma doktor hamileyken sütünün tadı değişince otomatik bırakır demişti öyle de olmuştu. Bu arada benim bebeğimde 22 aylık. Nasıl bakacagız iki çocuga birden
2. Araları 5 bucuk yıl .. Ara isteyerek verilmiş bir ara değil hayırlısı böyleymiş bizim için .
bence gayet de güzel :) büyük akıllanmıştır baya

kızlar benim şimdiden mide bulantılarım başladı var mı arttıran ? ara ara kraker filan yiyorum yağlı şeyler midemi bulandırıyor

Ben de bekliyorum senin gibi ikisi bir arada olsun diye bekliyorum. Ben de haftaya gitmeyi düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…