2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269

Yani şöyle burda sadece düşen parçadan genetik yapıcaklar ve örneğin bebekte kromozom bozukluğu varsa birsonrakin de olma ya da olmama durumu var . Bazı insanların biliyosunuz hem sağlıklı hem de engelli çocukları da olabiliyor ya . Burda tereddüt ettiğim nokta gelecek için bir şey vaad ediyor mu yani sağlıksız olduğunda bir sonraki gebelik için yine bir muamma kalıyor sağlıklı ve düştüyse de bir sonraki gebelikte de tekrarlama imkanı var

Ya maşallah size bu zamana kadar giyebildiyseniz, ben uzun zamandır bir kot harici diğer hiçbirini giyemiyorum giyebildiğimde de bugün fermuar açık gezdim, o da elendi
80 kiloyum, maşallahım var cidden hamileliğe fazla kilolu olarak başlayınca ilk trimesterı hiç kilo almadan ve hatta (bulantı sorunu yaşamasanız da) vererek kapatabiliyorsunuz. Ama ikinci trimesterı kaçla kapatacağım, merak içerisindeyim

Cocuga seçim sansı tanıma acısından iyi ama ben nedense sevmıyorum iki ismi, gokce nil i begendim emir mete ise ikisi de tek tek cok begendiğim erkek isimleri

Kızlar gebelikte kaşıntı yaşadınız mıı
Gebelikte cildi normalden fazla kuruyabiliyor bazılarımızın. O yüzden sürekli uygun kremlerle nemlendirmek gerekebiliyor. Benim ilk gebeliğimde özellikle ikinci trimesterda cildim çok hassaslaşmıştı, normalde kullandığım duş jellerini falan kullanamamıştım hiç. Anca yüzde 60 ve üstü defne sabunu kullanabiliyordum. Bu sefer de şimdiden her banyo sonrası kremlenmezsem kuruyorum.

Bir de gebeliğin ilerleyen dönemlerinde kaşıntı başka şeylerin belirtisi de olabiliyor ama bu kadar erken olacağını sanmam onun.

Benim de hapşırınca yumurtalığıma ağrı giriyor bazen ama elden ne gelir ki Bunlardan bir şey olmuyordur ama bence.

Bu ihtimal her zaman var. Tüp bebek te aynı güne gelen iki farklı embriyonunda genetiği farklı. Bence bunlar küçük, mevcut düşüğün incelenmesi daha büyük sorunların önüne geçer diye düşünüyprum. Yani iki kere olumsuzluk yaşamak araştırışması için yeterli diye düşünüyorum. Ama tabi işin maddi boyutunda azımsanmayacak kadar önemli

He bu arada bazı prof. Lar embriyoya genetik yaptırmayı da mantıklı bulmuyo. Embriyo üstünde oynamanın zarar verdiğini savunuyolar. Zaten sağlıksız gebelik durmuyo.
Önemli olan önüne geçilebilecek durumu aydınlatması.

Bir de Buğçeye büyükler sürekli Tuğçe der benden uyarması ayrıca emir ismindeki çocuklar biraz hareketli oluyor, 2.isimleri etkiliyor tabi karakterleri ama yine de siz bilirsiniz
Ay zaten bu büyüklerin işim değiştirmesi beni benden alıyor ben minel diyorum mine diyorlar agah dedim biz onu söylemeyiz dediler hafsa dedim Hafize dediler ayy dedim çıldırcam

Canım iki kaybın olmuş tüp bebek değil ama pıhtılaşma varmı diye baksınlar bence benim ilk kürtajımda sadece üzüm gebelik mi vs diye bakıldı parçaya yani öyle aklımda kaldı baya zaman geçti tabi üstünden pıhtılaşma testi için dr daha ilk kaybım olduğu için gerek görmedi o zaman sanırım 2 veya 3 kere olması lazım dedi inşallah en kısa sürede sağlıklı güzel bir gebelik geçirirsin

Evet genetikle birlikte orta büyüklükte ki şehirlerde ki doğum ücretine tekamül ediyor tabi ki bu konularda maddiyat önemsenmemesi gerekiyor ama tabi ki hiç beklenmedik bir anda hazırlıksız yakalanmış olduk. Hem de gelecek için neler vaat ediyor tam oturtamadım kafamda ki bunu da yapsam tekrar gebelikte fetal dna da yaptırmak isteyeceğim yani kafam çok karışık

Ben kürtajımdan 2 ay sonra hamile kaldım sizinki kadar büyük değildi 3, veya 6 ay ara verip deneyebilirsiniz tekrar canım yada bu 6 aylık süreçte pıhtılaşma sorunu varmı diye bastırabilirsin

Teşekkür ederim sanırım doktorum kimyasalı da düşük olarak saydığı için(belki de bu şekilde olması gerekiyordur bilmiyorum) ve düşüğün sebebini bulmak için önerdi kürtaj olduğum hastanede patolojiye gidicek mi bilmiyorum. Aniden gelişti herşey

Ben kürtajımdan 2 ay sonra hamile kaldım sizinki kadar büyük değildi 3, veya 6 ay ara verip deneyebilirsiniz tekrar canım yada bu 6 aylık süreçte pıhtılaşma sorunu varmı diye bastırabilirsin
Teşekkür ederim sanırım bir süre bekleriz belki 1 yıl biraz toparlanmak istiyorum çok ani ve zorlu bir kayıp oldu tuhaflıklar vs umarım herşey gönlümüzce olur

@Rachel35 haber var mıı?
İkinizi de merak ediyorum Gerginbiri35
Biz cinsiyeti öğrendik bana ve ailelere eşim küçük bir süpriz hazırlamış çekirdek aile olarak kutlama yaptık ve sonuç kıızzzz başta her teoride kız çıktı sonra nub a bakınca çıkıntıdan kızlar erkek kesin dediler ve sonuç erkek bir bebişko yani rahat rahat nub a güvenin kızlar harika bir gün oldu eşime de boşuna kızdım

Patalojiye yolluyorlar canım kimi dr kimyasalı sayıyor kimisi saymıyor ben kürtajdan 2 ay sonra hamile kaldım oğlumu sağlıcakla dünyaya getirdim bir problem olmadı ama biraz kansızlıktan ötürü zor oluyor ilaçlarını kullanıp iyice dinlenmeni tavsiye ederim inan bana da o zamanlar hiç geçmeyecek gibi geliyordu şimdi oğlum 5 yaşında. Kimyasalda yaşadım oda bu hamileliğimden 1 ay önce oldu

Kız mı erkek mi anlamadım

Çok teşekkür ederim inşallah hayırlı zamanda gelsin Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…