2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Doktorum bana sorduğunda ben ikili testi yaptırmayacağımı söyledim peşin peşin sonlandıracaksan yaptır demişti çünkü. Teyzem hamileyken ikili testte down çıktı ama çocuk sağlıklı doğdu şimdi 12 yaşında maşallah. Güvenemiyorum da. Sonlandırmayı düşünmediğimden yaptırmak istemiyorum. Bilemedim.

Anladım canım o zaman hiç korkma tedirgin olma doktorumuz bu testi çok detaylı anlattı bize. Ben seninkini nedense ikili test gibi anladım kusura bakma. Güvenilirliği için %99 diye bilgi verdi bize doktorumuz Amerika veya Avrupa’da bir laboratuvara gönderilebiliyor sanırım. Kromozomlarla ilgili çok fazla hastalığa bakıldığını söyledi. Örneğin XYY diye süper erkek denen bir hastalıktan iki farklı dişilik hastalığında ayrıca hamilelik boyunca bebeğin tamamen normal büyüyüp doğum sonrası hayatta kalma ihtimalinin olmadığı bir anomali türü gibi bir çok hastalıktan bahsetti bunlarda tespit edilebilecek yaptırılan testle ve bebek aldırmakla falan alakalı değil aksine erken tedavi veya eğitim sürecinde destek için önemli. Yasal nedenlerle Avrupa veya Amerika’ya gönderilen testlerde daha fazla detay olduğunu biliyorum çevredekilerin deneyimlerinden biz o nedenle direk doktordan talep ettik. Senin doktorumda bu tarz bilgilere belki sadece ense kalınlığıyla falan ulaşamadığı için daha bebeklerimizde küçük tabi çok olumlu konuşmamış testi bekleyip bilgi verecek olabilir. Bence test sonuçlarımızda birşey çıkmayacak hiç dert etmeyin Allah hepimizin sağlıkla evlatlarına kavuşmasını nasip etsin

Şu an türkiyedeyim burada da aynı yolla ilerleyeceğiz. Ben kaybettiğim bebeğimde amniyosentezden tutun da Amerika da tüm gen taramasını bile yapıştırmıştım ve hepsi tertemizdi ama yine de kaybettim yani anlatmak istediğim herşey gen değil. Ben inanıyorum ki güzel düşünürsek inşallah herşey güzel olacak bebeklerimiz kapalı bir kutu içinde en güzelini Allah bilir inşallah hepimiz sapasağlam kucağımıza alacağız

kesinlikle orası öyle tabi. gen kısmını atlamış olacağız bu testle. hepsi takdiri ilahi. inşallah dediğin gibi olacak sağlıklı hayırlı evlatlarımız olsun.

Çok geçmiş olsun Allah sabır versin. Hepimizin en büyük korkusu Şuan bu gerçekten

Hiç korkmayalım hep güzel düşünelim. Elimizden geleni yapıyoruz bebeklerimiz için inşallah sonu da güzel olacak. Gidip biraz bim gezip küvet alalım
Aynen bim a101 artık 1-2 ay sonra bizden sorulur
güle güle kullanın inşallah. keşke benim olsa anneanne yani. annemin 11. torun olacağı için hiiiç umru değil.
Hahaha valla oh sen rahatsın bizimkilerin 1. biz yandık

Cinsiyet tahmini yapan var mı aramızdaaa

Eklentiler

• CFF61D91-3EB4-4B94-973E-3BF6EA654A6E.jpeg
    129,6 KB · Görüntüleme: 67
Geçen gün benim olmuştu cnm 10 hafta güncellemesiydi ama 1 gün sürdü şuan yok mesela rahatım. Yürüyemiyordum 2 büklüm kalmıştım çok kısaydı ama aralıklı devam etti 1 gün boyunca rahmin büyümesinden kaynaklıdır dediler bebeğin boyutu büyüyor haliyle bunlar daha birşey değil diyorlar

Bana erkek gibi geldi bilemiyorum sadece his.. Allah gönlüne göre versin E Eyvahvaveyla

Kızlar gittik çok şükür bişey yok. İkili test yaptı 1 hafta sonra çıkarmış. Ense kalınlığı 1.68 çıktı. İlaçları değiştirdi bunu verdi bu daha iyi dedi kullanan var mı

Eklentiler

• image.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 74
Kızlar merhaba. Normalde 9+2’ydim ama ultrasonda 8+5 çıktı. Şükür sorun yok herşey yolunda. Ben hamile kalmadan önce ara ara sigara kullanıyordum. Öğrendiğim günde 2 tane içmiştim sonra bıraktım. 20 martta hamile olduğumu öğrendim. Dayanamadım 15 gün sonra yani 5 nisanda sadece 1 tane sigara içtim. 25 gün sonra dayanamadım yani bugün 1 tane daha içtim. Ama çok kötüyüm pişmanım. Bir şey oldu ya da olacak diye korkuyorum bu yüzden. Bir daha içmeyeceğim. Zaten neredeyse 1 ay sonra sadece 1 tane içtim. Nolur bana akıl verin yorum yapın bir şey olmamıştır olmaz değil mi? Nolur

Temkinli yaklaşmak istemiştir. Benim doktor değerleri güzel dedi yapmicakti ikili testi ama ben istedim. Hatta sonucu telefonda söylerim. Risk yüksek çıkarsa nipt ve amniyosentez testleri var dedi. Ama mesela cinsiyet görünmesine rağmen 16 haftalıksn önce söylemiyorum dedi. Her doktorun taktiği farklı bir şey oluyor işte. Bir de değildir demiş zaten. Biraz da emin olmak için istemiş. Neden bunu kafaya taktın. Her hamileye yapılan bir test sonuçta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…