2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
11+5 bişeyler belli mi sizce

Eklentiler

• FA63C78F-0E87-41FD-BED1-A2583561505F.jpeg
    FA63C78F-0E87-41FD-BED1-A2583561505F.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 82
  • Maşallah
Reactions: iLk
Kızlar merhaba. Normalde 9+2’ydim ama ultrasonda 8+5 çıktı. Şükür sorun yok herşey yolunda. Ben hamile kalmadan önce ara ara sigara kullanıyordum. Öğrendiğim günde 2 tane içmiştim sonra bıraktım. 20 martta hamile olduğumu öğrendim. Dayanamadım 15 gün sonra yani 5 nisanda sadece 1 tane sigara içtim. 25 gün sonra dayanamadım yani bugün 1 tane daha içtim. Ama çok kötüyüm pişmanım. Bir şey oldu ya da olacak diye korkuyorum bu yüzden. Bir daha içmeyeceğim. Zaten neredeyse 1 ay sonra sadece 1 tane içtim. Nolur bana akıl verin yorum yapın bir şey olmamıştır olmaz değil mi? Nolur
Eski doktorum bana günde 5 adet içebileceğimi söylemişti çok canım isterse. Doktor değiştirdikten sonra da günde 2 olabilir dedi yeni doktorum da. Tabi ki de zararlı ama bağımlılara bu şekilde yaklaşıyorlar. Ben yine de içmemeye çalışıyorum ama içiyorum 1 tane falan.

Eski doktorum bana günde 5 adet içebileceğimi söylemişti çok canım isterse. Doktor değiştirdikten sonra da günde 2 olabilir dedi yeni doktorum da. Tabi ki de zararlı ama bağımlılara bu şekilde yaklaşıyorlar. Ben yine de içmemeye çalışıyorum ama içiyorum 1 tane falan.
Yani bir şey olmaz değil mi? Zaten benim günde bir tane bile değil. Biri 15 gün diğeri 25 gün arayla bir tane..

Temkinli yaklaşmak istemiştir. Benim doktor değerleri güzel dedi yapmicakti ikili testi ama ben istedim. Hatta sonucu telefonda söylerim. Risk yüksek çıkarsa nipt ve amniyosentez testleri var dedi. Ama mesela cinsiyet görünmesine rağmen 16 haftalıksn önce söylemiyorum dedi. Her doktorun taktiği farklı bir şey oluyor işte. Bir de değildir demiş zaten. Biraz da emin olmak için istemiş. Neden bunu kafaya taktın. Her hamileye yapılan bir test sonuçta
ince eleyen sık dokuyan deyimini beni görüp söylemişler kadar temkinli biriyim çünkü. söz konusu bebeğin sağlığıda olunca :)

Yani bir şey olmaz değil mi? Zaten benim günde bir tane bile değil. Biri 15 gün diğeri 25 gün arayla bir tane..
Çok panikliyorsunuz lütfen sakin olun. Hamileliği boyunca sigaraya paket paket devam eden insanlar var çocukları sağlıklı doğan. Ama hiç ağzına bile sürmeyenler var hasta doğabilen. Siz zaten abartı içmemişsiniz kendinizi sıkmayın bunun için. Kendi doktorumun söylediğini söyledim size çünkü ben aktif kullanan biriyim 1 paketi 3 günde falan bitiriyordum. İçiniz ferah olsun. Sağlıkla gelsin minik

ince eleyen sık dokuyan deyimini beni görüp söylemişler kadar temkinli biriyim çünkü. söz konusu bebeğin sağlığıda olunca :)
Temkinli biriymişsiniz. Nolur banada bir şey söyleyin.. Normalde 9+2’ydim ama ultrasonda 8+5 çıktı. Şükür sorun yok herşey yolunda. Ben hamile kalmadan önce ara ara sigara kullanıyordum. Öğrendiğim günde 2 tane içmiştim sonra bıraktım. 20 martta hamile olduğumu öğrendim. Dayanamadım 15 gün sonra yani 5 nisanda sadece 1 tane sigara içtim. 25 gün sonra dayanamadım yani bugün 1 tane daha içtim. Ama çok kötüyüm pişmanım. Bir şey oldu ya da olacak diye korkuyorum bu yüzden. Bir daha içmeyeceğim. Zaten neredeyse 1 ay sonra sadece 1 tane içtim. Nolur bana akıl verin yorum yapın bir şey olmamıştır olmaz değil mi? Nolur

Çok panikliyorsunuz lütfen sakin olun. Hamileliği boyunca sigaraya paket paket devam eden insanlar var çocukları sağlıklı doğan. Ama hiç ağzına bile sürmeyenler var hasta doğabilen. Siz zaten abartı içmemişsiniz kendinizi sıkmayın bunun için. Kendi doktorumun söylediğini söyledim size çünkü ben aktif kullanan biriyim 1 paketi 3 günde falan bitiriyordum. İçiniz ferah olsun. Sağlıkla gelsin minik
Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Amin inşallah hepimizinki sağlıklı gelir..

Temkinli biriymişsiniz. Nolur banada bir şey söyleyin.. Normalde 9+2’ydim ama ultrasonda 8+5 çıktı. Şükür sorun yok herşey yolunda. Ben hamile kalmadan önce ara ara sigara kullanıyordum. Öğrendiğim günde 2 tane içmiştim sonra bıraktım. 20 martta hamile olduğumu öğrendim. Dayanamadım 15 gün sonra yani 5 nisanda sadece 1 tane sigara içtim. 25 gün sonra dayanamadım yani bugün 1 tane daha içtim. Ama çok kötüyüm pişmanım. Bir şey oldu ya da olacak diye korkuyorum bu yüzden. Bir daha içmeyeceğim. Zaten neredeyse 1 ay sonra sadece 1 tane içtim. Nolur bana akıl verin yorum yapın bir şey olmamıştır olmaz değil mi? Nolur
ben 2 buçuk haftalık hamileydim öğrendiğimde sigara kullanan biriydim ama günde yarım paket kadar. hamile olduğumu öğrenince pat diye bırakamadım başta ama aynı şekilde içmedim. direkt günde bire düşürdüm sadece geceleri içtim. sonra 4 günde bir içtim sonrada bıraktım. gerçekten kolay olmuyor seni anlıyorum. bu süreçte bende 2-3 haftayı aldı sanırım. hatta ikili testte sigara içiyor musun diye sordu doktor ben en başında içmiş olduğum için saklamadım değer değişmesin diye onu da söyledim. içini rahatlatmamı istersen çok şükür bebeğimde sorun yok kalp atışları da güçlü. hatta böyle yap diye demiyorum ama hiç sigarayı bırakamayan gebelerde oluyor. bazısının bebeğinde hiç bir sorun olmuyor, bazısında oluyor. bırakman en doğrusu. bundan sonra hiç içmeyeceksen hiç sorun olmayacaktır kafana takma. belki bırakmasan yine sorun olmayacaktır. gerçekten bilemezsin. belki sigara içmesende sorun olacak bilemezsin.

Son düzenleme:
kızlar ikili taramanın

ben 2 buçuk haftalık hamileydim öğrendiğimde sigara kullanan biriydim ama günde yarım paket kadar. hamile olduğumu öğrenince pat diye bırakamadım başta ama aynı şekilde içmedim. direkt günde bire düşürdüm sadece geceleri içtim. sonra 4 günde bir içtim sonrada bıraktım. gerçekten kolay olmuyor seni anlıyorum. bu süreçte bende 2-3 haftayı aldı sanırım. hatta ikili testte sigara içiyor musun diye sordu doktor ben en başında içmiş olduğum için saklamadım değer değişmesin diye onu da söyledim. içini rahatlatmamı istersen çok şükür bebeğimde sorun yok kalp atışları da güçlü. hatta böyle yap diye demiyorum ama hiç sigarayı bırakamayan gebelerde oluyor. bazısının bebeğinde hiç bir sorun olmuyor, bazısında oluyor. bırakman en doğrusu. bundan sonra hiç içmeyeceksen hiç sorun olmayacaktır kafana takma.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Aşırı evhamlı biriyim ama nefsime yenik düştüm içtim..

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Aşırı evhamlı biriyim ama nefsime yenik düştüm içtim..
ayrıca sonradan aklıma geldi. ultrasonda daha düşük diyorsun ya. normal satıma göre benim bebeğimin 14 haftalık olması gerekiyor. ama ben adetim gecikince kan testi yaptırdığımda negatif çıkmıştı. yani bu durumda ya adetim gecikecekti ki iki üç aydır bu oluyordu ya da geç döllenme oldu benim. o yüzden de doktorum son sat tarihimi tekrar düzenledi ben 12 haftaya girdim bugün. haftaya günlere takılma. hatta doktor haftası ilerlerdikçe kendi haftasınıda geçecek demişti bana.

Kızlar merhaba. Normalde 9+2’ydim ama ultrasonda 8+5 çıktı. Şükür sorun yok herşey yolunda. Ben hamile kalmadan önce ara ara sigara kullanıyordum. Öğrendiğim günde 2 tane içmiştim sonra bıraktım. 20 martta hamile olduğumu öğrendim. Dayanamadım 15 gün sonra yani 5 nisanda sadece 1 tane sigara içtim. 25 gün sonra dayanamadım yani bugün 1 tane daha içtim. Ama çok kötüyüm pişmanım. Bir şey oldu ya da olacak diye korkuyorum bu yüzden. Bir daha içmeyeceğim. Zaten neredeyse 1 ay sonra sadece 1 tane içtim. Nolur bana akıl verin yorum yapın bir şey olmamıştır olmaz değil mi? Nolur
Bir ikiyle bişey olmaz olsada şimdi ileri geri çıkmasıyla alakası olmaz.
İçini ferah tut elinden geldıgınce saglıklı beslen sigara konusu açılınca çok fikir geliyor. Herkes kendi iradesine göre içiyor.

Bir ikiyle bişey olmaz olsada şimdi ileri geri çıkmasıyla alakası olmaz.
İçini ferah tut elinden geldıgınce saglıklı beslen sigara konusu açılınca çok fikir geliyor. Herkes kendi iradesine göre içiyor.
Çok teşekkür ederim, Allah razı olsun

Gözün aydın . Yaş cok önemli bu testlerde illaki bir çoğumuzda cıkacak bu rısk. Bendr eminim bendede çıkacak ama takmayacagım 🙃
yaş için ayrı down ve trizomiler için ayrı oran vermişler. bide kombine yapmışlar. yaşa bakarsan risk var. bakmazsan yok. o yüzden hiç takılma. evet aşırı evhamlıyım dedim durdum dün geceden beri burda ama yaş dışında diğer kısımlarda riskli olsa şu an muhtemelen panik atak geçiriyordum. :KK48: inşallah hepimizin güzel çıkar.

X