2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ayy bende kızımda yapmıştım asla tek bırakamazdım illa başında biri durucaktı yemek yerken bi kaç kez yaptık ama şuan ikiz ve 1 kızım var çok gerekli olucak diye düşünüyorum kızımda almadığıma pişmanım açıkcası

Şimdi kızlar süt sağma makinesi hangi marka öneriyorsunuz? Kiwiden de memnun olan var Philips’ten de. Neye dikkat etmeliyiz bütçemiz dışında Doğum sonrası belli bir süre ücretsiz izne ayrılacağm, işe başladığımda bebek 9-10 aylık olacak inşallah. Bir de kameraları lütfen iyi araştırın, instagramda dijital baba Orhan tokel var; o bu konularda paylaşımlar yapıyor. Bazen 3.kişiler kameralara sızabilşyor. Ülkemizde çok olmasa da yurt dışında örnekleri çok ne yazıkki

Ben lansinoh elektrikli olanı kullandım memnun kaldım bana yetti. Bi de aynı şekilde lansinoh süt poşetlerinden almıştım süt fazla olunca sağıp üstüne tarih atıp buzluğa koyuyordum.

Ayy miss gibi uzun uzun yazmışsın canım çok teşekkürler benim en büyük şansım çevremde herkes doğurduğu için sadece bebek arabası alıcam onun haricinde oto koltuğu, mama sandalyesi park yatak, ana kucagi, kanguru, kıyafetler ayakkabılar oyun halıları vs vs aklıma gelmeyen daha bir çok şeyi bana aldirmiyorlar biz vericez diye çok şükür şanslıyım o yönden. Ben süt sağma makinesini doğum yaptıktan sonra eğer sütüm gelmezse almayı düşünüyorum şu anlık abimin eşinde var benden kullanırsın alana kadar diyor. Maşallah kızın uzun doğmuş benim yeğenim de 31 haftalık erken doğum oldu 53 cm doğdu şu an 5 buçuk aylık 9.5 kilo boyunu hatırlamıyorum, biz de hastaneden eve geldiğinde yenidoğan takımların hiç birini giydirememiştik ben ondan tecrübe edindim almycam acil ihtiyaç olursa babası gider alır dedim

Selam kizlar. Ben 13+3 hamileyim. 2ci hamilelik ve bir az karnim cikti tabii. Ama karindan cizgi olurya kahverengi o hala yok daha cikmadi. Sizde varmi o cizgi? Ilkde ne zaman cikmisdi unutdum ama baya cizgi gorunuyordu. Kacinci aydan belirir o cizgi?

Kesinlikle çok mantıklı bu şekilde olması. Zaten çocuk ya bir giyiyor ya iki. Bir haftada bile çok şey değişiyor. Sağlıkla gelsinler

Canım abimler kamera Xiaomi kullanıyorlar çok memnunlar ama sadece kendi evlerinde kullanıyorlar internetten dolayı. Bende de şöyle bir çözüm vardı orta yolu bulduk alfrad cam diye bir uygulama var ücretsiz ve diğer uygulamalar gibi hareket sensörü var bebek hareket ettiğinde sana anında 5 saniyelik görüntü alıp gönderiyor hareket algılandı diye evde olmadığın zamanlarda kendi sesini mikrofona basıp ona iletebiliyorsun ben bu uygulamadan da çok memnunum ben köpeğim için eve kurup gidiyordum kamerası olan eski bir telefon yeterli oluyor. Abimler de aynısını bebekle başka eve gittikleri zaman telefondan kurup yapiyorlar böylece dakika başı uyandı mi ne yaptı diye gidip kontrol etmek zodunda kalmıyorlar

ben de 13+3 oldum hala yok sadece meme uçlarım biraz değişti

Aynen bu büyük bi şans benim de çevremde bebekli yakınlarım çok fazla, şimdiden park yatak, beşik, mama sandalyesi vs verdiler ben eve sokmadım o ayrı son aylara doğru alacağım eve.

Valla alpi, 4 sene önce zor randevu bulunuyordu devlete.. Mhrsde randevu cıkmıyodu.. Sımdı nasıl bılmıorm

Kamera ev büyükse cok ihtiyac.. Mesela bız balkondayken ımkansz cocugu duymuyoduk.. Öyle pahalı bişi almadık, o zmnın parasıyla 300tl ye almıstık sımdı 1500olmus o ayrı

Süt sapma makınesi de oglum kuvozde oldugu ıcın cok ihtiyaç oldu.. Bebekten baby plus aldım işimi gördü, ama ılk uc ay hastane tipi sagma makınesi kiraladık.. İlk basta hastane tipi kiralamak cok mantıklı oluyo.. Ist Anadolu yakasında olanlar için kosuyolunda medıpol hastanesi yanında süt makınesi kiralamak için yer var. Aklınızda bulunsun

Bir sonraki kontrolün ne zaman canım. Beni 3 hafta sonra çağırdı doktor. 16. Haftada gidicem

Ne derlerdi ilk çocuk zaradan ikinci çocuk pazardan
Yaaa hahhaha resmen şu dediğini yaşıyorum. Kızımın dolabı zara carters gap next. Kızım olursa şanslı köftehor ama Oğlum olursa lcw den yukarı çıkmam.
Bence alışveriş için zaruri şeyler alınmaşı öncelikle bebek arabası beşik süt sağma makinesi ana kucağı filan
Ben aventin koruma kalkanını çok kullandım sütüm akıyordu çok fazla resmen hayatımı kurtarsı hemde iç çamaşırınızın göğüs ucunuza değmesini engelliyor acımıyor hiç .göğüsler çok hassas oluyor o dönem maalesef.
Lansinoh göğüs pedi inanılmaz hayat kurtarıcı göğüs ucunuza krem sürüp taktığınızda dışarıda hem akıtma yapmıyor hemde göğüs ucunuzu gizliyor.
Lansinoh süt sağma makinesini çook kullandım çift başlıktı benimki ama tekte gayet iş görür. Ondandq aşırı memnundum.
Bence kamera da alınması gereken şeylerden biri şuan kızım 20 aylık hala kullanıyoruz anneanne babaammeye giderken götürüyorum hatta. Dönme kusma özellikle kusan bebeğiniz varsa bu tarz konularda çok faydası oluyor. Bebek uyurken banyo yapmak bile böyle daha güvenli oluyor.
Ama asla emzik biberon konusunda fazla almayın kimi çocuk tutmuyor ne yapsanızda. Hastanede de ilk bir kaç gün zaten meme reddi olmasın diye emzik ya da biberon kullanmıyorsunız enjektörle veriyorsunuz genelde.
Aventin cam biberonunu öneririm 0-6 ay
Aventin emziğini de öneriyorum tutmuştu kızım ucu küçük ebemiz bibs gibi büyük başı olan emzikleri kullandırmamıştı bize.
Ağız mendili müslin penye battaniye yelek içlik çok kullanılıyor ama çabuk büyüyorlar her dönemden almak lazım kıvırıp kullanıyorsunuz en kötü

Kamera içinde güvenlik çok önemli. Bir de ayrı bir monitörünün olması. Diğer türlü telefonla konuşuyorsınız bakmanız gereken bir şey var diyelim çocuğu göremiyorsunuz o çok kötü oluyor.
Bende 2 senedir Motorola var kaç kez düştü suya bile bir şey olmadı aşırı öneriyorum.

Eklentiler

• A1605AF5-C35F-487F-AE2F-2685995547BA.png
    129,4 KB · Görüntüleme: 37

merhaba,
ne o kahverengi çizgi hiç bir fikrim yok ?

Aventin göğüs kalkanlarını ben de kullanmıştım ve çok faydalı olmuştu gerçekten. Lansinohun göğüs pedleri ise öyle kalmıştı tek tek paketli olduğu için onu başka arkadaşıma verebildim. Süt sağma makinesi vardı benim ama kızım kesinlikle ne biberon aldı ne buzluktan süt içti derken hiç bir işime yaramadı malesef. Çok pahalı bişeye para vermeyin bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…