2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Aventin göğüs kalkanlarını ben de kullanmıştım ve çok faydalı olmuştu gerçekten. Lansinohun göğüs pedleri ise öyle kalmıştı tek tek paketli olduğu için onu başka arkadaşıma verebildim. Süt sağma makinesi vardı benim ama kızım kesinlikle ne biberon aldı ne buzluktan süt içti derken hiç bir işime yaramadı malesef. Çok pahalı bişeye para vermeyin bence.
Bebişler emmese bile bir süre sağmak gerekiyor ya mastit olmaması için özellikle göğüsler büyüyüp şiştiği için emilmemesi ve sağılmaması çok acılı olabiliyor 😢 benimde dün arkadaşıma tam 4 tane philips süt sağma makinası gelmiş eş dosttan onda sağolsun birini bana vereceğini söyledi rahatladım açıkcası😂 benim kardeşim 2014 doğumlu ben gidip almıştım te o zaman e bebekten o zaman bile pahalı gelmişti

Arkadaşlar, Durdum durdum yine aklıma geldi. Bebeği haber verdiğimiz ilk andan beri eşimin ailesi annesi, babası, kardeşi sürekli kız olsun, kız olsun diye yanımda konuşuyorlar. Ben artık iyice sinir olmaya başladım bu duruma. Normal mi arkadaşlar bana böyle konuşulması? Çok rahatsız oluyorum ve ne diyeceğimi bilmiyorum zor tutuyorum kendimi

12+3 de cinsiyet belli olur mu sizce kızlar 😀 annem kıyafet alıp duruyor cinsiyeti öğrense de bir rahat etse 😂😂

Arkadaşlar, Durdum durdum yine aklıma geldi. Bebeği haber verdiğimiz ilk andan beri eşimin ailesi annesi, babası, kardeşi sürekli kız olsun, kız olsun diye yanımda konuşuyorlar. Ben artık iyice sinir olmaya başladım bu duruma. Normal mi arkadaşlar bana böyle konuşulması? Çok rahatsız oluyorum ve ne diyeceğimi bilmiyorum zor tutuyorum kendimi
Sen de ki çok istiyorsanız siz bir tane kız doğurun de canım 😃 gıcık oluyorum böyle mevzulara ya. Sağlıklı olsun öncelikle kız diye ısrarcı değiliz erkek de olabilir falan de yani. İnsanı baskı altına sokmak ne diye.

Sen de ki çok istiyorsanız siz bir tane kız doğurun de canım 😃 gıcık oluyorum böyle mevzulara ya. Sağlıklı olsun öncelikle kız diye ısrarcı değiliz erkek de olabilir falan de yani. İnsanı baskı altına sokmak ne diye.
Söylüyorum bizim için sağlıklı olması önemli diyorum. Doktordan çıkıyoruz ikili test, fetal dna gerekliymiş. İnşallah sağlıklıdır doktorumuz böyle böyle süreci anlattı diyorum. Onlar bana diyor cinsiyet belli oldu mu? Ne zaman olacak? Kız olsun. Gerçekten çok sinirliyim. Erkek olursa resmen daha az severiz, ilgileniriz demeye getiriyorlar. İnanamıyorum bu bakış açısına. Geçen akşam cinsiyeti baba belirliyor yalnız dedim. Bana niye sürekli konuşuyorlarsa

Asla normal değil. Benim de gönlümden geçen kız ama bunu dile getirip sesli şekilde söyleyemem valla karnımdaki erkekse niye onu üzeyim ki( kesinlikle hissetiklerini düşünüyorum ). Sağlıklı olsun yeter deyince anlamıyorlar mı gerçekten ?
Bu olayın eski zamanlarda, kız bebek bekleyen annelere, erkek doğuramadı diye kötü davranılmasından farkı yok. Aynı cahillik.

ay sen de mi ya benim de kayınvalidem öğrendiğinden beri ben kız istiyorum diyo herkese, sanki kendi doğuracak. Erkek olursa sevmeyecek resmen belli yani

Söylüyorum bizim için sağlıklı olması önemli diyorum. Doktordan çıkıyoruz ikili test, fetal dna gerekliymiş. İnşallah sağlıklıdır doktorumuz böyle böyle süreci anlattı diyorum. Onlar bana diyor cinsiyet belli oldu mu? Ne zaman olacak? Kız olsun. Gerçekten çok sinirliyim. Erkek olursa resmen daha az severiz, ilgileniriz demeye getiriyorlar. İnanamıyorum bu bakış açısına. Geçen akşam cinsiyeti baba belirliyor yalnız dedim. Bana niye sürekli konuşuyorlarsa
Ya benim görümcem ilk haftalarda öğrendiğimizde bana doktora gitcez bu hafta dediğimde tabi gidin birşey olduysa falan seni de zehirler Allah korusun dedi durduk yere. Sonra 5. haftada gittiğimizde kalp atışını duymadık doktor erken daha dedi görümcem yine, ben duymuştum 5 haftada dedi. 5. Haftada kimsede duyulmayan kalp atışını ablan nasıl duymuş diye eşime sitem ettim tabi bende. Yani patavatsızlık başka şey değil. Bence izin verme sürekli kız dedikleri zaman erkek olursa ne olacak peki diye bir sor bakalım ne cevap verecekler?

Ya benim kayınvalidemde sürekli erkek olsun oğluma benzesin diyip duruyor bende inadımdır inşallah kızım olur da diğer kızıma benzer diyorum. Benim kız aynı anneannesi huyu bile. Bozuluyor oda. Bir de tutturmuş görümcem kayınvalidem filan yaşın genç ilerde bunları büyütünce bir tane daha yaparsın diyor. Oda erkek olsunmış 2 erkek 1 kızmış. Sipariş veriyor sanki. Bende inadına bu dünyaya ömür boyu çocuk bakmaya mı geldim herşey çok pahalı üstelik diyorum . Tuturmuşlar olsun doğur Allah kısmetini verirmiş. Ben öyle şeylere inanmıyorum diyorum. Sanki doğursam bakacak kendileri zamanında salmışlar sokağa ilgilenmemişler doğru düzgün adına çocuk bakmak demişler🙄 Bu zamanda herşey çook zor eğitim bile parası olmayanla olan arasında öyle uçurum ki . ilgi istiyor çocuk oyun istiyor emek istiyor fedakarlık istiyor. İnsanı gıcık ediyorlar düşünmediği şeyleri zorla söylettiriyorlar.
Gönlümden sağlıklı neyse o olsun geçiyor ama inadına dilime döküyorum kız olsun kızımla daha çok oyunlar oynarlar diyorum.

Herkese merhaba. Ben de 9 haftalık hamileyim. Doğum kısmetse Kasım ayında görünüyor. Bu 2.gebeliğim. 22 aylık bir kızım var. İnşallah hepimiz için kolay bir süreç olur ve sağlıklı sıhhatli bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olur☺️
Merhaba hayırlı olsun hoşgeldin aramıza çok amin güzel duana benimde 22 aylık oğlum var 9+5 benimde🤗

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-27-15-52-49-840_com.unallapps.aktuelurunleryenitr.jpg
    Screenshot_2023-04-27-15-52-49-840_com.unallapps.aktuelurunleryenitr.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 26
kizlarrr dis eti sismesi yasayan var mi? tum dis etlerim sis. acimiyor ama fircalarken kaniyor :KK43:
bi de karnimiz ne zaman cikmaya baslar acaba? sertlik ve ovallik var ama pek belirgin degil. (11+0)

X