2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Umarım ben de bugün duyabilirim, hamilelik hep çok güzel bir şey olarak gelirdi ama hep endiselilik haliymis bu yönünü hiç bilmiyordum
Ohoi daha dur .. bugün hareketi az hissettim diye gece acile koşmalar olacak ilkini şükür delirmeden doğurdum sıra bunda inşallah. Bi gebelik kaybım olduğu için belki de hep korku hissediyorum Allah esirgesin
Kesinlikle alınmamalı diyorum.. biz uzman değiliz çok iyi bulamayız kalp atış yerini ve bu da panik yaratır stres panik bebeğin kakasını yapmasına neden olabilir o yüzden hiç girme bu toplara derim

Cihaz sağlık ocağında ki ebelerin bebeğin kalbiini dinledikleri cihazla birebir aynı cihazmi. Keza öyleyse bile bence evde olsa biz kafamıza her estiğinde dinleriz sağlık ocakları bile ayda bir kere dinliyorlar zararlı olduğunu düşünüyorum

Kızlar merhaba ben de sat 4 şubat ama bu gün dr 5+1 dedi 10 aralık görünüyor takriben ama şubat sat lar bu topikte acaba ikisini de mi takip etsem sizlerin haftalar nasıl 11 bile gördüm ama bilemedim nereye dahil olsam er ya da geç umarım tüm bekleyenler sağlıkla kavuşur yavrucuklarına

Saglıkla gelsın kuzucuk .. Tabiki burda kalacaksın Aralık Son ay orda ne işin var Kasım daha güzel ay kal burda

Saglıkla gelsın kuzucuk .. Tabiki burda kalacaksın Aralık Son ay orda ne işin var Kasım daha güzel ay kal burda
Geriden gibi olurda moralim bozulursa kalp duymak için vs şeylerden diye çok evham yaparım diye çekindim neyse buraya da dahil olayım oraya da bakarım zaten genelde biraz erken gelir bebişler

Bence kesınlıkle alınmamalı .. Doktorun işini de elinden almayalım .. Bebege zarar verdiği aşikar kalbını bıle dınletmıyo bazı doktorlar.
Riskli de olsa doktor riske atmaz hep kontrole cagırır.
Bende öyle düşümüyorum doktor 2.defa dahi dinletmedi bebeğe çok fazla ısı gönderdiğini söyleyerek. Endişe dolu kafam dün midem bulanıyordu bugün bulanmıyor diye korkuya kapılıyorum

Ben de yarın 16 30 a randevu aldım kızlar, kendi tahminime göre 6+1 falan olmalı, 5+2 de keseyi gördük ama cok küçüktü, ultrason kağıdında 4+3 yaziyodu çok canım sıkılmıştı, endişeler korkular hep var, Allahim hayırlısını nasip etsin, inşallah güzel haberlerle gelirim

Kızlar hiç iyi haberlerle gelmedim
Dr rahim ters olduğu için goremedi keseyi, yine alttan bakıldı. Kesenin içi bostu. Herhangi bir oluşum yok mu dedim gel anlaticam dedi o zaman anladım zaten normalde beta bakılmaz ama bu hafta niye bakılmış anlamadım dedi, sen de fark etmişsin zaten bir seylerin yolunda gitmediğini dedi. %90 boş gebelik gibi görünüyor dedi. Sana zararı yok şu an istersen bir hafta bekle, istemezsen de kürtaj olabilirsin dedi. Kendi doktorumla ctesi randevum var. Ona sormadan ilerlemek istemiyorum. O kadar moralim bozuldu ki zaten çıkar çıkmaz hüngür hüngür ağladım. Büyümüş bir bebeği kaybetmediğime sükrettim bir yandan ya kalp atışını duysaydim ya bebek olsaydı diye. Şu an olmayan bir gebelik için sevindim ve onun üzüntüsü var. Bir de kürtaj vs. gibi durumlardan ötürü mental olarak çöküntü yasacagim kolay süreçler değil onun üzüntüsü var üzerimde. Eşimin hala inancı var kendi doktorumuz görmeden olumsuz düşünmek istemiyor. Beta degerimden dolayı benim hiç inancım yok açıkçası. Ağladım bayağı bir, rahatladım sonra. Allah daha büyük acılar yaşatmasın inşallah. Bu süreci de görmem gerekiyormuş demek ki. Allah'tan bir bebek oluşmadı, onu görmedim o süreçler benim için çok daha zor olacaktı. Allah aratmadan nasip etti, yıllarca arayıp da bu kaybı yaşayanlar da var diyorum kendi kendime. O yüzden sağlıkla ilerleyecek bir gebelik nasip etsin hepimize rabbim

Çok geçmiş olsun rabbim birdaha yaşatmasın inşallah açıkçası güzel haberler bekliyordum sizden bana ümit olacaktınız çünkü sizinle aynı gidiyorduk ben de bir şeylerin ters gittiğini hissediyorum sanki ama sizin kadar cesaretli değilim doktorla yüzleşmeye ama sizi çok takdir ettim ne güzel telkin etmişsiniz kendinizi rabbim kalbinize göre versin inşallah tez vakitte

Ya o kadar emindim ki güzel haber ile geleceğine inan şok oldum yaaa ..
Ama umut vermek değil niyetim de bence de bekle kendi doktorunu ne olur ne olmaz belki geç oluşur ne bileyim boş gebelik hakkında bilgim yok ama çok güzel tevekkül etmişsin seni tebrik ediyorum bak ne güzel Allah a sağınmissin gerçekten teslimiyet böyle işte haklısın bebek olsa inan daha zor çok bağlanıyor insan yaşadım biliyorum o yüzden rabbim ya cumartesi güzel haber nasip etsin ya da bi sonraki bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin cumartesi yi bekleyelim bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…